DAJ CYNK

W przyszłym tygodniu kara dla PTC

12.06.2007

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3399

Ważne 0

0

W przyszłym tygodniu UKE może poinformować o karze wymierzonej PTC za słynną zmianę w regulaminie. Kara nie będzie jednak tak spektakularna jak kilkusetmilionowe nakładane na Telekomunikację Polską - pisze Rzeczpospolita.

W przyszłym tygodniu UKE może poinformować o karze wymierzonej PTC za słynną zmianę w regulaminie. Kara nie będzie jednak tak spektakularna jak kilkusetmilionowe nakładane na Telekomunikację Polską - pisze Rzeczpospolita.

PTC dotychczas nie była karana, dlatego UKE nałoży karę w niewielkiej wysokości, najprawdopodobniej kilku milionów złotych. Urząd nie nałożył jeszcze kary, bo ciągle czeka na oficjalne dane o przychodach spółki za zeszły rok. Samo postępowanie o ukaranie rozpoczęło się 18. maja.

Przypomnijmy, że kara została nałożona po kontroli UKE w PTC w sprawie zmian w regulaminie świadczenia usług. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~twinki winki
0

2007-06-24 19:35:26

ciekawe co powie PTC na pozwy w sprawie bezprawnych prób wyłudzania odszkodowań?

Odpowiedz

39. ~
0

2007-06-19 15:01:51

wszystko ok, tylko ze nie dostałem zadnego nowego regulaminu !

Odpowiedz

38. ~marcin
0

2007-06-18 15:24:28

trzeba było zrywać jak był czas na to czyli w miesiąc od wysyłki nowego regulaminu teraz za późno

Odpowiedz

37. ~
0

2007-06-16 15:19:25

czy jak teraz zerwę umowę z erą to poniosę jakies konsekwecje? cały czas czekam na ten nowy regulamin a tu nic z tego, erę mam od roku, telefonu się juz pozbyłem, zostal mi abonament którego tez już nie chce ;-)

Odpowiedz

0

2007-06-14 00:12:06

Jutro kupuję Starter Play i będzie bay TakTaku:]

Odpowiedz

35. ~Tuptus
0

2007-06-13 18:28:57

wzorowo zachowałą się telewizja n. dostałem nowy cennik, nowy regulami i info że do 24 lipca mogę złożyć wypowiedzenie umowy :) ale że oni grają fair to ja zostaję u nich. a Ery nie mam od 16 maja i jest git. żadnej kary nie było mimo gróźb 2520 PLN.....

Odpowiedz

34. czerwona_czerwi
0

2007-06-13 15:30:19

Era wyszla z opresji obronna reka - chwala jej za to!

Odpowiedz

33. ~artur
0

2007-06-13 15:08:45

Ja zerwałem umowę z Erą korzystając z tej z miany w regulaminie. Do końca umowy miałem 7 miesięcy. Wysłałem pismo, dostałem odpowiedź że to będzie kosztować tylte i tyle, niereagowałem, odłączyli numer z początkiem nowego okresu rozliczeniowego i przysłali fakturę za rozmowy za ostatni miesiąć i to tyle. Rzadnje faktury z karą nic a mienął już ponad miesiąc:)

Odpowiedz

32. gummy_bear
0

2007-06-13 14:20:46

Jako abonenta ktory nie chcial wcale rezygnowac z uslug Ery interesuje mnie raczej to ze kara jest niska, wiec nie wplynie na moje faktury :)

Odpowiedz

31. ~
0

2007-06-12 22:49:29

http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gsm/news/kara-dla-ery-nie-b edzie-wysoka,924945

Odpowiedz

30. gregorg_88
0

2007-06-12 17:37:53

28. Ale Era sama mówi o uzupełnieniu, które już miało miejsce. I wychodzi na to, że już jednak obowiązuje nowa wersja. W każdym razie, Era nie straci raczej klientów, poza tymi którzy po prostu zrażą się do marki i po wygaśnięciu umowy zmienią opa.

Odpowiedz

29. ~mov9k
0

2007-06-12 16:12:50

Rozumiem, że nadal można zrywać umowę z Erą bez konsekwencji?

Odpowiedz

28. :)
0

2007-06-12 14:01:40

26: jezeli nie zostali abonenci poinformowani o zmianie regulaminu, to tak naprawde caly czas obowiazuje stary - i to on obowiazuje wszystkich - takze osoby ktore teraz podpisuja umowe :D /regulamin nie moze byc wprowadzony w zycie poprzez zlamanie prawa - a do tego doszlo w przypadku ery/

Odpowiedz

27. ~ptok
0

2007-06-12 13:47:39

Kara, karą. Ale przede wszystkim era powinna poinformować klientów o mozliwości rozwiązania umowy bez konsekwencji. UPC zmienia regulamin 16 sierpnia, i już pod koniec maja poinformowali mnie , że moge rozwiązać umowe ze wzgledu na brak akceptacji nowego regulaminu, i że firmie UPC nie przysługuje wtedy roszczenie odszkodowawcze. Nie powinno być żadnej taryfy ulgowej dla Ery.

Odpowiedz

26. gregorg_88
0

2007-06-12 13:45:42

A wg mnie niekoniecznie musi się rozejść po kościach. Era dostanie karę, odwoła się i nawet jeśli ostatecznie zapłaci, to minie tyle czasu, że żaden klient zrezygnować z usług w ten sposób mógł nie będzie. Teraz zapewne, podpisując umowę masz nowy regulamin, co za tym idzie Era chce przeciągnąć po prostu okres dania możliwości zerwania umowy. Bo co mi po tym, że w 2009 roku, okaże się że kara być powinna i mogłem zerwać umowę, jak już jej nie mam? :) Nie zmienia to faktu, że mam negatywny stosunek do Ery, za oferty dla stałych abonentów. Teraz rozwijam mój związek z Play.

Odpowiedz