DAJ CYNK

TP SA skarży PTC

14.09.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1193

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska złożyła wczoraj w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek, by urząd nakazał Polskiej Telefonii Cyfrowej zaniechanie praktyk ograniczających konkurencję.

Telekomunikacja Polska złożyła wczoraj w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek, by urząd nakazał Polskiej Telefonii Cyfrowej zaniechanie praktyk ograniczających konkurencję. PTC nie chce się zgodzić na obniżenie od 1 września stawek międzyoperatorskich w połączeniach z telefonów stacjonarnych TP do klientów sieci komórkowych Era i Heyah - informuje "Rzeczpospolita".

PTC uzależnia obniżkę stawek do docelowej wartości 65 gr za minutę od obniżenia przez operatora narodowego cen detalicznych połączeń do sieci komórkowych. Tymczasem jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dzięki sierpniowemu porozumieniu prezesa Telekomunikacji Polskiej z szefami trzech operatorów komórkowych już od października będzie można taniej dzwonić z telefonów TP do sieci komórkowych - podaje "Rzeczpospolita".

Wg "Rzeczpospolitej" PTC (Era i Heyah) poinformował w ubiegłym tygodniu TP, że nie godzi się na obniżenie cen w rozliczeniach międzyoperatorskich za połączenie do sieci komórkowych (F2M) od września z 73,5 gr do 68 gr za minutę w szczycie, a zgodę na obniżkę tych stawek do 65 gr od października uzależnia od jednoczesnego obniżenia marży TP, która jak twierdzi PTC powinna zostać obniżona do 20 gr. za minutę (obecnie ok. 41 gr w abonamencie standardowym TP)

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się