DAJ CYNK

Wiceprezes Google o Nokii jako "indyku"

09.02.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4438

Ważne 0

0

Dwa indyki nie stworzą orła - napisał na swoim Twitterze Vic Gundotra, wiceprezes Google odpowiedzialny za oprogramowanie, dodając taga #feb11, odnoszącego się do daty dużego wydarzenia, jakie Nokia planuje 11. lutego.

Dwa indyki nie stworzą orła - napisał na swoim Twitterze Vic Gundotra, wiceprezes Google odpowiedzialny za oprogramowanie, dodając taga #feb11, odnoszącego się do daty dużego wydarzenia, jakie Nokia planuje 11. lutego.

Gundotra wyraźnie odnosił się do listu Stephena Elopa, prezesa Nokii, do pracowników koncernu, który dzisiaj wyciekł do mediów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Wydaje się, że przekreśla to prognozy wielu osób dotyczących ewentualnego aliansu Nokii z Google. Jedną z analiz można przeczytać na łamach TELEPOLIS.PL w felietonie pt. Prezes Nokii zapowiada skok w otchłań.

Co ciekawe, wyrażenie Two turkeys do not make an Eagle ma swoją historię. Identyczne zdanie w 2005 roku wypowiedział zaraz po połączeniu mobilnych działów Siemensa i Benq Anssi Vanjoki, do niedawna wiceprezes Nokii.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~
-1

2011-02-11 05:11:08

Taaa windows phone wymaga 3 guzikow a android 5 na dodatek tylko guzik z lupka ma podobne oznaczenia. Snijcie dalej. Nokia jest droga, w androidzie nie ma szans zobaczcie jak stacza sie HTC. Nokia musi zostac z symbianem inaczej zginie bo konkurencja azjatycka ja zje na sniadanie cenowo. Iphona z androidem za 3kzl Nikt nie kupi, za to kazdy kupi dla iosu. Tak samo jest z symbianem ^3 tylko nie moga tego spieprzyc i oferowac wsparcie i upgrade inaczej klapa.

Odpowiedz

26. ~...
0

2011-02-10 20:12:41

@24 Mogliby wstawiać do salonu telefony a do nich dorzucać SD z automatyczną instalką wybranego systemu. Dobry pomysł?:P

Odpowiedz

25. ~aix
0

2011-02-10 20:08:24

Kiedyś IBM produkował pecety, a za pięć lat powiemy: kiedyś Nokia produkowała komórki, a za 10 lat: wiecie, że były okna na komórki? Naprawdę! nie komórki na oknach czy parapetach, ale właśnie odwrotnie.

Odpowiedz

24. seidhe
0

2011-02-10 17:39:24

@22 - standard kart pamieci to jednak troche co innego niz system operacyjny. pomysl z otwartym urzadzeniem - jeden problem - w sklepach musialyby sie znalezc egzemplarze z kazdym z tych systemow i kazdy z tych systemow trzebaby bylo pod dany sprzet przygotowac... a to mogloby okazac sie zbyt kosztowne...

Odpowiedz

23. ~xcsd
1

2011-02-10 15:23:47

Nokia + W7 mobile to porażka o koniec Nokii, więcej nie kupię za odejście od linuxa. Może i dwa indyki nie pomogą ale dwa kalosze na pewno zakończą żywot Nokii a szkoda. :(

Odpowiedz

22. ~
0

2011-02-10 13:58:12

nokia upiera się przy symbianie jak swego czasu sony przy swoich kartach memory, w porę zrezygnowali a jak będzie z nokią, z androidem zaspała, może się obudzi. Chciałem nokie z andkiem, nie ma, to wziąłem Lg i nawet ładnie śmiga. Nokia powinna zrobić otwarty telefon, jaki system chcemy to instalujemy powiedzmy na początek 3 android, symbian lub windows i to byłby telefon hicior. :)

Odpowiedz

21. ~M
0

2011-02-10 11:11:04

do 12 Po co Ci 2-rdzeniowy proc w win 7. Zeby nowe kopiuj wklej 2x szybciej działało. A może żeby 2x szybciej wysyłał dane do MS(konfident):D Dane typu "Bill ja nie umiem tego zrobić;( Ratuj!!!!!!!! Chce mnie rzucić o ścianę. Zadzwoń proszę +xxxxxxxxxxx" Win 7 to porażka. Sam chciałem tel z tym systemem ale innowacje i funkcjonalność są tylko na papierze.

Odpowiedz

20. ~brent
1

2011-02-10 09:49:35

Nokia wydaje miliardy $ na R&D i nie potrafi sie po prostu pogodzic z faktem, ze g&%^no z tego wynika. Poszukajcie na engadget, Nokia jest w dziedzinie wydatkow na R&D absolutnym rekordzista. Trzeba naprawde otwartego umyslu, by przyznac, ze kilka miliardow $ poszlo w bloto. A do tego malo kto potrafi sie przyznac. Dlatego wielu managerow z Nokii poleci na bruk. Obawiam sie tylko, ze zaraz potem wybiora skazany na porazke WP7. A szkoda, bo na rynku przydalby sie duzy gracz, nakrecajacy konkurencje.

Odpowiedz

19. rcicho
0

2011-02-10 08:43:25

ad 16. A to inny temat. W przypadku Androida zawsze można liczyć na nieoficjalne ROMy ale to i tak nie rozgrzesza tych producentów.

Odpowiedz

17. Rogi
-1

2011-02-10 07:06:37

@8 Odpalałeś już internet, czy siedzisz ciągle w Ovi sklepie z pięcioma motywami?

Odpowiedz

16. ~Iksu
0

2011-02-09 23:51:22

Ad. 10 Tylko później spójrz jakie jest wsparcie ze strony producenta z niektórymi modelami z aktualizacjami (Samsung, lg). Na niektóre trzeba czekać i czekać ;)

Odpowiedz

15. prze123
0

2011-02-09 23:40:41

za darmo raczej kazdy instaluje a masy kupuja bo moga sobie pomacac ekranik !

Odpowiedz

14. code
0

2011-02-09 23:21:01

By konkurować z ZTE, Nokia musiałaby zejść z marżą operacyjną poza granice opłacalności

Odpowiedz

13. rcicho
1

2011-02-09 23:20:38

Ad 12. Wpierw Nokia musi dostać SuperAmoledy aby je wykorzystywać w swoich produktach. A kolejka po nie dość spora.

Odpowiedz

12. ~Tomek
1

2011-02-09 23:15:39

Moim zdaniem Nokia wręcz musi zainwestować w któryś z tych systemów, a najlepiej zrobi jeśli wypuści kilka modeli z Androidem i kilka z Windows Phone 7. Dla przykładu rynkowym sukcesem mógłby się okazać tani Android, który mógłby konkurować z ZTE Blade i HTC Wildfire właśnie ceną, natomiast na Windowsie mógłby być oparty telefon, który miałby zawojować półkę high-end. Wyposażając go w dwurdzeniowy procesor, ekran SuperAMOLE, dobry aparat i dobry odtwarzacz dźwięku mógłby ugryźć spory kawałek tortu do tej pory zarezerwowany dla pewnego produktu spod znaku nadgryzionego jabłka.

Odpowiedz