DAJ CYNK

Transformer Asusa w akcji

27.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6250

Ważne 0

0

Do sieci trafiła ciekawa prezentacja tabletu internetowego Eee Pad Transformer - urządzenie łatwo przekształcić można w netbook z pełną klawiaturą QWERTY.

Do sieci trafiła ciekawa prezentacja tabletu internetowego Eee Pad Transformer - urządzenie łatwo przekształcić można w netbook z pełną klawiaturą QWERTY.



Jak wcześniej pisaliśmy, Asus Eee Pad Transformer to przedstawiciel nowej linii tabletów Asusa opartych na systemie Android 3.0 Honeycomb. Tablet wyposażony został w 10,1-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2, 5-megapikselowy aparat fotograficzny z lampą LED, 1,2-megapikselową kamera przednia do wideokonferencji i specjalną stację dokująca z wbudowaną klawiaturą.

Transformer Asusa pojawi się w sklepach w kwietniu w cenie od 399 do 699 dolarów w zależności od wersji. Poniżej prezentacja urządzenia:



Źródło tekstu: Asus, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~kmn
0

2011-04-06 00:12:42

mkv a po co komu niedopracowany windows do tabletu? Honeycomb jest stworzony do tabletów a winda niestety nie! Internet, filmy w hd, skype, przeglądarki ebooków to jest to co potrzebuje ja, do obróbki zdjęć itp czynności mam laptopa. Tablet ma być mobilny i wygodny ale nie ma raczej zastąpić możliwości pełnego pc+ta.

Odpowiedz

20. ~mingozi
0

2011-03-30 23:58:05

Liczę na obniżkę cen. mk13 Myślałem, że to Windows przez dekadę nas ograniczał, dlatego ludzie szukali alternatyw. Poza tym błędnie oceniasz, iż może 4h wystarczy. Przede wszystkim komu? I czemu tylko tyle? Gdyż nasze smartfony działają tylko dobę? A czemu nie miałyby działać miesiąca? Kiedy wyjadę do Patagonii chciałbym czytać na nim książki, a nawet jak nie wyjadę to wkurza mnie codzienne podładowywanie. Pozdr

Odpowiedz

19. ~@18
0

2011-03-28 09:03:28

Nielichy strzal, z cena 125$ za ta przyjemnosc:D Ciekawe ile u nas znajdzie sie fascynatow by dac za te 500zl :P

Odpowiedz

18. hainasz
2

2011-03-28 08:51:55

Bardzo ciekawa konstrukcja, szczególnie dla kogoś kto większość swojej pracy przeniósł na dokumenty google. Pomysł z dodatkową baterią w klawiaturze to strzał w 10.

Odpowiedz

17. ~mk13
1

2011-03-28 08:08:59

Przedsprzedaz tego asusa ktora ruszyla na tajwnie wycenila podstawowa wersje z 16gb, bez 3g i klawiatury na poziomie 500$. To chyba zart jakis.

Odpowiedz

16. ~mk13
0

2011-03-28 07:37:48

Te 16h to jest wynik laboratoryjny na podstawie suchych statystyk, w realu to pewnie bedzie z 10-12h niewymagajacej pracy. I naprawde jaki normalny user tego potrzebuje? To nie jest sprzet roboczy na caly dzien. Jak sie rano zdejmie z ladowarki to przecietnemu userowi wystarczy ze podziala 4-6h nim sie na noc do ladowarki podepnie. Acer w500 w prawdziwym tescie osiagnal 4,15h przy odtwarzaniu filmu hd, czyli przy zwyklym uzytkowaniu www powinno byc z 7-8h, wiecej niz potrzeba a jest windows i czlowiek nie jest ograniczony jak na androidzie.

Odpowiedz

15. ~galileo
1

2011-03-27 23:58:47

Cena klawiatury nie jest tak wysoka jak wam się wydaje. Transformer będzie sprzedawany w kilku wersjach. Cena zależy od zainstalowanej pamięci. Fajnie, że stacja dokująca ma czytnik kart więc można w ten sposób dodać kilkadziesiąt giga. Jedyny minus to bluetooth 2.1. Jeżeli chodzi o tablet z W7 to Asus już taki wydał kilka tygodni temu. Ten jednak trzyma na baterii 2,5 godziny, a transformer z klawiaturą ponad 16 godzin!!!!

Odpowiedz

14. ~mk13
1

2011-03-27 22:01:21

Gdyby sam tablecik z 16gb bez modemu 3g byl za te przeliczenie 400 baksow to byloby ciekawe. Ale jak to u nas bedzie pewnie od 2000zl gdzies za ta wersje, to raczej furory nie zrobi. Jeszcze wersja z modemem i klawa pod 3000 to bedzie totalnie nieoplacalne.

Odpowiedz

13. ~lordi
1

2011-03-27 21:40:40

a wiadomo ile GB pamięci flash jest w urządzeniu (8, 16 czy 32GB) ? jeśli od razu 3G w komplecie to rewelacja

Odpowiedz

12. ~mk13
0

2011-03-27 21:37:28

Windosw na tegrze? Da sie tak? Tegra 250 to ma chyba power jak na sprzety z androidem ale do windowsa to chyba nie ta bajka.

Odpowiedz

11. ~
2

2011-03-27 20:27:44

Cena wersji podstawowej to 560USD lub 399 euro a cena wersji z klawiatura to 699USD. Premiera w UK 30 Marca

Odpowiedz

10. ~Gizmaniaak
1

2011-03-27 20:23:35

Na gizmodo piszą ze ma mieć windowsa i andka

Odpowiedz

9. SirmarK
1

2011-03-27 20:18:33

Stwierdzam, ze mi pasuje :)

Odpowiedz

8. ~Alan69
1

2011-03-27 20:02:50

Jeśli ten tablet ma byc na systemie Android, to co takiego robi klawisz ''windows'' na dołączonej klawiaturze? Czyżby jakieś niedopatrzenie? :)

Odpowiedz

7. Kamil_K
0

2011-03-27 19:58:22

Pluję sobie w brodę, że kilka lat temu mając podobny pomysł nie poszedłem do urzędu patentowego :).

Odpowiedz