DAJ CYNK

TP oferuje utrzymanie sieci LAN klienta

09.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2809

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska wprowadziła nową usługę dla biznesu: Zarządzanie Siecią LAN. Dzięki niej firmy mogą ograniczyć koszty prowadzenia biznesu, powierzając budowę i zarządzanie swoją siecią komputerową TP. Unikają w ten sposób wydatków związanych z zakupem drogich urządzeń sieciowych, nie muszą się również zajmować ich instalacją, konfiguracją czy naprawą awarii.

Telekomunikacja Polska wprowadziła nową usługę dla biznesu: Zarządzanie Siecią LAN. Dzięki niej firmy mogą ograniczyć koszty prowadzenia biznesu, powierzając budowę i zarządzanie swoją siecią komputerową TP. Unikają w ten sposób wydatków związanych z zakupem drogich urządzeń sieciowych, nie muszą się również zajmować ich instalacją, konfiguracją czy naprawą awarii.

Ta outsourcingowa oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych firm. W ramach usługi, TP zapewnia firmom urządzenia sieciowe: rutery firmy Cisco lub Huawei oraz switche Cisco bądź Alcatel-Lucent. Urządzenia są wyposażone w porty WAN/LAN zgodne ze standardem Ethernet 802.3 i działające w oparciu o protokół IP. Konfiguracja dopasowywana jest do potrzeb konkretnego klienta. Pozwala to na stworzenie sieci LAN, łącząc wszystkie urządzenia funkcjonujące w firmie, m.in. komputery, laptopy, serwery, drukarki, czy telefony IP.

Ponadto, TP zarządza całą siecią, monitoruje jej prawidłowe funkcjonowanie i usuwa ewentualne usterki. Klienci otrzymują również wsparcie w postaci specjalnej infolinii, gdzie mogą na bieżąco kontaktować się we wszystkich sprawach związanych ze swoją siecią LAN.

Usługa jest dostępna w dwóch wariantach: zarządzanie podstawowe siecią LAN, które obejmuje tylko dzierżawę i konfigurację urządzeń oraz zarządzanie zaawansowane siecią LAN, polegające na pełnej obsłudze sieci, łącznie z zapewnieniem backupu konfiguracji, usuwaniem awarii oraz bezpłatną konsultacją techniczną. Opłaty są uzależnione od wybranego wariantu usługi.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska

Komentarze
Zaloguj się
11. ~e
0

2010-03-11 02:03:30

10*** Jesli maja odpowiadac za to, to nie pozwola sobie na obsluge sprzetu klienta. Bedzie tak, jak w podobnych uslugach tego typu made by TP, gdzie sprzet jest zawsze dzierzawiony, pomimo, ze za psie pieniadze mozesz miec ten sam zlom na wlasna reke. Nie dziwie im sie, bo tez bym wolal odpowiadac za cos, co ja przywoze, a nie za to, co mi klient da. Ja przynajmniej wiem, co oferuje, a to, co otrzymuje od klienta, pomimo ze z wygladu identyczne, moze byc bublem odpadowym, badz poserwisowym, z ktorym pozniej sa same klopoty. Dodaj do tego odpowiednia marze wliczona w dzierzawe ;)

Odpowiedz

10. ~n
0

2010-03-09 19:07:22

Pewnie nie będzie takiego przymusu. Piszę "pewnie" bo nie wiem na bank:). Opieram się raczej na centralkach, na bazie tej "pewnie ;)" będzie zbudowana usługa LAN. Tam możesz mieć doprowadzone łącza różnych operatorów, możesz nie mieć też żadnego z tp. Ciekawe tylko czy sam sprzęt będzie własnością firmy, czy będzie dzierżawiony.

Odpowiedz

9. ~Fizjonom
0

2010-03-09 18:41:27

W mojej opinii to prosty sposób na przywiązanie do siebie klienta. Jeśli ktoś będzie chciał zrezygnować z łącza od tepsy i przenieść się do innego operatora, będzie musiał zbudować sieć LAN od początku :]

Odpowiedz

8. ~n
0

2010-03-09 18:39:48

4. Wiele centralek jest pod konserwacją tp, klienci są zadowoleni. Szybko, dobrze i nie ma ping-ponga kogo jest wina jak coś nie tak(konserwator - operator sieci) jak coś. Czemu z LAN nie ma być podobnie? Nie będą zajmować się tym pracownicy firm zewnętrznych tylko polpak. Jaki hazard? Nie trzeba płacić pensji informatykowi, a jak coś się dzieje zostanie załatwione to kompleksowo, bo inaczej tp zapłaci karę umowną. Inna sprawa, że pewnie będzie drożej niż podpisać umowę z inną firmą na konserwację.

Odpowiedz

7. ~TP net
0

2010-03-09 16:24:13

:) Ciekawe - Tepsa sie bierze za male routerki a sam chce oddac swoja siec w zarzadzanie upadajacemu Alkatelowi czy Nokii :o

Odpowiedz

2010-03-09 15:07:25

Taaa... świetna... i gwarantująca to co w nazwie hosta #5, czyli CHAOS :->>> @4 no wiesz, samobójcy też się zdarzają w świecie ;-).

Odpowiedz

5. ~handlowiec TP Biznes
0

2010-03-09 14:07:05

to naprawdę rewelacyjna i tania oferta. Świetnie się sprzedaje. POLECAM

Odpowiedz

4. aserty
0

2010-03-09 12:30:58

hehe powierzyc tpsie dzialanie sieci w firmie...? Toz to niezle wyzwanie i hazard... Mysle ze malo ktora firma moglaby sobie pozwolic na takie ryzyko...

Odpowiedz

3. ~bob
0

2010-03-09 11:59:19

Offtopic ale mysle ze powinni to wrzucic do glownych newsow. Roczna licencja w OviMaps na Europe kosztuje teraz 49PLN! Mysle ze dobry deal! Dla starszych Nokii nie dadza juz darmowej ale 49zl mysle ze jest bardzo przystepna cena jak za roczny abonament...

Odpowiedz

2. ~sati
0

2010-03-09 11:03:59

A gdzie info o ofercie dla operatorów, która tepsa oglosila na PLNOGu w Warszawie w zeszly piatek???

Odpowiedz

1. noved
0

2010-03-09 10:43:24

jeżeli rzeczywiście wychodzi to taniej niż zarządzanie siecią na własną rękę, to chyba dobry pomysł. btw: sporo ostatnio w całej gktp nowych usług biznesowych (nokia mail, plany optymalne, a teraz jeszcze to...)

Odpowiedz