DAJ CYNK

Trzy czwarte Polski w zasięgu sieci Nordiska do końca roku

21.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3875

Ważne 0

0

Polkomtel planuje, że do końca roku w zasięgu sieci CDMA na 420 MHz, budowanej przez spółkę zależną Nordisk, znajdzie się 75% powierzchni kraju, a do końca przyszłego 90% - powiedział Paweł Karcz , kierownik działu klientów kluczowych, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Polkomtel planuje, że do końca roku w zasięgu sieci CDMA na 420 MHz, budowanej przez spółkę zależną Nordisk, znajdzie się 75% powierzchni kraju, a do końca przyszłego 90% - powiedział Paweł Karcz , kierownik działu klientów kluczowych, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Sieć ma być budowana stosunkowo szybko dzięki wykorzystaniu infrastruktury utworzonej na potrzeby sieci 2G/3G. Ponadto Polkomtel chętnie podjąłby koinwestycje w przedsiębiorstwami, które potrzebują systemu łączności dyspozytorskiej, który będzie świadczony na bazie sieci Nordiska.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
26. marcel84
0

2010-10-22 15:55:10

mirekb: to jak jest to cdma z nielimitowanym sciaganiem w nocy (poki co w orange free), to mamy rozumiec, ze to przyszlosc? :)

Odpowiedz

25. ~mirekb
0

2010-10-21 21:38:58

cdma ma przyszlosc w pl pod 1 warunkiem:limit 6GB za 60zł i modem za 50zł na 24..

Odpowiedz

24. ~gth
0

2010-10-21 21:26:00

jakiś czas temu jak pisałem o przeznaczeniu CDMA dla sieci dyspozytorskich to ludzie z forum negowali to co pisze i moja wiedze, proponuje szerzej(szczególnie redaktorów telepolisa) zastanowić się nad projektem "tęcza" bo choć testy trochę przygasły to cały czas jest aktywny, a to może być rewolucja na rynku "zasięgu", a ciekawostką niech będzie to ze rollout''y operatorów na przyszły rok są obiecujące a PKL wraca do budowy 2G

Odpowiedz

23. ~Pomarańczowy
0

2010-10-21 20:36:47

barteks2 - Po to by ludzie, poza metropoliami, też mieli Internet w miarę szybki i za rozsądną cenę. Co ważne ''bez kabli'' Max. przepustowość to 3,1 Mb/s

Odpowiedz

22. barteks2
0

2010-10-21 20:19:59

A po co CDMA? Ile to ma max. przepustowości? 1Mb/s?

Odpowiedz

21. ~Alf
0

2010-10-21 19:43:41

Mam problem z aktywacją pakietów w Plusie czekam już 2 godziny.Trzeba pożegnać się z Plusem i jego stawką bez pakietu 72gr/min.

Odpowiedz

20. ~dorczi
0

2010-10-21 19:11:44

zaraz mnie szlag trafi na tego Plusa.. od wczoraj czekam aż się łaskawie pakiet aktywuje i nic. co się dzieje?! i nawet nie można sprawdzić ilości pakietów itp.

Odpowiedz

19. ~mariusz9a
0

2010-10-21 19:02:18

@16: ale na 420 MHz można coś "fajniejszego" odpalić ;-) Chociażby LTE.

Odpowiedz

18. ~ala
0

2010-10-21 17:44:06

17.M. - należy mieszkać blisko nadajnika :D tak jak w 3G i łączyć na UMTS, to wtedy nie szarpie :D

Odpowiedz

17. ~M.
0

2010-10-21 17:27:55

i co z tego, że maksymalny obszar komórki to kilkaset km2? Przecież pojemność komórki jest stała, więc im więcej użytkowników w zasięgu tym wolniejsza transmisja.

Odpowiedz

16. ~marko
0

2010-10-21 15:34:55

mariusz9a: wiesz, cdma z jednej strony przestarzaly, a z drugiej strony duzo latwiej takim sygnalem pokryc duzy obszar (bo nizsza czestotliwosc). dlatego tez ja free teraz cenie.

Odpowiedz

15. kwistas
0

2010-10-21 15:34:14

CDMA buduje się bardzo szybko, wystarczy zobaczyć, jedna stacja wystarcza na odległości 10km to nie 3G, że czasami na 2km jest problem.

Odpowiedz

14. kwistas
0

2010-10-21 15:33:02

11. no i w zawiązku z tym? Plus Nordiska niedawno kupił więc wcześniej nie miał szans na budowę sieci, żeby nie naciski UKE to Orange nadal 450 by nie wykorzystywało które posiada od początku startu Centertela, dla mnie ich cdma jest martwe, niestety w miarę przyzwoite prędkości można osiągnąć tylko z anteną zewnętrzną na CDMA. Plus zawsze rekompensował CDMA największym zasięgiem 3G w Polsce, który chodził stabilnie.

Odpowiedz

13. ~Piotrek
0

2010-10-21 15:30:19

Jeśli oferta byłaby podobna do Orange to ja dziękuję - 3 GB limitu 1 Mbit/s i spory abonament - to nie jest dobra oferta. Zarówno Orange jak i Plus powinni zainwestowac w HSDPAi HSPA+ na obszarach słabiej zaludnionych (może byc na 900 Mhz) gdzie nie ma kablówek i jedyna sensowna forma dostępu do neta to albo ADSL od TP (i innych op stacjonarnych) albo właśnie internet mobilny HSDPA/HSPA+. Najgorszy zasięg 3G/HSDPA ma Orange (poza największymi miastami) najlepszy PLUS i ... Play (chodzi mi o miasteczka powiatowe bo na wioskach narazie mozna zapomnieć o 3G.)

Odpowiedz

12. mariusz9a
0

2010-10-21 14:52:16

@3: jakbyś chciał wiedzieć to Orange i Era też ma sporo stacji które oferują tylko GPRS bez EDGE. Zdziwiony? To widać mało wiesz ;-) Zresztą inwestycja w EDGE to obecnie wywalanie kasy w błoto, zwłaszcza że zysk w stosunku do dobrze działającego GPRS jest niewielki. Zresztą inwestycja w przestarzałe CDMA to też wywalanie kasy w błoto. Z ta częstotliwością można by było coś lepszego pomyśleć zwłaszcza że plan przejęcia 800 MHz przez Polkomtela szlag trafił ;-)

Odpowiedz