DAJ CYNK

Ucom prawdopodobnie przejmie Orange Armenia

22.07.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4587

Ważne 3

2

Grupa Orange poinformowała o rozpoczęciu rozmów z Ucomem, armeńskim dostawcą Internetu, w sprawie sprzedaży 100% swoich udziałów w Orange Armenia.

Grupa Orange poinformowała o rozpoczęciu rozmów z Ucomem, armeńskim dostawcą Internetu, w sprawie sprzedaży 100% swoich udziałów w Orange Armenia.

Decyzję o rozstaniu się z Orange Armenia Grupa uzasadnia koniecznością olbrzymich nakładów niezbędnych do wprowadzenia usług konwergentnych i zbyt małą wielkością spółki córki, by ta mogła utrzymać się samodzielnie. Choć Orange Armenia jest lokalnym liderem rynku mobilnego Internetu i ma najlepszy zasięg 3G+ w kraju, to firma na koniec 2014 roku miała jedynie 630 tys. klientów i 500 pracowników.

Powyższe liczby dają Orange Armenia trzecią pozycję pod względem liczby klientów, po posiadającym ponad 2,1 mln aktywnych kart SIM Viva Cell MTS i przeszło 0,7 mln kart Beeline.

Ucom oferuje w Armenii usługi przewodowego, symetrycznego Internetu (do 40 Mb/s), telewizji kablowej i telefonii stacjonarnej. Instalacje realizowane są w oparciu o technologię FTTH we współpracy z Ericssonem. Na koniec 2014 roku firma miała 73 tys. klientów, w tym 65,6 tys. klientów usług internetowych (średni miesięczny transfer 57,6 GB) i 31,4 tys. użytkowników telefonii stacjonarnej (168 minut rozmów miesięcznie na klienta).

Wartość oferty złożonej Orange przez Ucom nie została jeszcze ogłoszona.

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
39. ~Ekonom
0

2015-07-23 14:22:43

la vie change avec Orange (36.) Kapitalizacja spółki Orange Polska to 10 735 084 178,22 zł, czyli zdecydowanie bliżej 11 mld zł. Jednakże nic ci ta kwota nie pomoże w twoich wróżbach, ponieważ GWP to nie hipermarket! Na Giełdzie nie kupuje się firm, tylko spekuluje, gra i obraca ich akcjami. Kapitalizacja giełdowa ma się mniej więcej tak do wyceny przedsiębiorstwa (w kontekście księgowym, przejęć, czy tez fuzji), jak zamek błyskawiczny do zamku obronnego :-)W dużym skrócie kapitalizacja giełdowa mówi ci tylko o jednym ze składników kapitału spółki ujętego w pasywach przedsiębiorstwa (bilans), a gdzie ty w swoich "analizach" masz jeszcze aktywa (druga strona bilansu) z wyceną majątku spółki??

Odpowiedz

38. ~la vie change avec Orange
0

2015-07-23 11:45:56

Telefonica Deutschland ma około 44% udziału w rynku. Wiem, ze to tylko gdybanie ale w Polsce tez kiedyś dojdzie do takiej fuzji. Osobiście wolałbym by coś takiego się nigdy nie stało. Lepiej dla klienta jak jest większa konkurencja na rynku. Widać to zwłaszcza w rynku bankowym. obecne liczne fuzje powodują spadek konkurencji i wzrost cen za produkty jak: karty limity, konta itp.

Odpowiedz

0

2015-07-23 10:56:02

Nie sądzę żeby możliwe było przejęcie Play przez T-Mobile ani którąkolwiek z pozostałych sieci komórkowych. Nie zgodzi się na to zwyczajnie UOKiK. Taki połączony podmiot miałby około 50% udział w rynku.

Odpowiedz

36. ~la vie change avec Orange
0

2015-07-23 09:34:57

Witam serdecznieJuż o tym mówiłem, że dzisiaj największym zagrożeniem dla rynku jest rozdrobnienie. Należy zrobić wszystko by firmy europejskie nie zostały przejęte przez AT&T, Verizon, America móvil i inne koncerny. Zgadzam się z Tobą i należy zrobić wszystko by tak to wyglądało by rynek się skoncentrował w Europie. Co do Polki jak mówiłem DT będzie miało pieniadze po sprzedaży T-mobile US. mówi się, że kupi pakiet kontrolny BT w momencie gdy BT przejmie EE. Zgadzam sie z Tobą i już o tym mówiłem, ze DT po sprzedaży EE do BT będzie miało 12% akcji w BT. Oni mają pieniądze na fuzje i to duże. Play dla DT to mała płotka. Nie bedę go wyceniał ale skoro Orange Polska dzisiaj ejst warty 10 miliardów PLN na giełdzie to co z takim małym Playem? Zauważcie, że Telecom Italia, DT i Orange wycofuje się z rynków peryferyjnych.... taki kombajn europejskich telekomów może powstać. Jest aprobata na taki projekt w UE.

Odpowiedz

35. ~
0

2015-07-23 09:12:01

#6 #22To wszystko zaczyna się spinać w spójną całość... Jeśli Twoja koncepcja o Telenorze się sprawdzi, to faktycznie w Polsce zamiast połączenia DT i Orange może dojść do przejęcia Play przez DT. Apropos BT to w Bonn mówi się, że po sprzedaży T-Mobile US część kasy pójdzie na przejęcie pakietu kontrolnego w BT (tymczasem DT zostawiło sobie 12% i jest największym akcjonariuszem). Spokojnie zostanie jeszcze kasy na zakupy w Polsce, Serbii, itd...# pozostali wierzący, że nikt nie przejmie Play...W Europie rozpoczęła się już wielka konsolidacja. W Niemczech, UK i innych mniejszych krajach następuje już REDUKCJA ilości operatorów do TRZECH. Więc jakim cudem na jednym z najtańszych rynków jakim jest Polska ma się utrzymać czterech... ? ;-) Europa MUSI się skonsolidować, aby podjąć walkę z AT&T, Verizon, China Mobile, America Movil, Etisalat, Ooredoo, Singtel, itd...

Odpowiedz

34. ~tkubon
0

2015-07-23 01:50:33

Ja+: Weź się chłopcze troche uspokój na tym forum, akurat la vie change avec Orange zawsze podaje trafne i sprawdzone prognozy. Ludzie go tutaj pytają, a tobie gul skacze, że nie ciebie pytaja. Po prostu wykorzystaj okazje, zeby siedziec cicho

Odpowiedz

33. ~Ja+
-2

2015-07-22 18:27:15

@32. - Widać prawda cię boli. Pewnie jeszcze nikt cię skutecznie nie uświadomił, że nie jesteś żadnym specjalistą do spraw Orange, a jedynie pozerem, "napinaczem", a najpewniej rozżalonym i sfrustrowanym byłym pracownikiem Orange (z pretensjami i żalami do byłego pracodawcy).Nie masz ochoty na pyskówki to nie pyskuj :-)

Odpowiedz

32. ~la vie change avec Orange
2

2015-07-22 16:07:56

nie mam ochoty na jakieś żałosne pyskówki które nic nie wnoszą. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia co się odnosi do rynku telekomunikacyjnego to po prostu zamilcz. Nie chce by ten portal wyglądał jak inne portale gdzie co chwile jest hejt na kogoś innego.

Odpowiedz

31. ~Ja+
-2

2015-07-22 15:54:30

@30. - Tylko tak ci się wydaje, albo tak sobie wmawiasz.

Odpowiedz

30. ~la vie change avec Orange
2

2015-07-22 15:49:12

tylko zawsze jak coś mówię to się sprawdza. Ale cóż nigdy nikomu nie dogodzisz ;)

Odpowiedz

29. ~Ja+
-2

2015-07-22 15:43:39

@28. - Dlaczego nie?! Przecież twoje wpisy także nie wnoszą nic konstruktywnego.

Odpowiedz

28. ~la vie change avec Orange
2

2015-07-22 15:36:57

nie będe wchodzić w jałowe dyskusje które nic nie wnoszą konstruktywnego.

Odpowiedz

27. ~xxx
-1

2015-07-22 15:30:00

nie wiem na ile to prawda ale slyszalem ze ma powstac jenda firma ktora przejmie W4. a nazwa tej firmy to PAŃSTWO

Odpowiedz

26. ~pabloki
0

2015-07-22 15:20:24

la vie pisałem kiedys o możliwym rozbiorze playa w ten sposób że stałby sie operatorem hurtowym. wyszedł by z rynku detalicznego świadcząc usługi dla wszystkich operatorów w pl. oczywiście jako uzupełienie zasobów sieciowych .

Odpowiedz

25. wlo
-2

2015-07-22 15:17:05

Mówić możesz... Ale skoro nie wiesz co powiedzieć... Powiedz "pomidor" - tylko czy to jest wolność słowa?

Odpowiedz