DAJ CYNK

UKE nie cofnie rezerwacji pasma 1800 MHz

29.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4158

Ważne 2

3

Zdaniem UKE unieważnienie przetargu na pasmo 1800 MHz nie jest podstawą do cofnięcia rezerwacji częstotliwości.



Zdaniem UKE unieważnienie przetargu na pasmo 1800 MHz nie jest podstawą do cofnięcia rezerwacji częstotliwości.

W sierpniu 2017 roku UKE unieważnił przetarg częstotliwości 1800 MHz. Pasmo w 2007 roku trafiło do Aero2. T-Mobile wnioskował w tej sprawie o odebranie przyznanej częstotliwości, do czego wg UKE nie ma podstaw. Zdaniem Urzędu:
Zgodnie z przepisami prawa podstawą do wznowienia postępowania i uchylenia Rezerwacji może być jedynie zmiana wyników Przetargu. Zmiana wyników przetargu może być rezultatem przeprowadzenia czynności, o których mowa w art. 118d ust. 4-6 ustawy Prawo telekomunikacyjne (tzw. czynności naprawczych), albo - gdyby to nie było możliwe - przeprowadzenia nowego przetargu. Natomiast samo unieważnienie Przetargu nie stanowi zmiany jego wyników.

T-Mobile przysługuje w tej sprawie odwołanie, a następnie sprawa może zostać skierowana do Sądu Administracyjnego.

Zobacz: UKE unieważnił po 10 latach przetarg na 1800 MHz

Źródło tekstu: UKE; wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~pabloki
0

2017-11-30 17:25:46

no to w szoku jestem że używasz nju a nie plusa.

Odpowiedz

32. wlo
0

2017-11-30 16:08:48

Plusa akurat mam dobrze przetestowanego. I wybrałem nju internetowy.Nie mów, ze to tak trudno przyswoić?

Odpowiedz

31. wlo
0

2017-11-30 16:07:29

30 - u Ciebie. U mnie jest (a przynajmniej było) dużo gorzej. W dostępie mobilny do Internetu mi akurat nie o prędkość chodzi ;-) Wystarczy mi baaardzo elastyczne nju ;-)A po co mam testować Plusa w jakiejś ofercie, jak mam gigabajty na kilku głosowych? I właściwie w każdej chwili co najmniej 3 routery z kartami które znajomi używają?

Odpowiedz

30. ~pabloki
0

2017-11-30 15:44:06

28 a może spróbuj play . u mnie po koszmarze z plusem play działa tak

Odpowiedz

29. ~pabloki
0

2017-11-30 15:24:18

27 skoro nie płacisz za nju to potestuj plusa . za 30 zł dostaniesz dla nowego 70GB. chyba tyle nie zużywasz na nju.

Odpowiedz

28. wlo
0

2017-11-30 09:13:43

W wolnej chwili nawet zrobię testy w mojej lokalizacji - dawno nie robiłem. Podam jak nie zapomnę ;-)

Odpowiedz

27. wlo
0

2017-11-30 09:12:43

iphoneski - czepiasz się? Zmiana jest bardzo prosta. Bierze się inny numer u innego operatora. To nie jest głosowy numer, który miałby jakieś znaczenie. Poza tym ja osobiście mam abonament nju internetowy - miesięczny okres wypowiedzenia bez opłaty jeśli się nie korzysta. Siostrzeniec też już ma "wolny" numer w Plusie (bo to jego testy są i u znajomych gdzie bywa - posiadających abonamenty w Orange czy T-Mobile.Jeśli jest źle u jednego, wybierz innego. O tym cały czas od lat mówię. Sam nie korzystam z plusowego internetu. Bo jak mówiłem, przy moim korzystaniu nju w Orange jest dużo lepszy, mimo, ze w mojej okolicy wcale nie szybszy od Plusa.

Odpowiedz

26. iphoneski
0

2017-11-29 21:40:09

@16 ale jesli masz abo to zmiana nie jest taka prosta. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, plus stanął i stoi, a co gorsza na poprawę się nie zanosi. Każda inna sieć się rozbudowuje, przyspiesza, stawia nowe maszty żeby przyspieszyć, albo żeby choćby było tak jak dotąd. Z moich obserwacji plus nie robi nic, kiedyś u siebie miałem 40 mega na spokojnie, teraz 10 to wyczyn. O kosmicznych pingach nawet nie wspominam. I nie chodzi mi o maszt co kawałek, ale żeby w dużym mieście nie było żadnego nadajnika z 2600 to już jest aż śmieszne.

Odpowiedz

25. wlo
0

2017-11-29 21:36:00

24 - no u mnie w okolicy akurat T-Mobile mało kto bierze pod uwagę ;-)

Odpowiedz

24. ~gość
1

2017-11-29 21:32:41

@20 Tak też zrobiłem jak radzisz, nawet znając wstępnie "osiągi" plusa robiłem sam testy i wszystko potwierdziły, wolniejszy transfer niż w sieciach które porównywałem czyli Orange i T-mobile i dodatkowo gorsza jakość połączeń głosowych w plusie i więcej przerwanych. Jak dodać do tego rzadzieńką siatkę stacji plusa i tempo inwestycji w wdrażania nowych pasm dyskwalifikuje go do użytku jako sieci podstawowej. Jednak plusowi baaaardzo daleko do Networks.

Odpowiedz

23. wlo
0

2017-11-29 21:31:01

19 - ja akurat używam mobilnego internetu od nju - jest na moje potrzeby bardziej elastyczny, bo bardzo nieregularnie korzystam "w terenie" z internetu własnego. Zwykle bez problemu u klienta z sieci lokalnej korzystam. Nie mam kierowcy, więc podczas jazdy nie korzystam ;-)W telefonie przy głosowych taryfach też mam pakiety po kilka, kilkanaście GB - ale tu nie ma większego znaczenia czy mam 10 czy 30 Mbps ;-) Zresztą w komputerze też cudów mieć nie musze. Na stacjonarnym, z którego najczęściej korzystam mam ciągle 10 Mbps i daję radę ;-)

Odpowiedz

22. ~pabloki
1

2017-11-29 21:29:27

21 u mnie LTE słabo , szybciej archaiczne HSPA+. a plusa doładowałem bo chciałem potestować lYdera LTE . test miesięczny zakończył sie słabo.

Odpowiedz

21. wlo
0

2017-11-29 21:25:52

LTE oczywiście.

Odpowiedz

20. wlo
1

2017-11-29 21:25:32

18 - więc wybieraj konkurencję ;-)

Odpowiedz

19. ~pabloki
0

2017-11-29 21:25:15

16 czyli mimo że nie jestem w Łodzi ani okolicach mam podobne wyniki jak podajesz dla plusa bieżącego . szkoda że nie podałeś technologii w jakiej były robione testy. ale wiesz ja mam playa i działa szybciej.

Odpowiedz