DAJ CYNK

UKE pracuje nad podziałem TP

19.09.2007

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3312

Ważne 0

0

W UKE trwają intensywne prace nad projektem podziału Telekomunikacji Polskiej na część infrastrukturalną i odpowiedzialną za świadczenie usług i marketing - powiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu, w wywiadzie udzielonym Gazecie Prawnej.

W UKE trwają intensywne prace nad projektem podziału Telekomunikacji Polskiej na część infrastrukturalną i odpowiedzialną za świadczenie usług i marketing - powiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu, w wywiadzie udzielonym Gazecie Prawnej.

Dotyczą one (prace - przyp.red.) nie tylko samego wdrożenia takiego podziału na podstawie obowiązującego polskiego prawa, ale także sprawdzenia, czy zostało ono efektywnie wdrożone w Wielkiej Brytanii, która w tym przypadku jest dla Unii wzorem. Będziemy rozmawiali z OFCOM (brytyjski regulator rynku telekomunikacyjnego przyp.red.). O tym, jak on ocenia z perspektywy czasu, to, co im się udało zrobić - powiedziała Streżyńska.

Włoski regulator rynku telekomunikacyjnego nie czeka na zapowiadane zmiany w unijnym prawie, dotyczące możliwości tzw. funkcjonalnej separacji Telecom Italia na część detaliczną i hurtową, i żąda od koncernu, by się do końca roku podzielił.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
47. ~
0

2007-10-08 13:59:22

zaraz ktos znajdzie jakas teorie sprawiedliwosci spolecznej, ze za te lata monopolu sie nalezy ;). tylko jak tak mamy rynek regulowac, to ja dziekuje.

Odpowiedz

46. ~stasiu
0

2007-10-08 13:55:21

bo w tej chwili mamy dziwna sytuacje alternatywni nie placa a uke sie ich nie czepia

Odpowiedz

45. ~stasiu
0

2007-10-08 13:54:10

to jest jakis pomysl! Niech sie ci "biedni" w koncu dorzuca

Odpowiedz

44. ~S
0

2007-10-07 22:40:01

Ja bym obciazyl kosztami wykupu od TP czesci infrastrukturalnej alternatywnych :-D

Odpowiedz

43. ~KKW
0

2007-10-07 16:45:48

wlasnie, oddzielenie polityki od UKE bardzo by sie rynkowi przydalo. Pozwolilo by to na pewno przyspieszyc cywilizowanie rynku, no i zapobieglibysmy klotniom o audyty, jezeli rzeczywiscie bylby to urzad ekspercki

Odpowiedz

42. ~steve
0

2007-10-07 12:03:51

Stad tez rozne decyzje, ktore wpisuja sie niekoniecznie w jakas ekspercka strategie rozwoju rynku a sa jedynie wykonanien pewnej woli politycznej rzadzacego ugrupowania

Odpowiedz

41. ~steve
0

2007-10-07 12:02:56

Marcin: oczywiscie przeciez uke nie chodzi o porzadek, o rowna konkurencje. Uke juz od jakiegos czasu jest urzedem bardziej politycznym niz eksperckim.

Odpowiedz

40. ~Mar
0

2007-10-05 16:18:03

Jeszcze inna kwestia jest tez, dlaczego UKE samo sie podklada, nie przeprowadzajac przed podjeciem decyzji rzetlenej analizy kosztow i konkretnych wyliczen...

Odpowiedz

39. ~Marcin
0

2007-10-05 12:44:30

do 35 - Regulator bedzie pilnowa rownych zasad?! A wytlumacz mi dlaczego mu to dzisiaj nie wychodzi? Dlaczego zupelnie inna praktyka jest stosowana wobec TP i wobec niektorych alternatywnych operatorow...?

Odpowiedz

38. ~Marcin
0

2007-10-05 12:42:43

Takie plany sa dowodem na brak koncepcji i skutecznosci UKE. W tej chwili problemem nie jest TP, tylko brak jakichkolwiek ruchow inwestycyjnych ze strony wspieranych przez UKE alternatywnych!

Odpowiedz

37. ~Greg
0

2007-09-21 18:25:00

30: a ja jestem przeciwny. To alternatywnych należy nieco zmobilizować do inwestycji, bo zaczynając działać nieefektywnie.

Odpowiedz

36. ~Greg
0

2007-09-21 18:19:27

27: Hej a jak można podzielić własnośc prywatną :) Poza tym w USA podział nie wypalił i telekom się połączył :) W teorii być może jest to dobre rozwiązanie, ale praktyka nie zawsze idzie w parze z teorią :)

Odpowiedz

35. ~Michał
0

2007-09-20 08:31:29

Malony- ależ nie. Twierdzę, że obecny system BSA jest chory- bo nikomu nie opłaca się inwestować. Lepsze jest wydzielenie infrastruktury z TP w osobną spólkę, która będzie na równych zasadach dzierżawić ją operatorom. Wtedy regulator będzie pilnował równych zasad (pamiętając o zasadzie duży może więcej) a nie arbitralnie narzucał ceny.

Odpowiedz

34. ~heniek
0

2007-09-19 21:19:15

mam nadzieje, że w koncu w Polsce bedzie po ludzku; jedne firmy maja kable, inne sprzedaja uslugi; coraz lepiej narynku netu - Netia coraz mocniej naciska na tp, ta sie chwieje; ludzie zadowoleni...:)

Odpowiedz