DAJ CYNK

Thomas Lips odpowiedzialny za technikę w polskim T-Mobile

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3710

Od 15. sierpnia stanowisko członka zarządu polskiego T-Mobile i dyrektora ds. technologii i innowacji obejmie Thomas Lips. Zastąpi on Milana Zikę, który zdecydował się opuścić T-Mobile Polska i Grupę DT.

Od 15. sierpnia stanowisko członka zarządu polskiego T-Mobile i dyrektora ds. technologii i innowacji obejmie Thomas Lips. Zastąpi on Milana Zikę, który zdecydował się opuścić T-Mobile Polska i Grupę DT.

Lips od 20 lat związany jest branżą telekomunikacyjną i firmą Deutsche Telekom, od 7 lat piastując stanowiska w kadrze menedżerskiej Deutsche Telekom. W czasie swojej kariery prowadził szereg strategicznych, międzynarodowych projektów obejmujących transformacje i rozwój infrastruktury sieciowej azjatyckich i europejskich operatorów, w tym T-Mobile Polska.

Obecnie Thomas jest członkiem Europe Technology Board (EUTB) w Deutsche Telekom, a od 2010 roku także wiceprezesem Technology Europe. Odpowiada za 12 krajów Grupy, realizując, m.in., takie projekty jak budowa All sRAN (single RAN), wdrożenie projektu FTTH oraz nadzór nad inwestycjami. Oprócz wielu doświadczeń zebranych na stanowiskach pełnionych w centrali Grupy DT w Niemczech, Thomas ma za sobą doświadczenie międzynarodowe. W latach 1999-2000, pracował Chinach na zlecenie XinDe Telecom International Ventures. Odpowiadał tam między innymi za planowanie sieci dla China Unicom i szkolenia dla chińskich inżynierów. W latach 2000-2002 pracował dla Deutsche Telekom Asia w Singapurze, gdzie realizował strategię technologiczną i kierował operacyjnie spółkami w południowo-wschodniej Azji (Filipiny, Malezja, Indonezja).

Thomas Lips jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie na wydziale Elektrotechnika i Telekomunikacja. Zastąpi Milana Zikę, który odchodzi ze stanowiska członka zarządu i dyrektora Ds. technologii i innowacji z dniem 30. czerwca. Zika z T-Mobile Polska związany był od września 2009 roku, a od 2014 roku obejmował również stanowisko Regionalnego CTIO. Zika zrealizował, m.in., projekt całkowitej modernizacji i optymalizacji infrastruktury T-Mobile, wdrożenie technologii LTE, rozpoczął budowanie całkowicie nowego systemu CRM, a także był współtwórcą i jednym z największych ambasadorów powstania w Krakowie Centrum Innowacyjności hub:raum odpowiedzialnego za współpracę ze startupami z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu