DAJ CYNK

UMTS w Erze być może już we wrześniu

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 533

Wygląda na to, że UMTS w Polsce pojawi się wcześniej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Wybrani klienci biznesowi Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) juz teraz testują usługi transmisji danych w sieci UMTS.

Wygląda na to, że UMTS w Polsce pojawi się wcześniej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Wybrani klienci biznesowi Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) juz teraz testują usługi transmisji danych w sieci UMTS. Oferta komercyjna może być zaprezentowana już we wrześniu.

W pierwszym etapie użytkownicy sieci UMTS w Era będą mogli korzystać tylko z usług dostępu do Internetu oraz transmisji danych (np. dostęp do systemów korporacyjnych). Zostaną oni wyposażeni w specjalne karty przeznaczone do pracy z komputerami przenośnymi, które umożliwiać mają roaming między usługami 3G, pakietowej transmisji danych (GPRS) oraz Wi-Fi (hot-spoty).

Niespełna miesiąc temu tego typu usługi uruchomiła w Wielkiej Brytanii sieć T-Mobile, która posiada udziały w PTC. Dla brytyjskich klientów zaskoczeniem była relatywnie niska prędkość usług w sieci UMTS (do 128 kb/s) oraz ograniczenia co do ilości pobierania danych (do 1 GB miesięcznie). Umiarkowane są za to koszty, jakie trzeba ponieść, by skorzystać z usługi. Należy nabyć od operatora kartę do komputerów przenośnych za 199 GBP i abonament za 70 GBP miesięcznie

Komercyjny start UMTS w Wielkiej Brytanii poprzedzony był testami prowadzonymi przez około 150 klientów biznesowych. Ilu testuje usługi Ery w Polsce? Niestety, nie wiadomo. Przedstawiciele operatora odmawiają udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących rozwoju UMTS w sieci Era.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu