DAJ CYNK

UKE z prawnym umocowaniem porozumień z telekomami

29.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1955

Ważne 0

0

UKE zyska kolejny instrument regulacyjny, pozwalający na zawieranie dobrowolnych porozumień z firmami telekomunikacyjnymi. Umożliwiła to uchwalona dziś nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego.

UKE zyska kolejny instrument regulacyjny, pozwalający na zawieranie dobrowolnych porozumień z firmami telekomunikacyjnymi. Umożliwiła to uchwalona dziś nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego.

Potrzeba zmian w prawie powstała przy sprawie słynnego porozumienia UKE z Telekomunikacją Polską. Prawo do tej pory nie przewidywało możliwości podpisania takiego porozumienia, a przede wszystkim egzekwowania jego zapisów. Teraz to się zmieniło.

Szczegółowe warunki regulacyjne będą wynikiem zgodnej woli telekomu i UKE, telekom będzie bowiem występował do UKE z wnioskiem zawierającym propozycje szczegółowych warunków regulacyjnych.

Decyzja w sprawie zatwierdzenia szczegółowych warunków regulacyjnych podejmowana będzie w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku. Brak wypełniania lub nienależyte wypełnianie szczegółowych warunków regulacyjnych zatwierdzonych decyzją zagrożone będzie karą pieniężną.

Najbliższym, ważnym porozumieniem, zawartym i możliwym do wdrożenia dzięki nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego, będzie umowa z operatorami komórkowymi, w której w zamian za wyhamowanie spadku stawek MTR, zobowiążą się oni do inwestycji w obszarach bez zasięgu sieci. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Zobacz: uchwaloną nowelizację Prawa telekomunikacyjnego (plik .pdf; 38 kB).

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~rocko
0

2010-10-29 16:32:33

Ale chyba powinnismy tutaj 2 rzeczy dopowiedziec. Zamrozony spadek stawek MTR, nie dotyczy chyba Playa, ktory jest w tej chwili uprywilejwany, a cena do niego tylko w niektorych ofertach na rynku jest taka sama jak do innych sieci (vide orange zwierzaki). Poza tym zmiana w sumie cieszy, szczegolnie, ze operatorzy oprocz "likwidowania bialych plam" wprowadzaja teraz w miastach nowe technoogie (jak ostatnio w krakowie testy free).

Odpowiedz