DAJ CYNK

UM Sopot i Plus GSM - Komunalny System Bezpieczeństwa

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1221

26 czerwca 2004 roku Plus GSM wspólnie z Urzędem Miasta Sopot zainaugurował wdrożenie Komunalnego Systemu Bezpieczeństwa. Jego nadrzędnym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście - właściwe służby będą mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia w możliwie najkrótszym czasie.

26 czerwca 2004 roku Plus GSM wspólnie z Urzędem Miasta Sopot zainaugurował wdrożenie Komunalnego Systemu Bezpieczeństwa. Jego nadrzędnym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście - właściwe służby będą mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia w możliwie najkrótszym czasie. System ułatwia i optymalizuje zarządzanie służbami reagowania, a także zapobiega wysyłaniu na miejsce zdarzenia sprzętu nieodpowiedniego do potrzeb. Pozwala również optymalizować koszty oraz stanowi wsparcie dla działań o charakterze prewencyjnym.

Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A., wyraził przekonanie, że "dzięki systemowi, który został stworzony w ścisłej współpracy przedstawicieli Urzędu Miasta Sopot i Plus GSM, zarówno mieszkańcy, jak i turyści przebywający w tym nadmorskim kurorcie będą mogli czuć się bezpieczniej. Dbałość o zdrowie i życie uznajemy za wartości nadrzędne. Nasza firma, świadoma swej społecznej misji, wielokrotnie dawała temu wyraz, chociażby poprzez wieloletnią współpracę z polskimi służbami ratunkowymi w górach i nad wodą. Wierzę, że ten system sprawdzi się doskonale i znajdzie zastosowanie także w innych polskich miastach".

Sopocki projekt przewiduje uruchomienie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którego zadaniem będzie – analogicznie do Centrów Koordynacji WOPR, GOPR czy TOPR – koordynacja działań w odpowiedzi na zgłoszenia kierowane na numery alarmowe Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. System, integrując działania wszystkich służb reagowania w mieście, obejmie współpracę z Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Policją oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Pełną funkcjonalność osiągnie w ciągu trzech lat od wdrożenia.

Projekt KSB zagwarantuje wykorzystanie zintegrowanej łączności głosowej, systemu powiadamiania oraz lokalizację sił i środków. Dodatkowo służby w Sopocie będą mogły korzystać z systemu monitorowania wybranych obiektów, a także monitoringu video. Koncepcja tego przedsięwzięcia opiera się na wykorzystaniu i integracji aktualnie dostępnych technologii informatycznych oraz usług telekomunikacyjnych i transmisji danych, w tym między innymi pakietowej transmisji danych GPRS, szybkiej transmisji danych EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) czy usług bazujących na platformie lokalizacyjnej, oferowanych przez sieć Plus GSM.

Komunalny System Bezpieczeństwa stanowi naturalną kontynuację i rozszerzenie działań firmy w zakresie realizacji systemów wspierających działanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Bazuje między innymi na doświadczeniach Polkomtel S.A. wyniesionych z realizacji projektu Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa dla WOPR, GOPR i TOPR.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus GSM

Przewiń w dół do następnego wpisu