DAJ CYNK

UOKiK wszczął postępowanie w sprawie TP SA

23.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Biuro Prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uprzejmie informuje o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego zasad współpracy pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. a operatorami i dostawcami Internetu.

Biuro Prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uprzejmie informuje o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego zasad współpracy pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. a operatorami i dostawcami Internetu. W jego trakcie zostaną m.in. przeanalizowane reguły, na jakich TP S.A. udostępnia szkieletową sieć transmisji danych TPNET oraz, czy w toku zmiany zasad współpracy pomiędzy Telekomunikacją a niezależnymi operatorami nie doszło do naruszenia przepisów ustawy antymonopolowej.

Postępowanie wyjaśniające jest wszczynane przez Prezesa Urzędu w sytuacji, gdy okoliczności wskazują na możliwość naruszenia przepisów (np. nadużycia pozycji dominującej na rynku), przy czym może ono poprzedzać wszczęcie postępowania antymonopolowego lub postępowania w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Postępowanie wyjaśniające nie powinno trwać dłużej niż 30 dni.

Źródło tekstu: UOKiK

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy