DAJ CYNK

TP promuje e-faktury

15.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska rozpoczęła kampanię ekologiczną w Internecie, promującą fakturę elektroniczną. Do rezygnacji z tradycyjnej papierowej faktury - a tym samym chronienia lasów - namawiają ich mieszkańcy: Ryś, Wiewiórka i Jeż.

Telekomunikacja Polska rozpoczęła kampanię ekologiczną w Internecie, promującą fakturę elektroniczną. Do rezygnacji z tradycyjnej papierowej faktury - a tym samym chronienia lasów - namawiają ich mieszkańcy: Ryś, Wiewiórka i Jeż.

Faktura elektroniczna TP ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Spełnia wszystkie wymogi prawa podatkowego, pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Jest opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym. Klient otrzymuje ją mailem lub na konto na portalu tp.

Na potrzeby kampanii promującej e-fakturę, TP utworzyła profil naturatppl na Facebook’u oraz serwis naturatp.pl. To tu bohaterowie kampanii - Ryś Puszczyński, Wiewiórka Rudnicka i Jeż Jeremi - w zabawny sposób przekonują, że warto skorzystać z tego rozwiązania. Wszyscy internauci mogą wziąć udział w wyborach eko-ambasadora e-faktury i oddać głos na jednego z tych trzech sympatycznych kandydatów. Przy okazji można również złożyć zamówienie na e-fakturę za pomocą specjalnego elektronicznego formularza (w standardzie EDI, zastępującym zamówienie papierowe).

Wszyscy, którzy aktywują e-fakturę między 15. czerwca a 13. września, mogą również wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami - co tydzień do wygrania są rowery, rolki oraz zestawy do Nordic Walking. Wystarczy wysłać SMS o treści NATURA na numer 7136 (1,22 zł z VAT) i podać swój numer telefonu stacjonarnego wraz z numerem kierunkowym. Następnie w SMS-ie zwrotnym otrzymujemy pytanie konkursowe - o wygranej decyduje czas udzielenia poprawnej odpowiedzi. W konkursie można wziąć udział także za pośrednictwem strony naturatp.pl.

Z badań wynika, że w Polsce wystawia się około 4 mld faktur rocznie, co pochłania 20 tys. ton papieru. A do wyprodukowania tony papieru potrzeba około 17 drzew. Wynika z tego, że rocznie tylko na faktury wycinamy w około 340 tys. drzew, czyli 170 hektarów lasu.

TP wprowadziła możliwość zamiany papierowej faktury na fakturę elektroniczną w 2007 roku.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska

Komentarze
Zaloguj się