DAJ CYNK

UKE dostosował umowy PTC z TP do oferty RIO

17.09.2007

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2658

Ważne 0

0

UKE dostosował zapisy umowy o połączeniu sieci stacjonarnej Polskiej Telefonii Cyfrowej i Telekomunikacji Polskiej do warunków oferty ramowej RIO 2006.

UKE dostosował zapisy umowy o połączeniu sieci stacjonarnej Polskiej Telefonii Cyfrowej i Telekomunikacji Polskiej do warunków oferty ramowej RIO 2006.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję w sprawie zmiany umowy o połączeniu sieci, zawartej w dniu 13 lutego 2004 r. pomiędzy Polską Telefonią Cyfrową i Telekomunikacją Polską, poprzez dostosowanie postanowień umowy do Oferty ramowej TP o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie połączenia sieci, wprowadzonej decyzją Prezesa UKE w dniu 24 sierpnia 2006 r. (oferta RIO 2006) - podał UKE.

UKE podkreślił, że decyzja ta powinna przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić stworzenie przez Polską Telefonią Cyfrową oferty, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Oferta ramowa RIO to oferta dotycząca usług międzysieciowych rozliczanych na zasadzie zryczałtowanej.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
22. ~ukenamuniu
0

2007-09-23 12:54:06

"Sieć stacjonarna PTC" to jakaś kpina z techniki. Abonent ERAdom jest obsługiwany (zakończenie sieci) jak abonent sieci ERA, czyli jest abonentem PLMN (nieruchawym wprawdzie). "Decyzja ma umożliwić stworzenie przez PTC oferty, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP" - następna bzdura. Tylko TP świadczy usługę powszechną. ERAdom nie musi być tam, gdzie nie ma zasięgu. TP musi. Era nie musi zapewnić faksu 9600 bodów i dial-up do Internetu 56kbit/s. TP musi. Jakoś nierówna ta konkurencja. Dalej: jeżeli ruch z sieci TP idzie do abonentów ERAdom, czyli do sieci ruchomej, to TP powinna płacić interkonekt wg stawek F2M. W decyzji są stawki wg RIO? A niby dlaczego? Widać droga sieć ruchoma może być tania gdy udaje stacjonarną.

Odpowiedz

21. piotrM
0

2007-09-18 17:20:30

Lepiej wzieliby się za zmianę regulaminu przez Erę, bo wszystko wskazuje, że Era czeka aż ludzią pokończą się same umowy terminowe

Odpowiedz

20. Rambaldi
0

2007-09-18 11:24:47

#18 - popieram. Jak dla mnie to nawet wolałbym rozdzielenie newsów mających dla nas jakieś znaczenie od ciekawostek typu pewnego razu w Afryce kupił sobie facet kom ozdobiona diamentami. Dodatkowo przydałoby się trochę analiz typu - po wprowadzeniu przez opa X taryfy Y wzrosła sprzedaż , gdyż w stosunku do poprzedniej taryfy koszty spadły o około 1/5. Z innej beczki widzę, że nie którzy chyba są uzależnieni od Witkowych wieści- lepiej niech Witek eksploatuje się powoli ale trochę dłużej - co nam po szybkim zajechaniu Witka?

Odpowiedz

19. ~Mirek
0

2007-09-18 10:20:32

nu i dobrze, ze uke wrescie sie wzielo za RIO. a regulacja konkurencji na rynku telekomunikacyjnym to jest dobre rozwiazanie na dzien dzisiejszy.

Odpowiedz

18. PLANET
0

2007-09-18 00:48:22

P.S. Ja skadinad wole, jak pojawiaja sie newsy tresciwe i wazne, niz sto newsow dziennie, z ktorych 90 % to shit. Oczywiscie mozna dywagowac, kto co uznaje za guano, ale to juz inna sprawa...

Odpowiedz

17. PLANET
0

2007-09-18 00:47:01

Witek: trzymam kciuki, zeby wszystko pomyslnie wypalilo. Nie ma co, ciezko harowac manualnie na samym dole drabinki non-stop przez dlugi czas, nawet jesli sie to kocha nieskonczenie. (i tylko to, a przeciez zycie to nie tylko telekomunikacja). Powodzenia!

Odpowiedz

16. ~szalony
0

2007-09-17 22:47:45

Rcicho zgadzam się z tobą że Telepolis miło że przegląda i wcale Witek Ci się nie dziwię że powoli "masz już dość" jeszcze trochę i oszalejesz ;D :-) Życzę powodzenia w planach :)

Odpowiedz

15. rcicho
0

2007-09-17 22:41:55

A co do tematu tego newsa to znam tylko jedno RIO - Rio de Janerio :)

Odpowiedz

14. rcicho
0

2007-09-17 22:40:57

Moim zdaniem w telekomunikacji znów aż tak dużo się nie dzieje aby co dzień po 10 ekstra newsów się pojawiało. Generalnie jest dobrze, bardzo chętnie przegladam Telepolis.pl

Odpowiedz

13. ~ukenamuniu
0

2007-09-17 22:06:15

lukastel: na stronie uke w BIP http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&ne ws_cat_id=28&news_id=256&layout=11&page=text

Odpowiedz

12. *ghost*
0

2007-09-17 22:04:08

jedynie czego bedzie mi szkoda po PiS-iorach to p. Ani... No coż... 21 bede mial dylemat :D

Odpowiedz

11. WitekT
0

2007-09-17 21:30:21

Szalony: trudno się z Tobą nie zgodzić. Po trzech latach orki mam typowe objawy wypalenia psychicznego. Nie wiem czy to chwilowe, czy permanentny kryzys. Na szczęście pojawił się na horyzoncie inwestor, który - jeżeli dojdziemy do porozumienia - zbuduje redakcję z prawdziwego zdarzenia, która odciąży mnie z codziennych, mechanicznych rzeczy (moderacja komentarzy w katalogu telefonów, codzienny przegląd prasy, itp), a ja wtedy wreszczcie - komfortowo i na luzie - będę mógł się zająć ekstra tematami. Co z tego wyjdzie, jak i kiedy to się skończy - nie wiem. Mam nadzieję, że z sukcesem i szybko, bo niedługo nie wydolę psychicznie.

Odpowiedz

10. Szalony
0

2007-09-17 21:16:58

To jest fakt coś ostatnio newsy tu mało się pojawiają a jak są to często z opóźnieniem :/

Odpowiedz

9. malik
0

2007-09-17 21:05:07

a Witek nie pozwala robić Nadnewsów pewnie ;p;p;p

Odpowiedz

8. malik
0

2007-09-17 21:04:29

chłopoki pewnie zbliżają się do 150 newsów na miesiac i teraz dawkują zeby później nie było zbyt pusto ;)

Odpowiedz