DAJ CYNK

UKE: będzie kontrola u operatorów ws. MTR-ów

04.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8074

Ważne 0

0

Do UKE wpłynęło 21 wniosków operatorów o wydanie decyzji administracyjnej w sprawie umów dwustronnych i wdrożenia stawek MTR. Automatycznie otwierają one postępowanie, a projekty decyzji Urzędu mają być od 7. stycznia poddane konsultacjom - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Do UKE wpłynęło 21 wniosków operatorów o wydanie decyzji administracyjnej w sprawie umów dwustronnych i wdrożenia stawek MTR. Automatycznie otwierają one postępowanie, a projekty decyzji Urzędu mają być od 7. stycznia poddane konsultacjom - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Prezes UKE wszczął także kontrolę wykonywania swojej decyzji, która odbędzie się 7-8. stycznia i obejmie wszystkich operatorów.

Z wypowiedzi Prezes UKE Magdaleny Gaj podczas sejmowej komisji Administracji i Cyfryzacji, która odbyła się 3. stycznia wynika, że tylko nieliczne umowy dwustronne zostały aneksowane, a i to tylko z niewielkimi operatorami stacjonarnymi. Jak dodała, problemem w negocjacjach jest głównie to, czy uwzględnić w aneksie tylko stawkę przejściową od 1. stycznia (8,26 groszy), czy także drugą, docelową, od 1. lipca (4,29 groszy).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
103. ~
0

2013-01-15 09:23:18

Kontrola przyjdzie, upomni, że nic nie zrobione, pójdzie sobie, i wpadnie ponownie z kontrolą za 3 miesiące.. Pół roku jak nic :-D

Odpowiedz

102. ~nkkikiww
0

2013-01-14 23:57:46

@23 omena Jesteś w błedzie. Jeżeli wykorzystasz z abonamentu tylko jedną minutę będzie cie ta jedna minuta kosztowała 60zł lub więcej. To poprostu przepada.

Odpowiedz

101. ~lukli
0

2013-01-12 08:01:36

już widzę te kolosalne kary, niech też skontrolują zawyżoną stawkę do play - to jest zmowa cenowa i to też musi być ukarane

Odpowiedz

100. ~
0

2013-01-07 23:29:09

@98. wlo, ja żadnego problemu z tobą nie mam. W komentarzu numer 62 wyrażałem po prostu swoją opinię o ludziach, którzy nie przyjmują do wiadomości argumentów niezgodnych z ich światopoglądem i akurat w sprawie Play oraz pre-paidów ty pasowałeś mi do przykładu jak ulał ;). Do tego nie będę z tobą ponownie ciągnął dyskusji o zasadności wprowadzenia asymetrii, gdyż nie jestem ekonomistą z wykształcenia. Za to czytałem część raportu Audytela z 2010 roku (link gdzieś w powyższych komentarzach) odnoszącą się do tej kwestii i tam przedstawiono opinię, iż większość opracowań naukowych oraz specjalistów w tej dziedzinie jest zdania, że taki stan rzeczy jest prawidłowym sposobem stymulacji dla operatorów wchodzących na nasycony rynek. A twój argument o tym, że bez asymetrii nie było by zawyżania cen do Play jest na tym samym poziomie co tłumaczenie "białego" dziecka, które rzuciło gąbką do wycierania tablicy, czarnoskóremu "koledze" w twarz. Tłumacząc się, że przecież czarny brudas mógłby się w ten sposób wybielić.

Odpowiedz

99. ~
0

2013-01-07 23:18:00

@98. wlo. Ja wcale nie chciałem z tobą dalej dyskutować, gdyż za bardzo przypomina mi to moje zmagania z dzieckiem, któremu co jakiś czas trzeba wytłumaczyć co jest dobre a co złe. Przykładowo w minione święta poszedłem z moją 5-letnią pociechą do parku lepić bałwana. Już go prawie skończyliśmy, tylko zabrakło nam pewnych detali. Wtedy, gdy ja szukałem uschniętych patyków leżących na ziemi, mój szkrab dobrał się do młodego drzewka i urwał dwie małe gałązki, które miały nieszczęście znaleźć się w jego zasięgu. Rozweselonym głosem zawołał mnie i oznajmił, że już wszystko znalazł. Ale niestety jego radość nie trwała zbyt długo, gdyż zmuszony byłem mu wytłumaczyć, iż nie wolno zrywać gałązek z żywych drzewek, gdyż na nich wyrastają liście, które przy słonecznej pogodzie wiosną i latem służą drzewku do odżywiania i pozwalają na jego wzrost. Oczywiście szkrab błyskawicznie zripostował mi, że przecież na drzewku pozostało jeszcze masę gałązek i ubytek dwóch raczej mu nie zaszkodzi. Wtedy ja tłumaczę dalej, że gdyby każde dziecko przychodzące do tego parku, które potrzebuje patyczka zerwało chociaż jedną gałązkę to w krótkim czasie z tego drzewka pozostał by tylko sterczący z ziemi kikut. Na to mały zawadiaka odpowiada, iż przecież tutaj rośnie tak dużo drzew. Ja mu na to, że dzieci przychodzi tutaj znacznie więcej. Na jego szczęście po mojej minie "smarkacz" rozpoznał, że nie ma sensu się dalej wykłócać, ale do tej pory nie jestem przekonany czy zrozumiał co chciałem mu przekazać, czy jedynie zrezygnował z dalszej dyskusji, gdyż jeszcze ciągle jestem dla niego autorytetem lub po prostu boi się, że w najbliższej przyszłości może swojego uporu pożałować ;). Tak samo jest z twoimi argumentami o możliwości uniknięcia drakońskich opłat za połączenia do Play z pre-paidów W3: przejście do abonament lub do Play i to najlepiej również do abonamentu. Pewnie jak ktoś jest dostatecznie zdeterminowany to może tak zrobić, ale to w żadnym przypadku nie usprawiedliwia takiej syt

Odpowiedz

98. wlo
0

2013-01-07 10:40:25

49. - wystarczy kupiś starter innej sieci - Play np., jesli rzeczywiście to jest problem ;-) Albo przenieść numer do abonamentu tam jest tanie wszędzie. No ale to nie jest oczywiście rozwiązanie dla prepaidowców, bo oni dojnymi krowami nie są i nie dadzą się doić złodziejom... Śmieszne!!! 62. - nie bardzo rozumiem Twój problem ze mną? W sprawie stawek MTR od lat powtarzam to samo. Że to zróznicowanie stawek, co więcej - regulowane a nie ustalane przez operatorów na podstawie "wolnych" umów tylko i wyłącznie, jest chore, i mające zdecydowany wpływ na kształtowanie się stawek detalicznych i dotacji obniżających koszty itp. (Play - tak za takie działania nie da się "lubić" operatora) a nie sam fakt ich istnienia!.

Odpowiedz

97. ~
0

2013-01-06 12:01:07

goral, pamietaj, ze to sa dane za 2010r. co do tego, ze kiedys tak bylo, to sie zgadzam ale, ze teraz to sprzeczalbym sie. ;) moze poznamy jakies wiarygodne dane o ile mozna w ogole na to liczyc.

Odpowiedz

96. ~goral2099
0

2013-01-06 11:57:49

Czyli z tym logicznym myśleniem i wyciąganiem wniosków nie jest u mnie jeszcze tak najgorzej - uffff... ;)

Odpowiedz

95. ~goral2099
0

2013-01-06 11:42:30

http://www.uke.gov.pl/_gAllery/34/81/34811/Raport_MTR_pazdzierni k_2010.pdf Ciekawy dokument naświetlający to i owo. Rozdział z kom. 90 :)

Odpowiedz

0

2013-01-06 11:41:44

Podałem link do analizy MTR Audytela. Dział 8 zawiera dużo danych. Po lekturze przedstawcie swoje zdanie ;)

Odpowiedz

93. ~
0

2013-01-06 11:35:08

goral, znalazlem z temacie o opoznieniu wprowadzenia nowych mtr. Niestety dotyczy to danych sprzed kilku lat. Sam juz zaczynam watpic, ze to czytalem ;) Moze cos przekrecilem? jednak chetnie poznalbym takie dane.

Odpowiedz

92. ~goral2099
0

2013-01-06 11:30:25

90: Dzięki :)

Odpowiedz

91. ~
0

2013-01-06 11:24:52

goral, dzieki. To bylo niedawno i swieze dane. Przyznam, ze sam bylem zdziwiony a najbardziej, ze Orange jest na minusie. Poszukam i sie odezwe w tym temacie

Odpowiedz

0

2013-01-06 11:21:24

3.4.4 Modele teoretyczne rynku telekomunikacyjnego.

Odpowiedz

89. ~goral2099
0

2013-01-06 11:20:35

http://telepolis.pl/artykuly.php?id=564&limit=1000 Komentarze przejrzałem i nic nie znalazłem niestety. Też mi się zdaje że w komentarzach to gdzieś kiedyś było ale to chyba dotyczyło zamierzchłych czasów.

Odpowiedz