DAJ CYNK

Tokyo2020: medale olimpijskie z recyklingu elektroniki

03.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 32

Ważne 3

1

Materiały użyte do produkcji medali olimpijskich na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku będą pochodzić z recyklingu smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.Materiały użyte do produkcji medali olimpijskich na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku będą pochodzić z recyklingu smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

Do stworzenia 5 tys. medali potrzebne będą dwie tony przetworzonego brązu, srebra i złota. Do uzyskania dwóch ton surowców potrzebnych będzie w sumie osiem ton metalu. Japoński rząd i organizatorzy igrzysk zwrócili się z prośbą do Japończyków o pomoc w zebraniu potrzebnej ilości elektroniki.

Od kwietnia w całej Japonii zostaną ustawione specjalne pojemniki, w których będzie można umieszczać niepotrzebny sprzęt elektroniczny. Akcja ma na celu promowanie stabilności, jedności i zielonego myślenia. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród sportowców.

Jak informuje BBC, surowce niezbędne do produkcji medali olimpijskich zawsze były dostarczane przez firmy górnicze. Japonia nie należy do krajów bogatych w surowce naturalne, wiec pozyskanie materiałów do stworzenia medali z recyklingu wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. W końcu do Olimpiady zostały jeszcze ponad trzy lata, więc na zebranie materiałów zostało jeszcze sporo czasu.

Źródło tekstu: BBC; wł

Komentarze
Zaloguj się