DAJ CYNK

W Meksyku wszystkie karty muszą być do jutra zarejestrowane

09.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5582

Ważne 0

0

Meksykański senat nie zgodził się na uchwalone przez izbę niższą przesunięcie nakazu rejestracji kart prepaid. Oznacza to, że kto do jutra nie poda swoich danych osobowych, będzie miał wyłączoną kartę.

Meksykański senat nie zgodził się na uchwalone przez izbę niższą przesunięcie nakazu rejestracji kart prepaid. Oznacza to, że kto do jutra nie poda swoich danych osobowych, będzie miał wyłączoną kartę.

Szacuje się, że w Meksyku działa około 28 mln niezarejestrowanych kart prepaid. Wszystkich kart (w tym abonamentowych) w tym kraju jest 83 mln.

Operatorzy chcieli, aby przesunąć obowiązek rejestracji do końca kwietnia przyszłego roku. Aby się zarejestrować, nie trzeba nawet odwiedzać swojego operatora, wystarczy wysłać wiadomość tekstową ze swoimi danymi.

Wprowadzenie rejestracji wszystkich użytkowników ma na celu uproszczenie walki z przestępczością.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
67. ~fred
0

2010-04-19 10:30:09

w erze robia trudnosci z zarejestrowaniem karty sim .wloszczowa ;pani daje karty rej... sama mowi;oni nie rejestruja wyslac obowiazkowo nakleic pasek kodowy zprzed 10 lat jak wyslalem bez dostalem odpowiedz z ery.PODSTAWA DO ZAREJESTROWANIA KARTY JEST KOD KRESKOWY..

Odpowiedz

66. ~jarbal
0

2010-04-16 09:24:05

Mam niezarejestrowaną kartę sieci movistar, nadal bez problemu loguje sie do polskich operatorów (W3 i play).

Odpowiedz

65. wlo
0

2010-04-13 15:46:44

~nick - pieprzysz jak potłuczony - to po pierwsze ;-) Po drugie - jestem za wolnością w każej dziedzinie - liberał ze mnie jest. Nie popieram obowiązku rejestracji - jest mi to po prostu obojętne - a to duża róznaca i daleko do popierania rejestracji. Po trzecie - nie przeszkadza mi rejestracja, bo ja nie boję się zarejestrować pre-paida, nie widzę w tym ograniczania moich wolności, szczególnie gdy nie robi się tego po to, żeby pozyskiwać dane i je wykorzystywać a ze względów np. bezpieczeństwa. Do Meksyku chętnie bym się "przeleciał" ale - z zasady nie wsiądę do samolotu (i nie wynika to z ostatniej katastrofy - tak po prostu, zresztą nie wsiadłbym do okrętu podwodnego także, do balonu, szybowca itd., itp.) więc ogranicza to trochę moją mobilność - zresztą także nie jestem z tych, którzy to lubią - wolę przejechać się na mazury i na *** w jednym miejscu siedzieć dwa tygodnie ;-)

Odpowiedz

64. ~nick
0

2010-04-12 21:18:41

do wlo i innych którym sie zachciewa obowiazkowych rejestracji: skoro tak bardzo chcecie to wsiadac w tupolewa i wio do Meksyku, moze uda sie wam wylądowac to będziecie w wymarzonym raju

Odpowiedz

63. ~
0

2010-04-12 20:20:34

@ 62 a kogo by powstrzymało to od np. zarejestrowania 150 kart na jednego żula spod budki z piwem - dając mu piwo za każde 10 kart ????

Odpowiedz

62. ~wibra
0

2010-04-12 17:08:12

W POLSCE POWINNY DZIAŁAĆ WYŁĄCZNIE OFICJALNIE ZAREJESTROWANE KARTY PRE-PAID (z dowodo osobistego). Wreszcie byłby porządek, a dzieci nie kupowałyby 10 numerów dla tzw. "jaj".

Odpowiedz

61. ~Longman
0

2010-04-12 06:32:12

@59, nie rozumiem o co ci chodzi. Jak masz wątpliwości co dop pisowni to zajrzyj tu: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=55425 Chyba jesteś z tej "nowej szkoły języka polskiego" piszącej "ktury", "wachać się" czy "zwycięsca". Muszę cię rozczarować - ja jestem z tej starej, więc musisz się przyzwyczaić do pisowni która cię tak w oczy kole.

Odpowiedz

60. rollo
0

2010-04-12 00:16:57

@59 no właśnie to jest po polsku :)

Odpowiedz

59. ~
0

2010-04-12 00:13:50

@41 - jak chcesz "rzygać" to najpierw naucz się to robić po polsku analfabeto!

Odpowiedz

58. ~starzec ze wsi
0

2010-04-11 12:02:46

gangsterka jak w POlsce - zarejestruje swoje usługi poprzez podstawione dane osobowe ludzi-słupów. I tyle w temacie prześladowań wobec obywateli.

Odpowiedz

57. ~s
0

2010-04-11 12:00:05

nie wierzę w walkę z przestępczością w Meksyku - przestępcy są elytą i nie ich ukąsi ten zapis prawny, ONI będą wiedzieć więcej o potencjalnych świadkach (śledzenie użytkowników poprzez triangulację) i donoszących prawych obywatelach. A różowych krzyży nie przestaną stawiać w Juarez:-/

Odpowiedz

56. ~klimass
0

2010-04-11 00:24:22

Dokladnie, rejestracja powinna byc. Tylko zastanawiam sie, na ile dane wyslane smsem przez 20mln ludzi beda zgodne z prawda i na ile operatorzy/panstwo beda w stanie to zweryfikowac...

Odpowiedz

55. ~
0

2010-04-10 16:58:01

Jak zwykle spekulacje, zawsze wy piepszycie o *** marynie. Rejestracja powinna być obowiązkowa, chcesz dzwonić to pokaz kim jesteś, koniec tych jaj.

Odpowiedz

54. wlo
1

2010-04-10 13:48:09

pesel ;-) piszę na pamięc z klawiaturą pod biurkiem... Do tego nie odskakują mi szybko klawisze - swoje lata ma klawiatura mimo, że porządna ;-) Przepraszam za literówki i inne błędy.

Odpowiedz

53. ~
1

2010-04-10 12:22:31

@52: tylko co to jest "pewsa"?

Odpowiedz