DAJ CYNK

Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu

09.12.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13907

Ważne 9

29

Tobias Solorz, dotychczasowy wiceprezes Cyfrowego Polsatu, został prezesem firmy - zadecydowała wczoraj rada nadzorcza. Aktualny jej szef - Tomasz Gillner-Gorywoda - pozostał w zarządzie.

Tobias Solorz, dotychczasowy wiceprezes Cyfrowego Polsatu, został prezesem firmy - zadecydowała wczoraj rada nadzorcza. Aktualny jej szef - Tomasz Gillner-Gorywoda - pozostał w zarządzie.

Tomasz Gillner-Gorywoda był prezesem Cyfrowego Polsatu od końca października 2014 roku. Na stanowisku zastąpił Dominika Libickiego.

Ponadto od 1. marca 2016 roku do zarządu Cyfrowego Polsatu dołączy Agnieszka Odorowicz, która jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z zawodu ekonomistką i managerem kultury. W latach 2001-2009 była pracowniczką naukową w Katedrze Handlu i Instytucji Rynkowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie, autorką publikacji nt. zarządzania kulturą, ekonomii kultury i promocji regionów. Władze uczelni powołały ją w latach 2002-2004 na funkcję dyrektor Centrum Rozwoju i Promocji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2003-2004 była pełnomocniczką Ministra Kultury ds. funduszy strukturalnych, odpowiedzialną za negocjacje z Komisją Europejską ws. wykorzystania funduszy unijnych dla rozwoju infrastruktury kultury. W latach 1997-2003 dyrektor artystyczna Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej, producentka kilkudziesięciu programów dla telewizji publicznej. W latach 2004-2005 pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, odpowiadała za departament prawny, departament ekonomiczny, sprawy europejskie i współpracę z Parlamentem. W tym samym czasie była przewodniczącą międzyresortowego zespołu do spraw polityki państwa w dziedzinie mediów. W latach 2005-2010 pierwsza dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W 2010 roku ponownie wybrana w konkursie na to stanowisko, zarządzała Polskim Instytutem Sztuki Filmowej do października 2015 roku. Członkini wielu międzynarodowych organizacji branżowych, działaczka społeczna, sygnatariuszka Paktu dla Kultury, członkini zespołu ds. Paktu dla Kultury przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, członkini rady programowej Kongresu Kobiet. Laureatka wielu nagród branżowych i odznaczeń, w 2011 roku wyróżniona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla kultury narodowej.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się