DAJ CYNK

Vodafone wstępnie zainteresowany wyjściem z Polkomtela

23.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4086

Ważne 0

0

Możliwa jest sprzedaż 100% akcji Polkomtela i jest wstępne zainteresowanie Vodafone sprzedażą - przekonuje Tomasz Zadroga, prezes PGE, jednego z akcjonariuszy Polkomtela. Jego zdaniem, do transakcji mogłoby dojść w I kwartale przyszłego roku.

Możliwa jest sprzedaż 100% akcji Polkomtela i jest wstępne zainteresowanie Vodafone sprzedażą - przekonuje Tomasz Zadroga, prezes PGE, jednego z akcjonariuszy Polkomtela. Jego zdaniem, do transakcji mogłoby dojść w I kwartale przyszłego roku.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes PKN Orlen Jacek Krawiec również stwierdził, że Vodafone może przyłączyć się do sprzedaży udziałów operatora komórkowego przez polskich akcjonariuszy.

Polkomtel jest wyceniany przez analityków na około 16 mld zł. Zainteresowanie wyraził już podobno jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Reuters, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, wł

Komentarze
Zaloguj się
43. AS
0

2010-06-24 14:20:58

@34. Aktualizacja Orlen 4,74!!!!! Shell 4,41 co Ty na to??

Odpowiedz

42. ~
0

2010-06-24 13:24:35

@36: Musisz chyba bardzo mało jeździć... Ja mam samochód do jeżdżenia, a nie żeby stał czy tylko na krótkie przejażdżki. Chodzi o to, że jeśli jeździsz faktycznie tym czym napisałeś to koszty eksploatacji są ogromne. Właściwie nie nadaje się to do intensywnej eksploatacji. No chyba, że śpisz na kasie, ale w takim razie dziwne byłoby Twoje wychwalanie Playa, gdzie 5zł na miesiąc mniej robi Ci różnicę. A 5zł to tylko nieco ponad litr benzyny, co pozwala przejechać Twoim autem zaledwie kilka kilometrów.

Odpowiedz

41. AS
0

2010-06-24 12:59:37

@34. A to że część paliwa jest zza wschodniej granicy to chyba normalne. To jest rynek a tam jest taniej. Jeśli nie wierzysz to powiedz po co jest największy kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach na wschodniej granicy z magazynami paliw płynnych??

Odpowiedz

40. AS
0

2010-06-24 12:03:47

@34. Nie wiem jak na terenie gdzie tankujesz ale u mnie w mieście ceny ON są takie: Shell 4,37 Orlen 4,59 -mam przed sobą fakturę więc wiem co piszę.

Odpowiedz

39. ~Krystian
0

2010-06-24 09:27:01

I gdzie są teraz wszyscy krzykacze co ciągle próbują sprzedać Play a siedzą w Plusie?? No gdzie??!!

Odpowiedz

38. Dinoko
0

2010-06-24 08:58:30

Moim zdaniem i tak nic z tego nie będzie. Już tyle razy o tym czytałem. Najmniejdający ciągle będzie upolityczniony jak ZUS cy TVP.

Odpowiedz

37. ~J
0

2010-06-24 08:44:21

"Nie wierzę Francuzom. Ale Anglicy są jeszcze gorsi." To jest najprawdziwsza prawda.

Odpowiedz

36. ~
0

2010-06-24 01:43:38

34. Już tankuje auto od ponad roku i nie żałuję, auto chodzi normalnie, to nie rower kolego to strzała, słyszał o Audi S6 2,2 Turbo Quattro rok 97? 250 kucy pije swoje. ;) Mam ciężką nogę więc odczuje od razu spadki mocy. /Kwistas

Odpowiedz

35. ~
0

2010-06-24 01:38:43

@33: Czyli widzisz - na BP jest tak samo kiepskie paliwo jak na stacjach marketowych. Natomiast akcji protestacyjnych próbowano już nie raz i skutek żaden.

Odpowiedz

34. ~
0

2010-06-24 01:33:43

@31,32: Robię prawie 50 tys. rocznie. To ciekawe co piszesz, ja jeszcze chyba nie spotkałem tańszego paliwa na Shellu niż na Orlenie. Zwłaszcza tekst o wschodniej granicy można między bajki złożyć. @33: To długo nie pojeździsz, nawet jak ta cysterna faktycznie jedzie z Orlenu to masz niemal pewność, że hipermarketowe stacje chrzczą paliwo. No chyba, że to jakiś bardzo stary klekot albo może raczej rower miałeś na myśli :-)

Odpowiedz

33. kwistas
0

2010-06-24 00:01:47

Z racji tego, że posiadam auto z silnikiem 2,2 Turbo, dla ciekawości zatankowałem benzynę na BP, cóż nie czułem różnicy, a gdzie tankuje? W Carrefourze, a co będę przepłacał? Cysterna przychodzi z rozlewni Orlenu na Zemborzyckiej w Lublinie, a można zaoszczędzić nawet 10gr na litrze jak nie więcej. Teraz kiedy ceny niedługo będą po 5zł na litrze trzeba sobie jakoś radzić, bo przecież nasze społeczeństwo nie umie się zorganizować, parę protestów i raz dwa by zbijali cenę paliwa, ale u nas w Polsce nie jest to możliwe, może się obudzimy jak paliwo będzie po 6zł.

Odpowiedz

32. AS
0

2010-06-23 23:28:56

ad. 31. Nie jest drożej a taniej na Shellu niż na Orlenie mimo, że to samo paliwo!!!

Odpowiedz

31. AS
0

2010-06-23 23:26:14

@28. Chyba dawno nie tankowałeś. Od ponad 2 miesięcy Odkąd zwróciłem uwagę na szyldy z ceną) biorę diesla z Shella o ponad 20gr taniej jak z Orlenu. I to mnie bardzo dziwi, bo kolega wozi i do Shella i do BP paliwo zza wschodniej granicy cysterną z PKN...

Odpowiedz

30. ~blablabla
1

2010-06-23 23:15:58

@28 Ceny zależą głównie od regionu i np. u mnie są podobne na Shellu, Orlenie czy BP. Cena się różni 1-2gr. Przeważnie na BP najdrożej. Jakość paliwa( wydajność), też w dużej mierze zależy od konkretnej stacji. A ostatnia rzecz, jest taka, że jak np. Shell kupuje paliwo w Orlenie to nie oznacza to wcale że jest to takie samo paliwo. I to nie są moje wymysły. Paliwo może się składać z różnych składników, które są określone widełkami. I np. paliwo z Orlenu ma relatywnie dużo etanolu- blisko maksymalnej wartości, która z tego co pamiętam wynosi 15%- tu mogę się mylić. Nie oznacza to wcale że jest gorsze czy lepsze, to zależy od specyfiki danego silnika. Podobnie sprawa ma się z oktanami- niektóre starsze silniki spalają więcej 98 niż 95. Kończąc ten przydługawy offtop, chciałbym prosić o rozwagę w mówieniu co jest tym samym a co nie. Ponieważ sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje, a jedynym sposobem na sprawdzenie co się komu opłaca jest organoleptyczny;) test. PS O dieslu nie pisałem- nie bez powodu:) pzdr

Odpowiedz

29. ~sintesi
-1

2010-06-23 23:09:45

@26 To się wyrównało... Ja dzisiaj puściłem 6 rezygnacji z "wirtualnych" aktywacji Playa. Pozostały mi jeszcze moje 2 "plusowe" (też na firmę) które właśnie przedłużam :) Przy obecnych warunkach oferowanych przez + (zastrzegam: dla mojego profilu dzwonienia) Play przynosił mi same straty. Jeszcze 2 z Play polecą za miesiąc (wstępnie do prepaid, a potem może MNP do +).

Odpowiedz