DAJ CYNK

Thomas Lips odpowiedzialny za technikę w polskim T-Mobile

25.06.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3326

Ważne 4

1

Od 15. sierpnia stanowisko członka zarządu polskiego T-Mobile i dyrektora ds. technologii i innowacji obejmie Thomas Lips. Zastąpi on Milana Zikę, który zdecydował się opuścić T-Mobile Polska i Grupę DT.

Od 15. sierpnia stanowisko członka zarządu polskiego T-Mobile i dyrektora ds. technologii i innowacji obejmie Thomas Lips. Zastąpi on Milana Zikę, który zdecydował się opuścić T-Mobile Polska i Grupę DT.

Lips od 20 lat związany jest branżą telekomunikacyjną i firmą Deutsche Telekom, od 7 lat piastując stanowiska w kadrze menedżerskiej Deutsche Telekom. W czasie swojej kariery prowadził szereg strategicznych, międzynarodowych projektów obejmujących transformacje i rozwój infrastruktury sieciowej azjatyckich i europejskich operatorów, w tym T-Mobile Polska.

Obecnie Thomas jest członkiem Europe Technology Board (EUTB) w Deutsche Telekom, a od 2010 roku także wiceprezesem Technology Europe. Odpowiada za 12 krajów Grupy, realizując, m.in., takie projekty jak budowa All sRAN (single RAN), wdrożenie projektu FTTH oraz nadzór nad inwestycjami. Oprócz wielu doświadczeń zebranych na stanowiskach pełnionych w centrali Grupy DT w Niemczech, Thomas ma za sobą doświadczenie międzynarodowe. W latach 1999-2000, pracował Chinach na zlecenie XinDe Telecom International Ventures. Odpowiadał tam między innymi za planowanie sieci dla China Unicom i szkolenia dla chińskich inżynierów. W latach 2000-2002 pracował dla Deutsche Telekom Asia w Singapurze, gdzie realizował strategię technologiczną i kierował operacyjnie spółkami w południowo-wschodniej Azji (Filipiny, Malezja, Indonezja).

Thomas Lips jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie na wydziale Elektrotechnika i Telekomunikacja. Zastąpi Milana Zikę, który odchodzi ze stanowiska członka zarządu i dyrektora Ds. technologii i innowacji z dniem 30. czerwca. Zika z T-Mobile Polska związany był od września 2009 roku, a od 2014 roku obejmował również stanowisko Regionalnego CTIO. Zika zrealizował, m.in., projekt całkowitej modernizacji i optymalizacji infrastruktury T-Mobile, wdrożenie technologii LTE, rozpoczął budowanie całkowicie nowego systemu CRM, a także był współtwórcą i jednym z największych ambasadorów powstania w Krakowie Centrum Innowacyjności hub:raum odpowiedzialnego za współpracę ze startupami z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
9. ~tkubon
0

2016-06-30 11:37:05

@2: To są roszady wewnątrz koncernu, więc nic nikomu do tego kto gdzie idzie i jakiej jest narodowości.

Odpowiedz

8. ~Ravak
0

2015-06-25 21:59:11

Akurat to chyba dobrze, że najlepsi ludzie z różnych części świata obejmują ważne stanowiska, szczególnie tak się dzieje w korporacjach. Zresztą często działa to w obie strony. Znajdziecie wielu Polaków które pełnią rolę np. szefów oddziału na Europę Środkową (wiele korporacji zrobiło z Polaków szefów takich komórek). W niektórych firmach rotacja jest co roku, bo taka jest polityka firmy, zresztą Ci ludzie często nie tyle odchodzą co zmieniają swoją rolę w ramach firmy i praktyka firm pokazuje, że jest to słuszny kierunek.

Odpowiedz

7. ~do 2
0

2015-06-25 20:21:08

Specjaliści są tylko nie mają takich pleców jak tamci.

Odpowiedz

6. ~Barbarossa
1

2015-06-25 16:15:47

@2 wydaje mi się, że ci lepsi z Polski wyjeżdżają poza granice tam szukać szczęścia, tak samo robią pewno i zagraniczni "menagerowie" szukają szczęścia w innym kraju,@5 jeden przez drugiego? Zika był w T-M kilka lat, a w korpo jest tak, że trzeba szukać nowej, świeżej krwi.

Odpowiedz

0

2015-06-25 16:10:27

Jeden przez drugiego się zmieniają, nie pasuje im koryto?

Odpowiedz

2015-06-25 15:41:44

Co i rusz nominacje na dość ważne z pkt widzenia klienta stanowiska u operatorów zajmują obcokrajowcy. Odcinając się w tej mojej myśli od jakiś narodowościowych haseł, to wynika to z braku wśród Polaków takich specjalistów,czy kapitał płynący zza granicy tego wymaga?

Odpowiedz

2015-06-25 15:19:37

już myślałem, że ten zakłamany tomasz lis

Odpowiedz