DAJ CYNK

Viber zakazany w Arabii Saudyjskiej

06.06.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 25

Ważne 4

1

Urząd zajmujący się regulacją rynku telekomunikacyjnego w Arabii Saudyjskiej zakazał korzystania z komunikatora internetowego Viber.

Urząd zajmujący się regulacją rynku telekomunikacyjnego w Arabii Saudyjskiej zakazał korzystania z komunikatora internetowego Viber.

W oświadczeniu Komisji ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych (CITC) przeczytać można: Aplikacja Viber została zawieszona, a regulator podejmie właściwe działania przeciwko wszystkim innym aplikacjom i usługom, jeśli nie są zgodne z obowiązującymi w królestwie przepisami i zasadami.

Niestety CITC nie wyjaśnia złamania jakich wymogów i przepisów dopuścił się producent aplikacji Viber. W marcu regulator wydał niejasno sformułowane dyrektywy, w których informuje, że aplikacje takie jak Viber, WhatsApp i Skype łamią lokalne prawo - również nie wyszczególniając w jakich sposób prawo to jest łamane.

Jak zauważa Reuters, Arabia Saudyjska najwyraźniej chce zwiększyć kontrolę nad cyberprzestrzenią i sposobem korzystania ze smartfonów przez mieszkańców kraju. Mieszkańcy królestwa mogą spodziewać się kolejnych blokad - CITC zapytało już trzech największych lokalnych operatorów komórkowych czy są w stanie monitorować lub blokować tego typu aplikacje.

Od środy nie da się w Arabii Saudyjskiej pobrać aplikacji Viber na jakikolwiek komputer czy smartfon, a wcześniej zainstalowane kopie programu przestały działać.

Źródło tekstu: Reuters

Komentarze
Zaloguj się