DAJ CYNK

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - wrzesień 2016

11.10.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7568

Ważne 1

1

Wrześniowy ranking telefonów i marek nie przyniósł zmian na podium, ale nastąpiły zmiany w dalszej części listy.

Wrześniowy ranking telefonów i marek nie przyniósł zmian na podium, ale nastąpiły zmiany w dalszej części listy.

Cztery pierwsze miejsca podzielone są między Samsunga oraz Huaweia. Za to na piątym miejscu pojawił się telefon LG K4. To już drugi model tego producenta, który odnotowuje zwiększone zainteresowanie swoimi telefonami. W zestawieniu pojawił się też Apple iPhone 5s, prawdopodobnie jako efekt prezentacji wersji numer siedem.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie we wrześniu (w nawiasie pozycja z sierpnia):

  1. (1) Samsung Galaxy J5 (test telefonu)
  2. (2) Huawei P8 Lite (test telefonu)
  3. (3) Samsung Galaxy J3 2016
  4. (5) Huawei P9 Lite(test telefonu)
  5. (N) LG K4
  6. (6) LG K10 LTE (test telefonu)
  7. (7) Samsung Galaxy J1 (test telefonu)
  8. (N) Apple iPhone 5s
  9. (4) Huawei Y3 II
  10. (10) Samsung Galaxy A5 2016 (test telefonu)

W porównaniu z sierpniem, z rankingu wypadł Samsung Galaxy S5 Neo (z 8. miejsca) oraz Samsung Galaxy J5 2016 (z 9. miejsca).

Wszystkich telefonów w katalogu mamy aktualnie 2942 sztuk. A oto lista 10 najpopularniejszych marek we wrześniu (w nawiasach zmiana w stosunku do sierpnia):
  1. (1) Samsung - 28,88% (-1,67 p.p.)
  2. (2) LG - 13,83% (+2,19 p.p.)
  3. (3) Huawei - 11,58% (+0,28 p.p.)
  4. (4) Sony - 9,19% (+0,99 p.p.)
  5. (5) Nokia - 6,88% (-0,80 p.p.)
  6. (6) HTC - 5,71% (+0,17 p.p.)
  7. (7) Apple - 4,04% (+1,02 p.p.)
  8. (9) Alcatel - 2,65% (+0,23 p.p.)
  9. (8) Sony-Ericsson - 2,32% (-0,19 p.p.)
  10. (10) Motorola - 1,61% (-0,75 p.p)
    Pozostałe marki - 12,96% (-1,10 p.p)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
13. TomekO
0

2016-10-12 16:22:29

Foxconn klepie już telefony dla wszystkich ? Na iPhone pewnie zarabiają najwięcej ale resztą nie pogardzą. Ja mam niemarkowy telefon ale działa wyśmienicie :) Do top 10 pewnie nie trafi w najbliższym czasie.

Odpowiedz

12. ~gość
0

2016-10-12 14:02:13

Apple to chiński zamknięty shit, dla frajerstwa, gimbazy i wątpliwego szpanerstwa.

Odpowiedz

11. applefan_
-1

2016-10-12 12:16:02

@9 a kto jest koniem trojańskim w BlackBerry? Bo ja widzę zależność pomiędzy upadkiem BB i Nokii a pojawieniem się iphona. Apple wyznaczyło zupełnie nową jakość, a w/w firmy dalej uparcie tłukły to samo co wcześniej więc zniknęły z rynku.

Odpowiedz

10. ~Xiaomi
0

2016-10-12 11:51:19

Xiaomi rules - tak jest to "chińczyk" a Lte działa lepiej niż na sony m4 czy m5

Odpowiedz

9. ~H
-1

2016-10-12 11:21:31

@5 Jakie? Te z WP/M to Lumie, ale Microsoft Lumia 650 była jakiś czas temu i Lumii więcej nie będzie. Nokie Lumie skończyły się w 2014 r. A te zabaweczki jak Nokia 216 to od dawna się są Nokie.Nokia umarła kiedy przyszedł Elop (koń trojański) i chwilę potem jako jedyna firma na świecie za jego sprawą była tą, która ma tylko WP. Potem MS kupił dział telefonów od Nokii i korzystał z jej marki przez parę lat. Ale to nie były telefony samej Nokii. Ludzie przez parę lat błędnie utożsamiali Nokię z Windows Phone. Nawet kiedy oficjalnie pozbyli się działu mobilnego. Przecież ostatnio Microsoft sprzedał dział "prostych" telefonów do FIH Mobile Foxconn oraz HMD Global.Więc niezależnie czy to będzie jakiś phone z klawiaturą czy smartfon to nie są i nie będą to Nokie...firma za kasę użycza swojej marki chińczykom i tyle.

Odpowiedz

8. ~pabloki
0

2016-10-12 09:45:47

6 masz rację . karty są rozdane . los appla jest przesadzony . teraz sie nadyma ale wkrótce zacznie sie jego schyłek.

Odpowiedz

7. ~nMn
0

2016-10-12 09:34:27

6 - dogadają się z Apple i będą tłuc Nokie z iOS, i zarabiać mld ;)

Odpowiedz

0

2016-10-12 09:26:32

@5 to tylko marka. Klasycznych Nokii z symbianem nie ma już od dawna i nie będzie. Karty na rynku mobilnym rozdane, docelowy kierunek ustalony: Apple i firmy chińskie. Apple jest klasą samą dla siebie i jego pozycja jest niezagrożona, a taka reanimowana Nokia co ma do zaoferowania? Kolejne smartfony z Androidem za np 1,5k PLN? Przecież topowe chińskie są tańsze. Własny system? Skąd weźmie aplikacje? Jest już pozamiatane i nie ma szans na powrót.

Odpowiedz

5. ~pabloki
-1

2016-10-12 09:23:14

1 a jak wytłumaczysz te nowo wypuszczane telefony przez microsoft z logo nokia?

Odpowiedz

4. ~nMn
2

2016-10-12 09:05:03

1 - najważniejsze, że inni nie wiedzą, że istniejesz :D

Odpowiedz

3. ~tomunia
1

2016-10-12 08:51:50

A gdzie Note 7? Tski ostatnio modny. Wszedzie o nim piszą...

Odpowiedz

2. arczi
2

2016-10-12 08:42:28

@1: się nie martw, już niedługo zacznie wypuszczać swoje telefony...

Odpowiedz

0

2016-10-12 08:07:12

Nokia w Polsce wiecznie żywa :) To jest taki kult, że niektórzy chyba jeszcze nie wiedzą, że jej już nie ma :)

Odpowiedz