DAJ CYNK

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - październik

12.11.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7924

Ważne 0

0

Październikowy ranking nie przyniósł znaczących zmian w popularności modeli, jednak wyraźnie spadło zainteresowanie Nokiami. Model C6 jest jednak ciągle najpopularniejszym modelem, obejrzanym w tym czasie prawie 70 tys. razy.

Październikowy ranking nie przyniósł znaczących zmian w popularności modeli, jednak wyraźnie spadło zainteresowanie Nokiami. Model C6 jest jednak ciągle najpopularniejszym modelem, obejrzanym w tym czasie prawie 70 tys. razy.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w październiku (w nawiasie pozycja z września):

1. (1) Nokia C6
2. (5) SonyEricsson Hazel
3. (2) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
4. (N) Samsung S5620 Monte (test telefonu)
5. (4) Nokia 5230 (test telefonu)
6. (3) SonyEricsson Zylo
7. (10) HTC Smart
8. (7) Nokia C3
9. (6) SonyEricsson Elm (test telefonu)
10. (8) HTC Wildfire

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadła Nokia C5 (z 9. miejsca).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1766 (16 nowych w październiku), były oglądane w zeszłym miesącu prawie 2 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w październiku (w nawiasach zmiana w stosunku do września):

1. (1) Nokia - 37,96 40,79% (-2,83 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 21,26% (+0,32 p.p.)
3. (3) Samsung - 17,63% (+0,58 p.p.)
4. (4) LG - 8,35% (+0,47 p.p.)
5. (5) HTC - 6,41% (+0,46 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,98% (+0,12 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,04% (-0,06 p.p.)
8. (8) Apple - 0,86% (-0,12 p.p.)
9. (9) Orange - 0,33% (+0,01 p.p.)
10. (N) Sagem - 0,29% (+0,00 p.p.)
Pozostałe marki - 1,79% (-0,12 p.p)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~Elektron
0

2010-11-16 13:47:07

Do "kejmul": Płaci ci ktoś za to, czy najeżdżanie na Nokię to twoje hobby? ;-) Muszę cię zmartwić - po pierwsze Nokia jako największy producent telefonów na świecie zawsze będzie miała swoje wysokie miejsce w tego typu zestawieniach. Natomiast - po drugie - to twoja antypatia do Nokii zaślepia cię do tego stopnia, że nie potrafisz liczyć do trzech! ;-) W rankingu najczęściej przeglądanych telefonów na telepolis w październiku są 3 modele Nokii, a nie jak napisałeś - 2! Nie dostrzegasz również (lub nie chcesz tego widzieć) jednego z najistotniejszych elementów tego zestawienia - a mianowicie pierwszej pozycji (ze sporą przewagą nad wiceliderem) wśród marek telefonów!

Odpowiedz

16. kejmul
0

2010-11-15 08:30:41

@15, bywało tych Nokii po 8, więc tendencja jest jednoznaczna... i prawidłowa ;).

Odpowiedz

15. ~grzch
0

2010-11-14 18:05:14

14. Raczej się nie doczekasz, bo choćby niewiadomo jak Samsung się wybił, a HTC w PLUJU staniał... to i tak znajdą się klienci na Nokię, niezależnie od Twojego subiektywnego zdania. Sam korzystam z Samsunga i Nokii i nie narzekam na żadne, choć każde ma wady. Pozdrawiam!

Odpowiedz

14. kejmul
0

2010-11-14 14:50:45

Tylko 2 nokie w głównym zestawieniu. Nie mogę się doczekać, aż znikną zupełnie.

Odpowiedz

13. code
0

2010-11-14 09:42:17

bberian: a czemu tak osobiście me słowa odrbrałeś? :-) zupełnie niepotrzebnie. często w komentarzach słychać sezonowych naganiaczy do jakiegoś konkretnego modelu telefonu, pomimo tego, że ci naganiacze w życiu go nie widzieli - tylko aktualnie jest obiektem ich admiracji. Używają stare modele słuchawek, a opowiadają cuda niewidy o zaletach ostatnio promowanego Galaxy, czy Wave, znając temat jedynie z informacji promocyjnych. Czy już jaśniej? :-)

Odpowiedz

12. ~bberrian
0

2010-11-12 18:42:39

@11 oh ach a moj host ci nie podpowiada ze raczej znam blackberry bo korzystam?!

Odpowiedz

11. ~code
0

2010-11-12 17:01:15

@10 100% się z Tobą zgadzam, najgorsi są ci, którzy nie znając urządzenia, wypisują o nim albo ochy i achy, albo mieszają z błotem.

Odpowiedz

10. ~
0

2010-11-12 16:49:30

9@ no właśnie, tyle naczytałem się jakie bb są wspaniałe a teraz jedyną rzeczą o jakiej marzę to pozbyć się mojego sprzęta bo tylko leży i się kurzy a obecnie korzystam z nokii

Odpowiedz

0

2010-11-12 16:32:42

@8 ja mam 8310 Curve i też jakoś szału nie ma. Nie jest źle, ale telefon nie porywa.

Odpowiedz

8. ~bberrian
0

2010-11-12 15:47:00

@7: u kazdego producenta zdarzaja sie wady, moze akurat zle trafiles. Ja mam Bolda 9700 i dziala full wypas!

Odpowiedz

7. ~
0

2010-11-12 14:34:31

5@ wiesz co, mam bb curve 8520 i jakoś nie jest za fajny, moze dlatego że to najtańszy model? ogólnie ciekawe menu ale obsługa czasami sprawia kłopot a najgorszy jest pad który czasami po prostu jakby się zawiesił i nie reaguje a po kilku/kilkunastu minutach jest znowu ok, słyszałem że to przez brudne palce ale bez przesady to nie labolatorium tylko telefon.

Odpowiedz

0

2010-11-12 13:57:53

widac ze najpopularniejsze jest to co za zlotowke przyslowiowa u opa w niewygórowanym abonamencie.

Odpowiedz

5. ~bberrian
0

2010-11-12 12:51:37

Nie zgodze sie z tym! To sieci skutecznie blokuja popularyzacje BB w PL, BIS jakos w innych krajach jest wliczony w paczke danych z abonamentem! Kupujesz BB, masz BISa bo inaczej sie nie da... Szkoda bo BlackBerry np. W UK to 3sila pod wzgledem sprzedarzy, malo tego co2ga osoba ma i sobie chwali:) no cos moze za 5lat

Odpowiedz

4. tolez
0

2010-11-12 12:31:11

@2: bo dla przeciętnego Polaka BIS jest za drogi, a bez tego jeżynki tracą w oczach.

Odpowiedz

3. WitekT
0

2010-11-12 11:37:17

Grzegorz.Ol: fixed, dzięki! :-)

Odpowiedz