DAJ CYNK

UKE: sympozjum regulatorów będzie kosztować prawie 3 mln zł

06.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4860

Ważne 0

0

2,8 mln zł zaplanował w tegorocznym budżecie UKE na organizację Ogólnoświatowego Sympozjum Regulatorów (GSR-13), jakie ma się odbyć w lipcu w Warszawie. Urząd szuka także wsparcie komercyjnych partnerów i mecenasów - pisze serwis rpkom.pl.

2,8 mln zł zaplanował w tegorocznym budżecie UKE na organizację Ogólnoświatowego Sympozjum Regulatorów (GSR-13), jakie ma się odbyć w lipcu w Warszawie. Urząd szuka także wsparcie komercyjnych partnerów i mecenasów - pisze serwis rpkom.pl.

Łącznie UKE musi zgromadzić środki na pokrycie imprezy zaplanowanej na około 600 osób. Pośród efektów, jakie ma dać organizacja tej imprezy UKE, wymienia wzmocnienie międzynarodowej pozycji i wpływu oraz kreowanie wizerunku Polski, jako silnego państwa, zorientowanego na nowoczesne technologie, innowacyjność, liczącego się nie tylko w UE oraz wzmocnienie wpływu, na rynkowe i technologiczne debaty toczone w łonie ITU (ang. International Telecommunication Union, czyli Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny).

Źródło tekstu: rpkom.pl

Tagi: uke
Komentarze
Zaloguj się
23. ~Piotr Jaszczuk
0

2013-02-07 15:57:50

Szanowni Państwo, bardzo proszę o obiektywizm i niewycieranie sobie internetu moim nazwiskiem. Jeśli ktoś ma coś do mnie osobistego to zawsze może ze mną porozmawiać otwarcie zamiast pod przykryciem anonimowego niku snuć insynuacje i obrażać. Wystarczy odrobina odwagi!!!

Odpowiedz

22. WitekT
0

2013-02-07 14:22:26

Triddle: hmmm... A ta wiadomość ma jakikolwiek wydźwięk? Sam UKE o tym informuje, to nie jest żadna tajemnica - a my podaliśmy same fakty. To nie felieton, gdzie wyrażamy swoją opinię.

Odpowiedz

21. tl111
0

2013-02-07 11:24:33

1/10 budżetu rocznego spółdzielni mieszkaniowej liczącej ponad 5000 lokali. Całego budżetu łącznie z usługami (kosztami) telewizji kablowej. Średnio 3 ludzi w mieszkaniu to daje 15000 osób mieszka sobie i korzysta ze wszystkich mediów za te pieniądze przez miesiąc. A tu 600 osób zużyje to w 3 dni ...

Odpowiedz

20. ~Tridlle
0

2013-02-07 07:58:01

Czemu telepolis równie zażarcie nie podawało wiadomości z negatywnym wydźwiękiem o poprzedniej prezes?

Odpowiedz

19. tymis
0

2013-02-06 23:56:32

*szalom: odnosisz się do mnie jak do numeru, takie coś było dawno temu w Auschwitz. Ja jestem zarejestrowanym użytkownikiem. Kwestii, czy ja jako podatnik lub Polska będzie coś z tego miała wcześniej w ogóle nic nie poruszyłem. Podałem wyłącznie fakty dotyczące poprzedniego spotkania, w 2012 roku. Jeszcze coś podpowiedzieć...

Odpowiedz

18. ~szalom
0

2013-02-06 23:38:44

Dosłownie brak słów, jak tak ważne informacje (jak te przytoczone powyżej) mogły przejść bez echa :) ad 15) fajnie, a teraz poczytaj agendę (podpowiedź - na stronie ITU). i zastanów się co jako podatnik, wykładający kilka baniek bedziesz z tego miał. Albo co z tego bedzie miała Polska. Podpowiem ci - wieeeeelkie nic. Oprócz rachunku do zaplacenia.

Odpowiedz

17. ~Polska ekspertem w obszarze ICT
0

2013-02-06 23:21:04

cd Należy podkreślić, że kolejne kraje zgłaszają wolę podjęcia współpracy z UKE i czerpania z naszych doświadczeń. Przykładem takich działań jest współpraca z Gruzją (wizyta w Polsce) oraz Ukrainą (deklaracja o współpracy, wizyta w Polsce). Dzięki rozpropagowaniu działań w zakresie regulacji rynku telekomunikacyjnego, Polska jest postrzegana jako ekspert w obszarze ICT. Bardzo istotny news zamieszczony na stronie UKE, jestem oburzony, że Telepolis pomija tak ważne statementy!

Odpowiedz

16. ~Polska ekspertem w obszarze ICT
0

2013-02-06 23:19:38

Prezes UKE zgodnie z obowiązującym zakresem działania wynikającym z art. 192 pkt. 17 i 18 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne realizuje szereg działań wymagających aktywności na arenie międzynarodowej. Aktywność międzynarodowa Prezesa UKE to m.in.: współpraca z Komisją Europejską, instytucjami wspólnotowymi oraz organami regulacyjnymi państw członkowski Unii Europejskiej, a także współpraca z Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym - ITU, Organem Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej ? BEREC oraz Europejskim Komitetem Regulacji Pocztowej - CERP, których jest członkiem Wykaz aktywności zagranicznej Prezesa UKE w 2012 roku oraz międzynarodowe wydarzenia o tematyce telekomunikacyjnej z obszaru działania Prezesa UKE zaplanowane na 2013 rok>>> Prezes UKE w 2012 roku realizował aktywną i owocną współpracę międzynarodową oraz wymianę doświadczeń w zakresie rynków telekomunikacyjnego, pocztowego, gospodarki zasobami częstotliwościowymi. Rezultatem tej aktywności było między innymi powierzenie Polsce organizacji Globalnego Sympozjum Regulatorów, które odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2013 roku w Warszawie. O ogromnym znaczeniu Polskiego regulatora świadczy również fakt, że Prezes UKE został poproszony o zaprezentowanie czerwiec 2012) polskich osiągnięć w zakresie inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej w czerwcu 2012 roku podczas spotkania Grupy Doradczej do spraw Rozwoju Telekomunikacji przy ITU - TDAG ITU. Ważnym sukcesem aktywności zagranicznej Prezesa UKE w 2012 roku był wybór Polski do Rady Administracyjnej Światowego Związku Pocztowego ? UPU. Wybór miał miejsce 10 października 2012 roku. Wymiana doświadczeń w w/w obszarach działalności Prezesa UKE wpływa korzystnie na realizowane działania regulacyjne, przynosząc wymierne korzyści dla regulatora, przedsiębiorców telekomunikacyjnych i konsumentów. Należy podkreślić,

Odpowiedz

15. tymis
0

2013-02-06 23:16:31

*szalom: najbliższe GSR13 czyli Global Symposium for Regulators będzie poświęcone zmianom i ewolucji usług telekomunikacyjnych oraz regulacji sektora ICT 4. generacji. Może jeszcze chcesz daty i terminarz? Nie podam, wpisz sobie w Google :-) Co do poprzednich spotkanań, to podałem fakty. Masz inne? Z Telepolis nie robię bagna. Znajdź choć jeden mój wpis od 2008 r., który robi na tym portalu bagno. Jak nie, to do jamki.

Odpowiedz

14. ~gość
1

2013-02-06 23:13:23

@szalom: Jak na razie to tymis posłużył się jakimkolwiek argumentem, a ty tylko piszesz o tym, co ci się wydaje i straszysz Jaszczukiem. Kto tu robi bagno?

Odpowiedz

13. ~szalom
0

2013-02-06 23:04:39

coraz bardziej trącisz Jaszczukiem....ten styl, i brak jakichkolwiek merytorycznych argumentów jest nie do podrobienia. Jedna prośba - nie rób z Telepolis bagna. Masz coś konkretnego w temacie GSR do powiedzenia - mów, Nie masz - to do jamki.

Odpowiedz

12. tymis
0

2013-02-06 22:54:43

*szalom: coś wpisałeś i zastanawiam się, czy beknąłeś, czy pierdnąłeś. W Polsce jest 3120 osób o nazwisku Jaszczuk, masz kogoś konkretnego na myśli? Nie zniżam się do twojego poziomu i nie pytam o co trąci twój nick.

Odpowiedz

11. ~szalom
1

2013-02-06 22:45:18

ad 10 - trącisz mi niejakim Jaszczukiem...anyway, ITU zawsze zabierało dużo czasu, aby znaleźć "jelenia" chcącego wydać tyle kasy na sympozjum, którego znaczenie od dłuższego czasu sukcesywnie spada....I tu nagle wkracza UKE i mówi - my to zrobimy. A w Genewie oczy przecierają ze zdumienia. A potem odpalają szampana. Jelenia nie trzeba było szukać, jeleń znalazł się sam.

Odpowiedz

10. tymis
1

2013-02-06 20:22:34

Zalecam ogólne wyluzowanie się :-) Takie rzeczy dzieją się obok nas, czy ktoś chce, czy nie. Nie wiadomo po co są takie spotkania, ale są co roku. W zeszłym roku takie spotkanie było w Colombo na Sri Lance i uczestniczyła w nim Prezes UKE Magdalena Gaj. Z hoteli (5*), do dyspozycji gości oprócz Hiltona, był Galadari, Cinnamon Lakeside, Cinnamon Grand oraz Blue Water Resort. Teraz nawiązanie do kryzysu. Jest wiele wskaźników poziomu życia, np.: taki HDI czyli Human Development Indem. To wskaźnik rozwoju społecznego zwany potocznie metodą genewską. Wg niego Polska jest na 38. miejscu, a Sri Lanka na 81. miejscu. I dali radę :-)))

Odpowiedz