DAJ CYNK

Ulga na Internet 2011

07.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 21079

Ważne 0

0

Z nowym rokiem weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulgi na Intenet. Będzie łatwiej, ale niestety dopiero od przyszłego roku - nowelizacja dotyczy kosztów, które zostaną poniesione w 2011 roku.

Z nowym rokiem weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulgi na Intenet. Będzie łatwiej, ale niestety dopiero od przyszłego roku - nowelizacja dotyczy kosztów, które zostaną poniesione w 2011 roku.

Obecnie podatnik może odliczyć od dochodu koszty związane z użytkowaniem sieci Internet w swoim lokalu. Wiele wątpliwości dotyczyło tego, czy można odliczać wydatki na Internet mobilny, z którego właściwie można korzystać wszędzie. Od 2011 roku to ograniczenie zniknie.

Druga zmiana dotyczy dokumentacji wymaganej przy korzystaniu z ulgi. Do tej pory wymagane były faktury VAT, w tej chwili wystarczą same dowody wpłaty.

Maksymalna kwota odliczenia pozostaje bez zmian, dalej wynosi 760 zł.

Źródło tekstu: eGospodarka.pl

Komentarze
Zaloguj się
23. ~tom
0

2011-02-26 19:28:04

by się dobrze rozliczyć za internet musi pisać na fakturze "zapłacono gotówką"...Ponad 80 % złozonych pitów w ciągu dwóch lat z tym odliczeniem posiadało tego typu błędy i podatnicy byli wzywani do korekt z zeznaniach...

Odpowiedz

22. ~??
0

2011-02-09 12:51:51

A jak Pan/Pani z kontroli zechce żeby udowodnić, że nie korzystałem z internetu mobilnego poza domem?

Odpowiedz

21. ~mała
0

2011-01-28 12:30:17

czy mogę odliczyć Internet posiadając tylko dowody wpłaty???

Odpowiedz

20. ~Internet sąsiada
0

2011-01-09 14:12:05

Mnie ciekawi, czy mogę odliczyć sobie podatek za Internet sąsiada, który nie założył sobie hasła w routerze wi-fi?

Odpowiedz

19. TomekO
0

2011-01-08 11:36:54

@17 a gdzie ja napisałem że ktoś może coś stracić ? Obstawiam że 99,99 % ludzi źle się rozliczy w takiej sytuacji.

Odpowiedz

17. wlo
0

2011-01-08 11:25:15

TomekO - nie powtarzaj bzdur za jakimś dziennikarzyną... Żadnych jaj nie będzie, tak jak nigdy nie było ;-) Jesli ktoś dostaje fakturę za grudzień w styczniu, to tak jak tę za 12.2010 rozluczy dopiero w 2001 tak tę z 12.2009 rozliczy w 2010. Nikt na tym nie straci, chyba, że jest głupi ;-)

Odpowiedz

16. ~dvd
0

2011-01-08 01:40:11

W świetle powyższego jak odliczyć np. playonline lub inny internet PREPAID, najpierw zarejestrować? co dalej, czy będzie można odliczyć?

Odpowiedz

15. TomekO
0

2011-01-07 15:29:39

@mirekb do płatności elektronicznej się nie przyczepią tylko do tego że wydatki na internet powinieneś ponieść w 2010 r. Jak zapłacisz w 2011 to moim zdaniem nie możesz odliczyć za 2010.

Odpowiedz

14. ~mirekb
0

2011-01-07 14:54:06

mam fakture za iplusa z dnia 28grudnia,doszla wczoraj a do 10 mam zaplacic.zobaczymy co mi powie us jak faktury płacę elektronicznie-uznaja zapłate na podstaie jakiegoś oswiadczenia czy moze inne drogi?sprawdzał ktoś?dobrze sie rozliczyc jeszcze w styczniu ;-)

Odpowiedz

13. kanonierka
0

2011-01-07 14:01:24

Nie ma co się ekscytować odliczeniami za rok 2011, bo nasi ukochani POsłowie mogą jeszcze wszystko ze 100 razy zmienić. Jak przyznał jeden z nich (POsłów), sejm w podatkach "grzebie" 365 razy w roku, a że pozostało jeszcze ponad 350 dni, to wszystko jest możliwe.

Odpowiedz

11. TomekO
0

2011-01-07 13:50:46

Ja zamierzam za 2010 r. odliczyć pakiet w internecie mobilnym. Jest faktura vat na adres zamieszkania, wyszczególniony pakiet 2 GB i dowody poniesionych wydatków. Problem mam taki że za grudzień 2010 mam fakturę wystawioną w styczniu 2011 i z terminem płatności w styczniu 2011 r. więc nie mogę jej odliczyć w zeznaniu za 2010 r. ? Odnośnie internetu mobilnego była Interpelacja nr 11597 do Ministra Finansów w sprawie ulgi na Internet http://portal.blue-net.com.pl/content/view/69/1/ i stanowisko MF jest takie że można internet mobilny odliczać od zawsze.

Odpowiedz

10. ~x
0

2011-01-07 12:55:58

Podbijam pytanie mobilnego. Orientuje się ktoś jak z tym będzie?

Odpowiedz

9. ~Longman
0

2011-01-07 12:55:19

Przepraszam za OT, ale czy dziś jest jakaś awaria na łączach Netii? Przyznam, że jakość głosu jest jakby rozmawiało się z Marsem, a co gorsza "mylą się międzynarodowe kierunkowe", zamiast 36 (Węgry) wskakują losowe kierunkowe, zazwyczaj Szwecja (46).

Odpowiedz

8. ~mobilny
0

2011-01-07 12:33:24

Witam A czy internet jako dodatkowa usługa przy abonamencie (tzw. pakiety internetowe) też będzie można?

Odpowiedz