DAJ CYNK

W tym roku Polacy kupią 5-10% więcej telefonów

29.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2471

Ważne 0

0

W tym roku polski rynek telefonów komórkowych urośnie o 5-10%. Samsung zajmuje na nim drugie miejsce, zaledwie kilka procent za pierwszą Nokią - mówi TELEPOLIS.PL Wojciech Wasilewski, który u koreańskiego producenta odpowiada za sprzedaż telefonów na naszym rynku.

W tym roku polski rynek telefonów komórkowych urośnie o 5-10%. Samsung zajmuje na nim drugie miejsce, zaledwie kilka procent za pierwszą Nokią - mówi TELEPOLIS.PL Wojciech Wasilewski, który u koreańskiego producenta odpowiada za sprzedaż telefonów na naszym rynku.

W zeszłym roku Polacy kupili około 8-8,5 mln sztuk telefonów, o ponad milion mniej niż w 2008 roku.

I kwartał tego roku był bardzo dobry, w II może być trochę gorzej - powiedział Wasilewski nie komentując informacji TELEPOLIS.PL, że ma to związek z planowanym przez operatorów zmniejszeniem poziomu dotowania telefonów.

Samsung na polskim rynku zajmuje drugie miejsce - mając kilka punktów procentowych mniej niż pierwsza Nokia, ale około 20 punktów procentowych więcej niż trzecie LG. Już teraz Samsung u niektórych operatorów bywa największym dostawcą urządzeń, na przemian z Nokią.

Wasilewski powiedział, że Samsung ogranicza liczbę wprowadzanych modeli na polski rynek, stara się wyznaczać trendy i stawia na bardziej zaawansowane urządzenia, nie bijąc się takimi, które na półce kosztują 99 zł. Najlepiej sprzedający się aktualnie model -S5230 Avila - znalazł już ponad milion nabywców.

Jak powiedział Wasilewski, na wolnym rynku Polacy kupują około 13% wszystkich nowych telefonów. Co ciekawe, w ujęciu wartościowym jest to mniej - odwrotnie niż jeszcze 2 lata temu.

Samsung chce sprzedać w Polsce do końca roku około 50-100 tys. swojego pierwszego modelu z systemem Bada - S8500 Wave. Wszystkich modeli z tym systemem do końca roku powinno być na polskim rynku około 300 tys. Przyczynić ma się do tego tani model, wprowadzony w czerwcu, z dużym wyświetlaczem, ale bez 3G, który nawet w tańszych taryfach powinien być dostępny za 1 zł.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Sprzedawca
0

2010-05-04 23:36:30

Samsung daje czasu dzięki asapowi, a Nokia nadal uważa, że jest najwspanialsza i nie musi motywować sprzedawców.

Odpowiedz

26. ~pisul
0

2010-05-01 08:01:46

A twoja matka glosowala na PO

Odpowiedz

25. ~
0

2010-05-01 01:43:09

#24 na kolana odpadzie rzeczywistości

Odpowiedz

24. ~pisul
0

2010-05-01 00:22:13

#23 nie jestem "psem" jestem homoerectus-czlowiek wyprostowany(z erekcja)

Odpowiedz

22. ~Xavi
0

2010-04-30 11:18:33

*16 Też szukam ciekawej klapki ale straszna bida w tym temacie, teraz mam starą 6131 ale chętnie bym coś zmienił. Jak dla kobiety to jest jeszcze se t707, mnie się podoba samsung g400 ale w sumie to już starszy model i ciężko go trafić.

Odpowiedz

21. WitekT
0

2010-04-30 10:34:11

Lord_Bury: poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

20. Lord_Bury
0

2010-04-30 10:10:15

"swojego pierwszego modeli z systemem ", tak mi z kontekstu sie wydaje, że modelU powinno byc ;)

Odpowiedz

19. ~pisul
0

2010-04-30 00:12:16

Mam pytansko odnosnie nowego modelu noki n8.Ile ma glosnikow?Tyle co w omni HD?

Odpowiedz

18. ~
0

2010-04-29 22:44:39

ad 17. Nie tylko oporowe. X6 czy nowosc N8 mają ekrany pojemnosciowe. Co do bateri to obecnie Samsungi maja najlepsze. Wezmy taką Avile 8 dni to mie problem dla niej. Monte to samo. Samsung i5700 to najlepiej trzymajacy telefon z Androidem na swiecie. Omnia HD tez nieźle. rcicho

Odpowiedz

17. ~
1

2010-04-29 21:35:50

nokia ma najlepsze oporowe ekrany na rynku [inna sprawa, że ma tylko oporowe:P]

Odpowiedz

16. jojo
0

2010-04-29 21:26:57

Hose (15) - Zgadzam się, niektórym być może przypadnie do gustu taka "szklista" powierzchnia przedniej klapki. Ja jednak szukam czegoś "nie połyskującego" i w jaśniejszych srebrnych barwach. Dlatego bardziej przypadł mi do gustu (jeżeli o sam wygląd chodzi - biorę oczywiście pod uwagę również inne cechy danego modelu) Sony Ericsson W508 Walkman. Nie jest to może mój ideał ale chyba jednak wciąż tylko ten model mi pozostaje.

Odpowiedz

15. Hose
0

2010-04-29 21:10:05

jojo, jednak co by nie mówić jest klapka, w miarę ciekawa no i faktycznie ładna. Szczerze mówiąc znalazłem ją bo szukałem telefonu dla kumpla żony, koniecznie chciała klapkę, a tu jeszcze dodatkowy atut bo jest bordo ;-) Samsung polska ma zasadniczą "wadę" nie uznaje zagranicznej gwarancji. W świecie globalizacji i uni bez granic to krótko mówiąc skandal.

Odpowiedz

14. Hose
0

2010-04-29 21:03:06

me - bredzisz? miałem omnie przez ponad 1,5 roku, bateria potrafiła wystarczać na tydzień, minimum jakie osiągnąłem to 4 dni, nie liczę oczywiście czasu gdy miałem włączoną nawigację GPS. By nie było że to jednostkowy przypadek: mam 3 kumpli z pracy którzy mają omnie, nie słyszałem o problemach z baterią.

Odpowiedz

13. ~me
0

2010-04-29 20:49:46

Kwestia baterii oczywiście na korzyść Nokii. Kumpel ma Samsunga Omnia i praktycznie codziennie podłączony jest do kontaktu, a pobawił się nim intensywnie tylko przez pierwszy tydzień, więc zwykłe użytkowanie. Dobrze, że ma jeszcze firmowy tel. - Nokie. Przynajmniej na tamtym jest zawsze osiągalny.

Odpowiedz

12. ~me
0

2010-04-29 20:47:38

3: zgadza się. Miałem też różne telefony. Ludzie się zachwycają chwilowymi nowościami w Samsungu, a potem się okazuje, że jednak stabilna Nokia jest lepsza. Nie mówiąc o kwestii baterii.

Odpowiedz