DAJ CYNK

UKE publikuje listę "białych plam"

12.08.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7198

Ważne 0

0

Od maja 2010 roku trwa akcja prowadzona przez UKE mająca na celu utworzenie bazy danych o tych obszarach na terenie kraju, na których występuje całkowity brak dostępu do sieci operatorów telefonii komórkowej lub dostarczany sygnał jest tak słaby, że uniemożliwia komunikację.

Od maja 2010 roku trwa akcja prowadzona przez UKE mająca na celu utworzenie bazy danych o tych obszarach na terenie kraju, na których występuje całkowity brak dostępu do sieci operatorów telefonii komórkowej lub dostarczany sygnał jest tak słaby, że uniemożliwia komunikację.

Źródłem wszystkich informacji o lokalizacjach zamieszczonych w załączonym poniżej pliku są abonenci, którzy z wyżej wymienionych powodów mają utrudniony dostęp do usług telekomunikacyjnych lub pozbawieni są ich całkowicie. Prezentowana lista odzwierciedla stan na dzień 10. sierpnia, jest dokumentem otwartym i będzie na bieżąco aktualizowana na podstawie zgłoszeń.

W celu poprawy sytuacji osób, które nadal pozbawione są dostępu do usług świadczonych w sieciach telefonii komórkowej, UKE zawarł porozumienia inwestycyjne, zgodnie z którymi czterej operatorzy komórkowi (Polkomtel, PTC, P4 i Centertel) zobowiązali się do rozbudowy posiadanej infrastruktury telekomunikacyjnej w 115 lokalizacjach do II półrocza 2012 roku. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Zobacz: listę "białych plam" telefonii komórkowej (plik .pdf; 48 kB).

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się
46. ~Qaz
0

2018-07-25 06:56:26

No i mamy 2018 jak białe plamy były tak dalej są np. Ponikiew koło Wadowic.

Odpowiedz

45. ~ribert
0

2016-04-05 23:49:13

Brak zasięgu czemu T Mobile pl ma zasięg a plus nie przejdę do nich :)lepiej bede spokojnie spał muza mnie ciogle szukanie zasięgu :)

Odpowiedz

44. ~klimass
0

2011-08-16 08:53:17

Ech, kto w tym UKE pracuje to nie wiem ale nie dalo sie bardziej skiepscic ulozenia tekstu w PDF. Co to ma w ogole byc, chyba to trzeba wydrukowac i zlozyc, zeby dopasowac ulice do miast, bez przesady...

Odpowiedz

43. Kamil_K
0

2011-08-15 11:45:10

42: Beeline ma jakieś BTSy-potwory. Ja dobre 40 km od granicy mogę się swobodnie zalogować do Beeline czy TELE2 RU :).

Odpowiedz

42. ~Ja
0

2011-08-15 10:41:03

Czy ktoś z twórców tej listy był na Mazurach? Np. w mieście Gołdap nad jeziorem. Działają tam w prawdzie dwie sieci, mobiline i beeline (czy jakoś tak). Nieuważni są ponoć bardzo zdziwieni ..... przy rachunku.

Odpowiedz

41. ~czytelnik
0

2011-08-12 23:00:43

kto formatował ten załącznik, niby 16 stron, ale tak faktycznie to 8 storn

Odpowiedz

40. zajadacz
0

2011-08-12 22:42:51

O kant d*** ta lista. Krzemlin woj. Zachodniopomorskie ma być niby białą plamą?! Ogromny maszt Plusa tam stoi, a na nim GSM 900 i CDMA. Borowice, powiat jeleniogorski jest stacja bazowa Plusa. Kiepska, bo kiepska (jeden sektor), ale jest. A są miejsca w tym kraju gdzie w ogóle nikt nie ma zasięgu. Albo trasa Jelenia góra - Zgorzelec. Przecież tam każdy operator z W3 ma przyzwoity zasięg, jechałem to wiem. Już na nowej S3 ze Szczecina do Gorzowa jest gorzej (tylko Plus ma normalny zasięg). To wygląda tak jak by połowa z tych białych plam była podsunięta do UKE przez operatorów. Duże drogi krajowe czy ekspresowe i tak zostaną prędzej czy później pokryte przez operatorów, bo to się poprostu im opłaca. UKE powinno się skupić na totalnych zadupiach, gdzie naprawdę żaden operator nie ma zasięgu.

Odpowiedz

39. ~
0

2011-08-12 18:56:55

@37 berdys, powiat Jasło m. Glinik Dolny- kiedyś miałem okazje tam przebywać, to było podobnie. Żeby zadzwonić to trzeba było szukać górki żeby zasięg złapać. Dodatkowo nawet stacjonarnych telefonów tam nie było. Z telefonizacji ludzie się cieszyli bardzo. Turystycznie fajne okolice.

Odpowiedz

37. ~berdys
0

2011-08-12 18:51:43

25* ja mam działkę w Ropkach- ciezko z zasiegiem- jak sie wyjdzie z budynku to jest sygnal. W Stawiszy gdzie tez mam dzialeczke- jest niezle- Orange I T. Nie za mocno- ale jest. jednak wolalbym miec po prostu zasieg - a tak telefon musze trzymac na parapetach, badz na desce rozdzielczej a nie w kieszeni.

Odpowiedz

36. ~berdys
0

2011-08-12 18:40:37

powiat gorlicki dominuje w moim regionie. Norma. Od 5 lat to wiem, gdzie nie ma zasięgu. Tyle ze ja wiem, pisze do opow krytykuje na forach i *** się dzieje. PN.

Odpowiedz

35. ~eterek
0

2011-08-12 18:19:02

W niektórych tzw. białych plamach stoją maszty Plusa, np. Karczma koło Łążka Ordynackiego w powiecie janowskim na Lubelszczyźnie.

Odpowiedz

32. micaxa
0

2011-08-12 17:30:35

201.- Wrocław- też na liście :)

Odpowiedz

31. darkangel
0

2011-08-12 17:07:51

Jest moja wioska (Mojęcice) ciekawe czy to moja zasługa ze jest na tej liście, bo pare razy UKE zgłaszałem że ciężko z zasięgiem, jeszcze ja mam 1-2 kreski ale domki za mną to już ciężko

Odpowiedz

29. ~
0

2011-08-12 16:06:15

@27-28 - stronę UKE zamknęli czy co? Tam macie oryginalny plik w Excelu

Odpowiedz

28. ~
-1

2011-08-12 15:47:25

Hm, to ja poprosze o oryginalny .xls.

Odpowiedz