DAJ CYNK

UOKiK: 85 tys. zł kary dla Mobile Formats

21.06.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2564

Ważne 0

0

UOKiK nałożył 85 tys. zł kary na firmę Mobile Formats za telewizyjny konkurs SMS-owy, który wprowadzał konsumentów w błąd.

UOKiK nałożył 85 tys. zł kary na firmę Mobile Formats za telewizyjny konkurs SMS-owy, który wprowadzał konsumentów w błąd.

Wątpliwości Urzędu wzbudziło hasło promujące telewizyjny konkurs SMS-owy Serialowe kody wymień na nagrody, organizowany przez spółkę Mobile Formats. Postępowanie zostało wszczęte w marcu, a podstawą do podjęcia tych działań był artykuł prasowy.

UOKiK nie spodobało się hasło zachęcające użytkowników do wysyłania SMS-ów które sugerowało, że loteria nadzorowana jest przez Ministerstwo Finansów. Wątpliwości budziła również informacja, że losowanie nagród odbywa się codziennie. Obie informacje, według UKE, były nieprawdziwe i wprowadzały konsumentów w błąd.

Prezes Urzędu uznała, że spółka Mobile Formats wprowadziła konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową w wysokości 85 058 zł. Decyzja nie jest ostateczna; przedsiębiorca ma prawo odwołać się od niej do sądu.

Źródło tekstu: UOKiK

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Calm7
0

2011-06-22 10:41:25

11). Benek, u nas jest prawo tak prawe, ze nawet zlodziej ma prawa... :-(

Odpowiedz

11. ~benek
0

2011-06-22 10:36:30

Kara stanowczo za mała - to jedno, a po drugie nazwiska złodziejów z tejże firmy powinny być upublicznine, ale to możliwe tylko w państwie prawa. Nie u nas.

Odpowiedz

10. ~zdjełano w kitaje
0

2011-06-22 08:08:24

dobra wiadomość, choć kara zasądzona wg mnie zbyt mała.

Odpowiedz

9. ~
1

2011-06-21 21:58:19

Mobile Formats to firma organizujaca konkurs Milionerow dla bylej Ery

Odpowiedz

8. Q!
2

2011-06-21 19:46:43

@fafiXXX - m.in. KRS mówi tylko, że jest to Sp. z o.o. reprezentowana przez dwie osoby. Jej kapitał zakładowy to 50 tys. zł.

Odpowiedz

7. ~fafiXXX
2

2011-06-21 19:35:53

a kto jest właścicielem - udziałowcem Mobile Formats?

Odpowiedz

1

2011-06-21 19:14:20

#5 a co ich tak bronisz? jesteś organizatorem tych konkursów, czy co? :D

Odpowiedz

5. thonka
-1

2011-06-21 19:04:15

@3 to po co wysylaja takie smsy?

Odpowiedz