DAJ CYNK

Trudna budowa sieci w uzdrowiskach

01.09.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 612

Ważne 0

0

Przyjęta przez Sejm ustawa o uzdrowiskach znacząco utrudni operatorom sieci komórkowych budowę infrastruktury w miejscowościach uzdrowiskowych.

Przyjęta przez Sejm ustawa o uzdrowiskach znacząco utrudni operatorom sieci komórkowych budowę infrastruktury w miejscowościach uzdrowiskowych.

Ustawa zakłada, że uzdrowiska będą podzielone na trzy strefy: A, B i C. W strefie A, gdzie będą zlokalizowane zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a także inne obiekty służące lecznictwu uzdrowiskowemu lub obsłudze pacjenta i turysty, takie jak np. pensjonaty, restauracje lub kawiarnie, a także w pasie 500 metrów od niej, nie mogą powstawać stałe lub tymczasowe obiekty i urządzenia, które mogą utrudniać lub zakłócać przebywanie pacjentów na tym obszarze. Chodzi o stacje bazowe telefonii komórkowej, stacje nadawcze radiowe i telewizyjne, stacje radiolokacyjne i inne emitujące fale elektromagnetyczne.

Nie oznacza to, że istniejąca już infrastruktura musi zostać zburzona lub zdemontowana. Jednak od kilku lat sieci komórkowe nie uzyskiwały zgody na budowę nowych stacji bazowych w uzdrowiskach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
2. ~gosciu
0

2005-09-01 15:18:21

Nie szkodza normalnym ludziom. Poslom, senatorom oraz preziowi co te ustawe podpisal widac mocno zaszkodzily. I prawo mamy takie jakie mamy

Odpowiedz

1. ~luźny gość
0

2005-09-01 15:03:12

Hehe, to kto przyjedzie do uzdrowiska jak nie będzie mógł z komórki korzystać? Moim zdaniem bez sensu, przecież udowodnione naukowo, ze fale radiowe szkodzą w minimalnym stopniu

Odpowiedz