DAJ CYNK

Walka cenowa na dobre

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2440

Końcówka roku może być rekordowa dla operatorów komórkowych pod względem liczby zdobytych klientów - ma ich przybyć netto aż 1,8 mln. A to m.in. dzięki nowym, znacznie tańszym i prostszym taryfom

Końcówka roku może być rekordowa dla operatorów komórkowych pod względem liczby zdobytych klientów - ma ich przybyć netto aż 1,8 mln. A to m.in. dzięki nowym, znacznie tańszym i prostszym taryfom.

Na IV kwartał przypada zwykle ponad 30% pozyskiwanych w ciągu roku klientów. PTC, operator sieci Era i Heyah, szacuje, że do końcu roku liczba jego klientów sięgnie łącznie 9 mln, zaś konkurentów - Plusa i Idei - po 7 mln. Przyspieszenie było możliwe dzięki obniżkom cen w dominującym na rynku systemie bezabonamentowym (telefony na kartę). Zarówno Era, jak i Plus szacują, że ceny w tym segmencie spadły w ciągu roku o ponad połowę. Operatorzy zdecydowali się w końcu na wprowadzenie tańszych ofert również dla regularnych abonentów.

Era zapowiedziała niespodziewanie we wtorek uderzenie prewencyjne. Operator wprowadzi 25 listopada "przejściową" taryfę Jedyna z podobną do konkurentów stawką za połączenia - 70-73 gr za minutę przy abonamencie za 48,8 zł (zawiera 70 minut rozmów bez dodatkowych opłat). To oferta dla nowych klientów. Abonenci korzystający z dotychczasowych taryf nie mogą z niej skorzystać. Najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku Era uruchomi komercyjnie sieć komórkową trzeciej generacji UMTS.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza

Przewiń w dół do następnego wpisu