DAJ CYNK

UMTS startuje oficjalnie w Erze

23.08.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwsza udostępnia od dziś w Warszawie możliwość testowania usług szybkiej transmisji danych w oparciu o sieć trzeciej generacji UMTS.

Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwsza udostępnia od dziś w Warszawie możliwość testowania usług szybkiej transmisji danych w oparciu o sieć trzeciej generacji UMTS.

Prędkość transmisji w systemie UMTS osiąga 384 kb/s, co zapewnia nową jakość, m.in., w dostępie do poczty korporacyjnej i Internetu, czy sieci wydzielonych. Umożliwi również w przyszłości transmisję sygnału telewizyjnego, video konferencje oraz rozmowy przez video telefony.

W testach weźmie udział ponad 1000 klientów. Zgodnie ze światowymi tendencjami telefonia trzeciej generacji będzie wykorzystywana w początkowym etapie głównie przez klientów biznesowych i firmy. Podobnie w Warszawie: możliwości telefonii trzeciej generacji przetestują przedstawiciele firm, klientów sieci Era, ale również osoby prywatne często korzystające z transmisji danych.

Uruchomienie w sieci Era telefonii trzeciej generacji ma przede wszystkim dużą wartość edukacyjną. Jest to jednocześnie ogromny postęp w budowaniu społeczeństwa informacyjnego w Polsce – powiedział Bogusław Kułakowski, Prezes Zarządu PTC. Dzięki temu znajdziemy się w gronie zaledwie ok. 20 państw świata, które uruchomiły UMTS. Polska Telefonia Cyfrowa konsekwentnie inwestuje wszystkie posiadane i zarobione zasoby finansowe w nowe usługi i technologie, nic więc dziwnego, że lider rynku pierwszy w Polsce uruchamia UMTS.

Źródło tekstu: PTC

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy