DAJ CYNK

W mBanku triumf smartfonów z Androidem

26.06.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4002

Ważne 0

0

Obecnie co piąty Polak ma w kieszeni smartfona, a blisko co trzeci klient banku używa go do korzystania z rachunku. Połowę osób logujących się do banku z komórki stanowią klienci mBanku, którzy do tego celu najczęściej wykorzystują aplikację na system Android. Pobrało ją już 100 tys. osób.

Obecnie co piąty Polak ma w kieszeni smartfona, a blisko co trzeci klient banku używa go do korzystania z rachunku. Połowę osób logujących się do banku z komórki stanowią klienci mBanku, którzy do tego celu najczęściej wykorzystują aplikację na system Android. Pobrało ją już 100 tys. osób.

Według różnych szacunków rynkowych, w posiadaniu Polaków znajduje się już nawet 7 milionów smartfonów. Zdecydowana większość z nich wyposażona jest w system Android, firmowany przez Google, podczas gdy posiadaczy iPhone’a czy iPada jest w Polsce ok. 400 tys.

Popularność Androida jako systemu operacyjnego wśród polskich użytkowników smartfonów nie jest więc niespodzianką. Według rankingu Gemius Traffic, liczba odsłon najpopularniejszych witryn za pośrednictwem tego systemu systematycznie wzrasta i obecnie jest blisko dwukrotnie wyższa, niż ta generowana przez użytkowników systemu iOS (ponad 60 mln odsłon Androida vs. 30 mln odsłon iOS w okresie 11-17 czerwca br.).

Podobne tendencje można zaobserwować wśród klientów mBanku, dzięki czemu aplikacja mBanku jest najczęściej pobieraną aplikacją finansową w polskim Google Play. Łącznie z aplikacji mobilnych banku korzysta już 150 tys. osób. Do mBanku w komórce loguje się 50 tys. użytkowników iPhone’ów i iPadów, a z aplikacji przeznaczonej na Androida korzysta obecnie 100 tys. osób.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów.

Źródło tekstu: mBank

Komentarze
Zaloguj się
26. ~mst
0

2012-06-27 23:44:21

mbank - ten co daje i odbiera :P

Odpowiedz

25. ~
0

2012-06-27 21:00:25

@24. Ważniejsze jest ile sztuk telefonów działa z Androidem a ile z iOS. Bo nie mam pojęcia jak ludziom może przeszkadzać różnorodność. Chociaż uniformizm także ma swoje zalety.

Odpowiedz

24. ~
0

2012-06-27 13:25:41

no tak tylko ile modeli telefonow ma android a ile iOS?

Odpowiedz

23. Wąglik
0

2012-06-27 13:03:59

To ja generuję ten ruch;) z 5 androidów i jednego iOS ;)

Odpowiedz

22. ~kolosz
0

2012-06-27 13:01:44

Nie wiem o jakiej aplikacji mowa, a kozystam z androida I robie przelewy w mbanku. Jedno co mnie zirytowalo, to fakt ze mbank odpalil tak dziadoska strone mobilna, ze sie chcialo plakac. Na szczescie w dolphin hd mozna zablokowac strony mobilne.

Odpowiedz

21. ~Mario
0

2012-06-27 10:55:46

Ktoś korzystał z tej aplikacji?

Odpowiedz

20. ~JustMe
0

2012-06-27 08:55:13

Aplikacje bankowe na komorke...hehe...ile platnosci przez karte odbywa się w Polsce?2 procent?Widze ktos tu chce zrobic skok do przodu pomijajac pare krokow bardzo istotnych...

Odpowiedz

19. ~pawel
0

2012-06-27 00:02:46

co za pierdoły... Jak może nie być najwięcej klientów z androidem i ios jak tylko na te platformy są zrobione aplikacje. Mam symbiana, i jakos nie rzuciło mi się w oczy żeby mbank wyrywał się do obsłużenia tego systemu.

Odpowiedz

18. ~
0

2012-06-26 22:56:24

triumf ale podwyzek cen po kilkaset%

Odpowiedz

17. ~korpi
0

2012-06-26 22:41:19

Mi wystarczy wejść na stronę, a nie aplikacja do każdego

Odpowiedz

2012-06-26 22:38:14

nigdy nie kupię androida, loguję się sporadycznie do mbanku z symbiana, przelewy i tak z laptopa, bo z komórki czy smartfona ani to potrzebne (zazwyczaj) ani wygodne

Odpowiedz

0

2012-06-26 22:35:51

@11 chcial sie dowartosciowac poprzez posiadanie smartfona bez androida i konto w raiffeisen bank. ;) Jak sie juz nie ma czym chwalic, to chociaz telefon lub konto w banku dla podniesienia wlasnego ego ;) PS. Mam konta w banku "dla biedoty" i dla "tych lepszych" ;) Ale w telefonie preferuje androida i nie musze sie z tego tlumaczyc :)

Odpowiedz

14. ~
0

2012-06-26 22:13:38

ad 11 Kolego no mylisz sie i to bardzo. Reiffeisen to bank nastawiony glownie na korporacje . W chwili obecnej polaczyl sie z Polbankiem aby uzyskac obsluge klienta indywidualnego. Nie pisz wiec glupot bo nie grzeszysz wiadomosciami.

Odpowiedz

13. ~ggrree
0

2012-06-26 22:09:49

używam aplikacji millennium i mbanku obie mają podobną funkcjonalność, choć w millennium wymagają praktycznie przy każdej operacji przelewu kody, irytuje mnie to troszkę

Odpowiedz

12. ~
0

2012-06-26 22:00:06

W reklamie mają HTC serii Desire, Nokię 6700, iP3GS i jakiegoś BB.

Odpowiedz