DAJ CYNK

UPC chce działać w modelu Full MVNO

05.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4263

Ważne 0

0

UPC, będące dzisiaj dzięki umowom przejętego Astera, MVNO działającym w modelu resselera w sieci Centertelu, chce zintensyfikować swoje działania na rynku mobilnym. Chce rozpocząć działanie w modelu Full MVNO - pisze serwis rpkom.pl.

UPC, będące dzisiaj dzięki umowom przejętego Astera, MVNO działającym w modelu resselera w sieci Centertelu, chce zintensyfikować swoje działania na rynku mobilnym. Chce rozpocząć działanie w modelu Full MVNO - pisze serwis rpkom.pl.

Koszt budowy infrastruktury Full MVNO, czyli central, HLR-u, punktów styku, itd., można szacować na kilka-kilkanaście mln zł. Zmiana modelu działania będzie wymagała renegocjacji umowy z operatorem. UPC nie planuje korzystać z zasięgu więcej niż jednego operatora, jak kończący z usługami głosowymi Cyfrowy Polsat.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
23. ~Słoneczny
0

2012-10-06 21:44:41

@22 Pozwolę sobie tylko dodać, z tych zmian w okolicach lutego to na 100% trzeba wykluczyć Plusa. On zawsze minimum pół roku później reaguje.

Odpowiedz

22. ~e
0

2012-10-06 21:08:21

7*** Coraz czesciej wiuje reklamy VM w TV :) A wiec nie marudz ;) Odnosnie reszty, to zgadzam sie, ze zanim UPC nie przedstawi oferty, to nie ma o czym na razie dyskutowac. A na odpowiedz Play bym szybko nie liczyl, bo ten operator dolaczyl do W3, czyli do kartelu, a jak dobrze pamietamy, duzi maja w d... szybkie zmiany. Na zmiany u reszty, nalezaloby sie spodziewac gdzies w okolicach lutego, a i tak pewnie beda kosmetyczne.

Odpowiedz

21. ~
0

2012-10-06 16:52:53

do kwitas: mBank mobile może kiedyś nie zarabiał jak miał cenę 19gr/min brutto do wszystkich pl sieci a MTR był wyższy. Teraz 19gr/min brutto jest do w3 a do playa jest 31gr/min brutto czyli zarabiają na tym. Może kiedyś balansowali na granicy zero zysku z MVNO - ale teraz zarabiają. Chyba że znowu zaskoczą cennikiem i usługami od stycznia 2013 roku??

Odpowiedz

20. kwistas
0

2012-10-05 22:51:20

Zapewne będzie to abonament czyli raczej usługa dodana do telewizji i neta, im więcej wykupionych usług tym większe rabaty. Jak podaje wlo stawka 8gr/min jest realna, wszystko zależy z jakim operatorem ustawią stawkę, może to być wirtualny typu mBank mobile, który nie zarabia na interesie tylko ugrana kasa idzie bezpośrednio do Plusa na bieżące koszty, czyli usługa czysto PRowa.

Odpowiedz

19. ~
0

2012-10-05 22:02:24

18. Moj znajomy mowil, ze to nie jest jeszcze takie przesadzone. To wszystko rozegra sie i rozstrzygnie w ciagu najblizszych tygodni. Jednak kilka osob moze stracic cieple posady w Zarzadzie tych spolek.

Odpowiedz

18. wlo
-1

2012-10-05 21:03:11

12. W3 padnie - sąsiad mi mówił.

Odpowiedz

17. ~
0

2012-10-05 20:50:11

jak cennik będą mieli tak samo drogi jak w aster mvno i upc telefonie stacjonarną mają to nie wróżę Im sukcesu

Odpowiedz

16. ~Słoneczny
0

2012-10-05 20:20:36

No co wy z tymi odpowiedziami? :) A jak ma odpowiedzieć słoń na pierdnięcie mrówki? Piruetów na pewno z tego powodu nie będzie wywijał.

Odpowiedz

15. ~
1

2012-10-05 20:04:33

do 14: Jak Play na kartę odpowiedział??

Odpowiedz

14. ~:)
1

2012-10-05 19:56:52

Play odpowiedzialo Juz Orange 20 gr za minute za 6 zlotych w pakiecie :)

Odpowiedz

13. ~kamil
1

2012-10-05 19:34:38

@4- razi Cię to liczenie groszy bo pewnie wolisz liczyć promile :D

Odpowiedz

12. ~
1

2012-10-05 19:21:49

6,ciekawe jak odpowie W3.

Odpowiedz

11. ~
1

2012-10-05 19:20:02

7,to ludzie są dziećmi,że firma taka jak Virgin musi inwestować w rozpoznawanie marki ? ja raz przeczytałem news,że jest Virgin w Polsce i jakoś nie mam problemu z rozpoznawaniem marki.

Odpowiedz

10. ~...
1

2012-10-05 19:16:24

@4 To zacznij liczyć w procentach.

Odpowiedz

9. WitekT
1

2012-10-05 19:14:35

Kryniczanin: nowe oferty są już Plusowe. Stare będą stopniowo wygaszać, nowych już nie sprzedają.

Odpowiedz