DAJ CYNK

Weteran pozwów patentowych znów wkracza do akcji

07.10.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1337

Ważne 0

0

Roszczeń patentowych ciąg dalszy. Tym razem firma Wi-LAN twierdzi, że jest właścicielem patentu związanego z technologią 3GPP.

Roszczeń patentowych ciąg dalszy. Tym razem firma Wi-LAN twierdzi, że jest właścicielem patentu związanego z technologią 3GPP.

Kanadyjska firma Wi-LAN utrzymuje, że to właśnie do niej należą patenty związane z technologią 3GPP, która wykorzystywana jest m.in. w telefonach komórkowych, stacjach bazowych oraz innym sprzęcie telekomunikacyjnym.

Wśród pozwanych firm znajdują się Alcatel-Lucent, Ericsson, Sony Ericsson, HTC oraz LG Electronics. Jednak sprawa ta śledzona jest przez całą branżę, gdyż jej wynik dotyczyć będzie praktycznie wszystkich uczestników rynku.

Wniosek został złożony w Teksasie czyli w stanie, który niezwykle przychylny jest właścicielom patentów. Jednak wśród złożonych pozwów tylko około 4% z nich wnoszonych jest na wokandę. Reszta rozwiązywana jest za porozumieniem stron i odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Warto zauważyć, że Wi-LAN ma spore doświadczenie w pozywaniu i dochodzeniu swoich praw w sądach. Tylko na wiosnę tego roku wśród pozwanych przez nią firm znalazły się m.in. Apple, Dell, Intel, Motorola czy Texas Instruments. Sprawa dotyczyła patentów związanych z technologią Bluetooth.

Źródło tekstu: cellular-news

Komentarze
Zaloguj się