DAJ CYNK

webOS dostępny dla wszystkich

09.12.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5360

Ważne 0

0

Po wielu tygodniach przepychanek odnośnie przyszłości systemu webOS, HP ostatecznie podjął decyzję. System trafi do społeczności open source i będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Po wielu tygodniach przepychanek odnośnie przyszłości systemu webOS, HP ostatecznie podjął decyzję. System trafi do społeczności open source i będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia HP podjął decyzję o porzuceniu przejętego wcześniej od Palma systemu. Wywołało to niemałe poruszenie w branży, o czym szerzej pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Teraz HP podjął decyzję, że jego system udostępniony zostanie na licencji open source. Oznacza to, że każdy zainteresowany programista czy producent sprzętu będzie mógł brać udział w rozwoju i korzystać z możliwości systemu w swoich projektach czy urządzeniach.

Sam HP nie porzuci wsparcia systemu i zagwarantuje mu rozwój, m.in. poprzez współudział w nowych projektach oraz ich współfinansowanie. Oprócz tego chce on również sprawować pieczę nad kolejnymi wersjami systemu tak, aby uniknąć jego rozwarstwienia.

Źródło tekstu: HP, wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~
0

2011-12-25 13:45:49

Na Palma to ktoś chyba nałożył klątwę. Wszystko co wiąże się z Palmem od 7-8 lat kończy tragicznie. Ta firma to świetny przykład historii od milionera do... zera. A pamiętam jeszcze konferencję zapowiadającą WebOS, który dawał nadzieję na małe rynkowe roszady.

Odpowiedz

22. Merlin
0

2011-12-12 07:13:14

Lubię uśmiechnąć się do ekranu, zwłaszcza w poniedziałek. Dzięki wszystkim za dawkę humoru w komentarzach :)

Odpowiedz

21. ~
0

2011-12-12 06:26:19

A ja mam rysik do Samsunga Galaxy Note, ale nie mam smartfona. :D

Odpowiedz

20. ~Tusio
0

2011-12-11 22:55:24

nie mam telefonu, ale mam GPS

Odpowiedz

19. ~
0

2011-12-11 21:23:12

Robot też jest niby open source…

Odpowiedz

18. ~dkh
0

2011-12-11 19:13:30

open source to moze nie bedzie w nim zaszyty CarrierIQ

Odpowiedz

17. ~Preza
0

2011-12-11 09:26:24

Swietny pomysl HP. To bedzie konkurencja dla robota. Ciekawie bedzie

Odpowiedz

16. ~JAFO
0

2011-12-10 21:54:32

no to teraz bedzie wojna! to genialny os - wystarczy popatrzec na telefony z weobos - miejmy nadzieje ze potencjal nie zostanie zmarnowany!!!

Odpowiedz

15. ~
0

2011-12-10 15:02:47

TrekBuddy to najlepszy GPS Offline na Javie.

Odpowiedz

14. ~
0

2011-12-10 14:44:38

13: Ja pisząc "telefon bez systemu" mam na myśli telefon z Javą.

Odpowiedz

13. ~n00b
0

2011-12-10 13:25:30

urządzenie elektoriniczne bez systemu przecież nie może działać bo samo nie wie jak. nie piszcie, że coś nie ma systemu tylko uwzględniajcie, że jest to soft producenta.

Odpowiedz

9. ~
0

2011-12-10 06:47:06

Skoro ktoś poruszył temat GPS-a na Javie, to ja uważam, że GPS na tej platformie przydatny jest tylko do aplikacji Velox, czyli takiego licznika rowerowego.

Odpowiedz

8. Ramirez
0

2011-12-09 22:42:00

TrekBuddy to nędza. OziExplorer to jest to. Ale niestety tylko na telefonach z windows mobile.

Odpowiedz

7. ~
0

2011-12-09 21:15:32

6, TrekBuddy.

Odpowiedz

0

2011-12-09 21:00:42

@1 ciekawe jaką masz w nim nawigację?

Odpowiedz