DAJ CYNK

TP wybrała systemy scentralizowanego zarządzania siecią Alcatela

17.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6

Ważne 0

0

Alcatel i Telekomunikacja Polska zawarły umowy na dostarczenie nowych systemów zarządzania.

Alcatel i Telekomunikacja Polska zawarły umowy na dostarczenie nowych systemów zarządzania, które umożliwią centralizację i nadzorowanie funkcji zarządzania dla urządzeń produkcji Alcatel wchodzącymi w skład sieci TP na obszarze całej Polski. Łączna wartość podpisanych umów wynosi ok. 20 mln EUR. Wdrożenie nowych systemów umożliwi optymalne zarządzanie istniejącą infrastrukturą sieci i świadczonymi usługami, a także obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Dzięki temu wzrośnie wydajność sieci i jakość usług TP, a operator w krótkim czasie uzyska zwrot z inwestycji.

TP będzie korzystać z systemu Alcatel 1360 Switch Management Center (SMC), który umożliwia konsolidację funkcji zarządzania i nadzoru sieci dla ponad 100 cyfrowych central telefonicznych Alcatel 1000 S12. Rozwiązanie zostanie wdrożone w Ośrodku Nadzoru Komutacji S12 Telekomunikacji Polskiej w lokalizacjach: Poznań i Warszawa. Nowy system stanowi rozszerzenie obecnego rozwiązania firmy Alcatel, które obsługuje warszawską strefę numeracyjną. System Alcatel 1360 SMC pracuje z wykorzystaniem otwartych interfejsów, które są połączone z nadrzędnymi systemami nadzoru. Pozwala to w większym stopniu zautomatyzować procesy zarządzania i świadczenia usług, a także osiągnąć maksymalną wydajność sieci. W rezultacie inwestycja zaczyna przynosić zysk już w niedługim czasie po wdrożeniu nowego rozwiązania.

W Centrum Zarządzania Siecią Teletransmisyjną TP wdrożone zostanie rozwiązanie z pakietu aplikacji Alcatel 1350, które pozwoli na skonsolidowanie procesu zarządzania ponad 30 regionalnymi sieciami transmisyjnymi. Wdrożenie będzie przeprowadzone w Centrach Nadzoru w Warszawie i Katowicach. Uruchomienie nowego systemu zaplanowano na koniec 2005 r. Pakiet aplikacji do zarządzania Alcatel 1350 będzie służyć do nadzorowania obecnych sieci teletransmisyjnych, a także zagwarantuje wysoką wydajność i jakość działania infrastruktury sieciowej. Dzięki temu TP będzie mogła oferować swoim klientom szeroki asortyment usług świadczonych w sieciach optycznych, np. usługi przesyłania głosu i danych – Ethernet, IP, ATM, a także wiele protokołów wykorzystywanych w sieciach pamięci masowej.

Źródło tekstu: Alcatel

Komentarze
Zaloguj się