DAJ CYNK

VoIP w UPC od 2005 roku

19.10.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 403

Ważne 0

0

Telefonia internetowa (VoIP) będzie dostępna w telewizji kablowej UPC już w przyszłym roku.

Telefonia internetowa (VoIP) będzie dostępna w telewizji kablowej UPC już w przyszłym roku. - poinformował podczas poniedziałkowej konferencji w Warszawie "Forum na rzecz usług szerokopasmowych" Marek Sowa, wiceprezes UPC Polska, operatora jednej z największych sieci telewizji kablowej w Polsce.

Według Sowy, uruchomienie VoIP będzie ostatnim etapem wdrażania trzech pierwszych usług cyfrowych oferowanych poprzez telewizję kablową. Są to, oprócz transmisji sygnału telewizyjnego, szerokopasmowy dostęp do internetu i właśnie telefonia internetowa.

Zdaniem wiceprezesa UPC, na kolejne trzy telewizyjne usługi cyfrowe (wysoka rozdzielczość obrazu HDTV, nagrywanie cyfrowe PVR, pozwalające na cyfrowe zapisywanie programów lub filmów nawet w przypadku ich nieoglądania, oraz tzw. "wideo na życzenie" VoD, czyli możliwość ściągania przez internet i oglądania programów i filmów) polscy abonenci będą musieli poczekać jeszcze kilka lat ponieważ nie można wyprzedzać zapotrzebowania rynku.

Na świecie VoIP staje się coraz popularniejsza. Głównym powodem są niższe ceny rozmów. Według szacunków firmy analitycznej Dataxis, na całym świecie VoIP jest używane w 4,6 mln gospodarstw domowych.

Telefonia internetowa jest udostępniana przez telewizje kablowe, operatorów szerokopasmowego dostępu do internetu czy wirtualnych operatorów telekomunikacyjnych takich jak Skype czy Vonage.

Źródło tekstu: PAP, Onet.pl

Komentarze
Zaloguj się