DAJ CYNK

W poniedziałek nowy iPhone

05.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

7. czerwca odbędzie się w San Francisco World Wide Developers Conference 2010 - konferencja, podczas której Apple zaprezentuje iPhone'a czwartej generacji.

7. czerwca odbędzie się w San Francisco World Wide Developers Conference 2010 - konferencja, podczas której Apple zaprezentuje iPhone'a czwartej generacji.Konferencja rozpocznie się o godzinie 19 czasu polskiego. Obok samego iPhone'a spodziewać można się prezentacji nowych usług i premiery iPhone OS 4.0 (do tej pory dostępnego tylko developerom).

Według niepotwierdzonych informacji, Apple chce sprzedać w tym roku 24 mln sztuk iPhone'ów czwartej generacji, które sprzedawane mają być pod nazwą iPhone 4GS (nazwa potwierdzona ostatnio przez producenta akcesoriów), iPhone 4G lub iPhone HD.

Sercem urządzenia ma być procesor Apple A4 taktowany zegarem 1 GHz (ten sam co w Apple iPad), do tego dostaniemy 512 MB pamięci RAM i w zależności od wariantu urządzenia: 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Większa niż do tej pory ilość pamięci RAM podołać ma wielozadaniowości wprowadzanej wraz z premierą iPhone OS 4.0.

Pojawi się dodatkowa kamera do wideorozmowy, a główny aparat będzie miał matrycę 5 Mpix, diodową lampę doświetlającą i najprawdopodobniej poradzi sobie z rejestrowaniem filmów wideo o jakości HD.

Podobnie jak w iPad 3G, tak i w nowym iPhonie obowiązywać będzie nowy standard kart SIM - microSIM (karty powoli pojawiają się u operatorów, są już w polskim Orange). Ekrany nowych iPhone'ów wyposażone będą w technologię FFS (ang. fringe-field switching), gwarantującą lepsze kąty widzenia i większą czytelność ekranu w bezpośrednim nasłonecznieniu. Rozdzielczość 960 x 640 pikseli (sprawdzona mikroskopowo) w połączeniu ze wspomnianym FFS mają ułatwić ekspansję Apple'a na rynku elektronicznych publikacji.

Pojawił się drugi mikrofon - najprawdopodobniej na potrzeby funkcji oczyszczania głosu. Wymiary nowego iPhone'a to 114,3 x 58,7 x 9,4 mm, telefon będzie miał metalowe boki obudowy i trafi do sprzedaży w 2 wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Bateria jest o 16% większa, ma pojemność około 1419 mAh.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się