DAJ CYNK

Vodafone wdroży sieć 3G na Ukrainie

19.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3142

Ważne 5

0

Rosyjski Mobile TeleSystems (MTS) i Vodafone doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia współpracy na terenie Ukrainy.

Rosyjski Mobile TeleSystems (MTS) i Vodafone doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia współpracy na terenie Ukrainy.

Dzięki nowemu porozumieniu obie firmy, współpracujące ze sobą od 2008 roku, wdrożą na terenie Ukrainy sieć 3G. Uruchomienie usługi nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy i odbędzie się pod marką Vodafone, jednocześnie z rebrandingiem MTS.

Vodafone wdrożyło już sieć 3G w 26 krajach.

Źródło tekstu: cellular-news; wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~Kijów
0

2015-10-19 22:24:36

3g brak byl dotychczas a teraz właściwie Kijow i okolice lotnisk w innych miastach wiec i tak bieda. Po kablu jest szybki (szybszy niz w PL) i tani internet - przynajmniej ten ktory mam z kablowki.

Odpowiedz

16. ~
0

2015-10-19 20:41:50

3 g bylo ale te 380 pare. W wiekszych miastach i rzadziej niz czesciej. teraz to ma byc hsupa czy tam cos z tej beczki. Po kablu podobnie jak u nas- jakosciowo do 20 uzyskasz, na wsi do 2 ; ) ja bralem starego srajfona 4S czy tam z jakas literka- i skype bo Hot spoty maja porzadne i darmowe. Do PL strasznie drogo z naszych sieci. Polskie ZLodzieje zdzieraja

Odpowiedz

15. ~theneo24
0

2015-10-19 16:14:36

Zobaczcie ich odległości oni nie potrzebują ani 3G ani 4G LTE oni są mądrzejsi będą mieli od razu 5G : ]

Odpowiedz

14. ~karluum
0

2015-10-19 12:54:45

Rozpoczną od Donbasu i Krymie...

Odpowiedz

13. DanielR
1

2015-10-19 12:41:30

Do tej pory w Ukrainie popularny był (i nadal jest) Intertelkom, który oferował internet 3G w technologii CDMA. Prędkość maksymalna to do 14,7 Mbit/s.Strona operatora (mapka zasięgu)

Odpowiedz

12. ~GaduAirowiec
1

2015-10-19 12:29:23

Na nokii N73 jak bywalem na Ukrainie w 2013,2012 roku to nie bylo 3G. Mozliwe ze mieli szybki net na jakiejs innej czestotliwosci.

Odpowiedz

11. ~tkubon
0

2015-10-19 12:18:45

To rzeczywiscie słabo jeśli naprawdę nie było 3G. Z drugiej strony chyba mieliby taniej na tak dużym i rozproszonym terenie. W Rosji chyba jednak dominuje internet mobilny (Z braku poważniejszej infrastruktury kablowej w wielu miejscach) na niskich częstotliwościach. Tak mi to opowiadał znajomy Rosjanin

Odpowiedz

10. ~Adam
1

2015-10-19 11:48:46

teraz chyba każdy wie jak zacofana była Ukraina która teraz chce do UE

Odpowiedz

9. ~aerer
-5

2015-10-19 11:43:17

uuu to na połowie ściana wschodnia będzie zakaz teraz i 3G . Wcześniej nasze dupowłazy zakazały używania budowani nadajników na wschodzie Polski by nie zagłuszać upa sygnału ich sieci. Teraz pewnie zakaz będzie też na terenie wschodnim na 3 G naszych operatorów bo w dupę trza nadstawić by być bardziej otwartym na wrogość tego od zawsze wrogiego nam zbiorowiska faszystów i wrogów POLSKI upadlińców!wrogiem jest i będzie ukrajniiec litwin i niemiec to są śmiertelni wrogowie a nie wytworzenie sztucznie!

Odpowiedz

3

2015-10-19 11:23:07

Wszędzie są hotspoty. W każdej knajpie. Mobilny internet nie istnieje, niestety. A łącza? Tak naprawdę wszędzie, gdzie byłem (Lwów, Stanisławów, Kamieniec, Winnica, Kijów, Odessa) był światłowód/ethernet do domu. Łącza zazwyczaj symetryczne. Strasznie tanie. Dużo operatorów wymienia się ruchem w PLIXie. Fajnie mieć pingi po Polski z Kijowa po 15 ms ;)

Odpowiedz

7. ~
0

2015-10-19 11:16:05

Orson, branding nie jest wdrożeniem. MTS będzie na Ukrainie oferował 3G pod marką Vodki....

Odpowiedz

6. ~Adam
1

2015-10-19 11:11:11

Orson_dziPowiedz mi czy tam było już 3G i tylko rozszerzają czy w ogóle nie było???Jeśli nie było to LTE będzie może za 20 lat. I jakie telefony tam sprzedawali tylko 2G. ???Bo po cóż by 3G i 4G lte.

Odpowiedz

0

2015-10-19 11:08:39

@3 w takim razie wychodzi na to, że mobilny dostęp do internetu tam nie istnieje (no chyba że po GPRS, EDGE). Ma ktoś wiedzę, jak to wygląda z internetem po kablu?

Odpowiedz

4. mpiter
1

2015-10-19 11:03:48

3G? A LTE kiedy? W przyszłym tysiącleciu?

Odpowiedz

1

2015-10-19 11:01:36

3G jest tam od czerwca 2015. Dosyć ciekawe, bo 63,3 Mbps. Działa w dwóch miastach - Lwowie i Kijowie.

Odpowiedz