DAJ CYNK

Testy płatności NFC w Centertelu po wakacjach

24.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1436

Ważne 0

0

Po wakacjach także Centertel rozpocznie testy płatności w technologii zbliżeniowej NFC (ang. Near Field Communications). W projekcie ma wziąć kilka tysięcy klientów operatora.

Po wakacjach także Centertel rozpocznie testy płatności w technologii zbliżeniowej NFC (ang. Near Field Communications). W projekcie ma wziąć kilka tysięcy klientów operatora.

Jako część międzynarodowej grupy telekomunikacyjnej, mamy to szczęście, że nie musimy na szybko uruchamiać "testów na kilkadziesiąt telefonów", by poznać podstawy technologii (znamy je z projektu "Pegasus", który wystartował w 2007 roku we francuskim Caen) - napisano na blog.tp.pl.

Operator przyznaje, że są jednak rzeczy, których jeszcze nie wie, jak np. jaki model będzie najbardziej przyjazny w codziennej obsłudze dla polskiego klienta.

Oczywiście technologia NFC to nie tylko płatności. Telefon może stać się karta miejską, biletem na mecze, czy też wejściówką do budynku lub biura. Pozwoli nam też korzystać z danych umieszczanych na tagach NFC, co otwiera przed nami zupełnie nowe obszary, zaczynające się od prostego zarządzania listą zakupów, po łatwe i przyjazne łączenie się ze stronami www związanymi z oglądanym produktem, czy interesującym plakatem - napisano na blogu.

Przypomnijmy, że płatności NFC testują już dwaj operatorzy we współpracy z Samsungiem - Polkomtel z BZ WBK i Visą oraz PTC z Inteligo i MasterCardem.

Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
5. ~lucky
0

2010-05-26 09:40:27

fajnie, że testują takie płatności to dużo ułatwi życie, wątpię co prawda, żeby orange zrobiło to porządnie, bo nawet podstawowa usługa jak zasięg im nawala, ale na szczęscie widzę, że plus sie też tym zajął.

Odpowiedz

4. Telesfor
0

2010-05-24 16:06:05

#3: co wprowadził jak dopiero testuje? Antycypujesz?

Odpowiedz

2. tetris
0

2010-05-24 11:19:20

No i dobrze, że nad tym pracują, bo to jednak dość wygodna opcja, jak można przez koma zapłacić za bilet, czy cokolwiek innego. W PL to na razie jeszcze raczkuje...

Odpowiedz

1. Play
1

2010-05-24 11:10:34

O ładnie eliminują bankomaty.

Odpowiedz