DAJ CYNK

Ucieczek z Nokii ciąg dalszy

20.10.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Lee M. Williams, szef Symbian Foundation, zrezygnował ze swojego stanowiska w trybie natychmiastowym. Jego funkcje przejął Tim Hilbrow.

Lee M. Williams, szef Symbian Foundation, zrezygnował ze swojego stanowiska w trybie natychmiastowym. Jego funkcje przejął Tim Hilbrow.

Symbian Foundation to organizacja utworzona przez Nokię po przejęciu w 2008 roku spółki Symbian Ltd. Symbian Foundation pracuje nad rozwojem Symbiana i działa na zasadach Open Source. Na przejęciu Symbian Ltd. przez Nokię mocno ucierpiały koncerny Sony Ericsson i Motorola - z racji zakończenia prac nad UIQ.

Motorola postanowiła całkowicie zrezygnować z Symbiana i postawiła ostatecznie na Androida, Sony Ericsson w dalszym ciągu współpracuje z Symbian Foundation. W tym roku z fundacji wycofał się Samsung stawiając w swoich smartfonach na Androida, bada OS i Windows Phone 7. Największym i najistotniejszym członkiem fundacji jest rzecz jasna Nokia, w nią jednak przestaje wierzyć ostatnio nawet zarząd firmy.

Rezygnację szefa Symbian Foundation komentuje się jako kolejną ucieczkę z tonącego okrętu. Najnowsze dziecko fundacji - Symbian^3 nie jest ponoć godnym przeciwnikiem dla iOS czy Androida. W tym roku Symbian^3 zobaczymy w Nokii N8 i w Nokii C7.

Z Nokii odszedł już sam jej szef - Olli-Pekka Kallasvuo, którego zastąpił Stephen Elop. Zrezygnował też Anssi Vanjoki, odpowiedzialny za dział zajmujący się rozwiązaniami mobilnymi, jak i Ari Jaaksi, szef oddziału zajmującego się rozwojem systemu operacyjnego MeeGo.

Źródło tekstu: mobileindustryreview, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy