DAJ CYNK

TP wdraża usługi telewizji cyfrowej

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 639

Za kilka miesięcy telekom zaoferuje swoim abonentom usługi telewizji cyfrowej. Tym samym rozpocznie wojnę z operatorami sieci kablowych - informuje Puls Biznesu.

Za kilka miesięcy telekom zaoferuje swoim abonentom usługi telewizji cyfrowej. Tym samym rozpocznie wojnę z operatorami sieci kablowych - informuje Puls Biznesu.

Telekomunikacja Polska ma już wstępny plan i harmonogram wejścia w nowe usługi. Chodzi m.in. o telewizję cyfrową oraz video na żądanie. Telekom będzie walczyć z konkurentami ceną, bo ten argument najszybciej trafia do klientów. Nieoficjalnie mówi się, że za pełny pakiet programów telewizyjnych może zaoferować nawet o 20-30 proc. taniej niż robią to dziś najwięksi operatorzy telewizji kablowych. Produkt trafi na rynek przed wakacjami 2005 r.

Oferta może pojawić się już w II kwartale przyszłego roku, a poprzedzi ją kilkumiesięczny pilotaż, który rozpocznie się już na przełomie roku. Telewizja będzie dostępna dla większości abonentów będących w zasięgu usług szerokopasmowych telekomu.

Zainteresowanie telekomów nowymi usługami to efekt spadających przychodów z usług głosowych i spadających cen dostępu do Internetu. Tą drogą podążają praktycznie wszystkie największe europejskie telekomy. Część analityków podchodzi do modelu triple play sceptycznie. Nie są pewni ich rynkowego sukcesu. Jest to związane z dużymi wydatkami na infrastrukturę i niepewnymi przychodami z nowych usług.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu