DAJ CYNK

W Budapeszcie otworzono w pełni smartfonowy hotel

05.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1895

Ważne 2

1

Nowe technologie coraz odważniej wkraczają w każdą sferę naszego życia. W Budapeszcie otworzono hotel w którym możliwe, że nie spotkamy żadnego człowieka.



Nowe technologie coraz odważniej wkraczają w każdą sferę naszego życia. W Budapeszcie otworzono hotel w którym możliwe, że nie spotkamy żadnego człowieka.

KViHotel w stolicy Węgier funkcjonuje w oparciu o aplikację TMRW Hotels. Klient ma możliwość kontrolowania swojej wizyty wyłącznie za pomocą aplikacji. To wszystko od momentu rezerwacji aż do opuszczenia budynku. Za pomocą telefonu będzie można na miejscu zamówić również dodatkowe usługi. Hotel posiada 40 miejsc.

Wyścig w automatyzacji hoteli trwa w najlepsze. W USA z podobnymi rzeczami eksperymentuje Hilton.

Źródło tekstu: Kvih

Tagi: hotelarz
Komentarze
Zaloguj się
11. ~Borsuk
0

2018-03-06 18:30:07

ta technologia, sam ma roomba odkurzacz który działa na wifi ( 696 ) widziałem już jakies roboty do mycia szyb nawet, ciekawe co za niedługo

Odpowiedz

10. LuiN
0

2018-03-06 13:33:22

@9, Jarek:"Obie formy są poprawne. Otworzyłem jest częstsze niż otwarłem, ale w imiesłowie biernym na odwrót: częściej mówimy otwarty niż otworzony" - Mirosław Bańko

Odpowiedz

9. ~Jarek
0

2018-03-06 13:23:34

Co znaczy słowo "otworzono", czyżby chodziło o "otwarto"? ;)

Odpowiedz

8. ~zerr3
0

2018-03-05 21:52:01

Hotel Puro Gdańsk - w pokoju tablet Samsunga i pełne sterowanie za pomocą tej aplikacji, począwszy od światła, przez ogrzewanie, usługi room service, a na przełączaniu kanałów w telewizorze kończąc. Ale na recepcji był człowiek, nawet troje ;)

Odpowiedz

0

2018-03-05 20:42:37

Czyli kolejne osoby do zwolnienia.

Odpowiedz

0

2018-03-05 20:11:31

@5 Widocznie ominęła mnie aktualizacja iRobota do mycia toalety.

Odpowiedz

5. ~patryk343
0

2018-03-05 18:45:05

@4 jak to kto tam sprząta? Rzecz jasna, że iRoboot Roomba sterowany smartfonem ;) hahahaa cyfryzacji mówimy TAK!

Odpowiedz

0

2018-03-05 17:53:26

To kto tam sprząta?

Odpowiedz

3. ~marcellove
0

2018-03-05 17:35:22

"W Budapeszcie otworzono hotel w którym możliwe, że nie spotkamy żadnego człowieka." Skoro w hotelu nie spotkamy żadnego człowieka to niby kogo? Kota,psa,robota to one będą korzystać ze smartfonów?!

Odpowiedz

2. ~mkkot
0

2018-03-05 16:31:19

@1 pełna zgoda, a z drugiej strony ja bym się na pewno cieszył, że ktoś nie musi specjalnie dla mnie kwitnąć na recepcji.

Odpowiedz

1. elrond
1

2018-03-05 15:45:15

Nocowałem w podobnym hostelu w Bergamo we Włoszech i powiem, że to nic przyjemnego przez 24h pobytu nie spotkać żywej duszy. Wejście do budynku - kod, wejście do pokoju - kod. Nawet hotele kapsułowe w Chinach mają recepcjonistę co prawda bez angielskiego, ale przynajmniej z pulsem.

Odpowiedz