DAJ CYNK

Test wydajności 4 generacji telefonów Apple iPhone

28.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6330

Ważne 0

0

Każdy nowy telefon Apple'a miał być dwa razy szybszy od poprzednika. Po części działo się tak za sprawą nowego oprogramowania, które skutecznie spowalniało urządzenie starszej generacji. Oto jak sytuacja wygląda obecnie.

Każdy nowy telefon Apple'a miał być dwa razy szybszy od poprzednika. Po części działo się tak za sprawą nowego oprogramowania, które skutecznie spowalniało urządzenie starszej generacji. Oto jak sytuacja wygląda obecnie.

Na zamieszczonym niżej filmie iPhone 3G nie ma co prawda oprogramowania w wersji 4.01, czemu trudno się dziwić po głosach niezadowolonych użytkowników, jednak 3GS został już zaktualizowany do najnowszej edycji systemu. Obok samej wydajności 4 iPhone'ów, warto przyjrzeć się głębi czerni na ekranach poszczególnych generacji.



Źródło tekstu: vimeo, wł

Komentarze
Zaloguj się
34. Vincenzo
0

2010-07-29 13:29:19

Ja wlasnie mam problem, bo przymierzam sie do Wavea(Galaxy S rozpatruje ale raczej jest za duzy) i tak sie zastanawiam nad tym czy przesiadka z Jeta ma sens. Jet ma pare rzeczy ktorych w Wave zabraklo. Np czujnik oswietlenia, pelny amoled bez kastrowania subpikseli (chociaz nie widzialem roznicy negatywnej w kwesti jakosci obrazu) no i wyzsza gestosc pikseli niz wave. Narazie programow na Bada OS za duzo nie ma wiec Wave to tylko lekko zmodyfikowany Jet... Stad mam dylemat.

Odpowiedz

0

2010-07-29 08:23:37

@31 no dobra, ale dziwne jest że wszyscy mówią że to jest chip samsunga no nie? :)

Odpowiedz

32. kanonierka
0

2010-07-28 18:35:50

według mnie test jest mało wiarygodny. Jedynie ta część, gdzie każdy z telefonów jest włączany/wyłączany pojedynczo, może być wiarygodna. Ja mam iP 2G ze stareńkim softem (1.1.4), ale mój włącza się i wyłącza błyskawicznie, szybciej od tych z testu...

Odpowiedz

31. ~PLANET
0

2010-07-28 18:33:24

Przestan sie czepiac, bo przestane pozdrawiac ;) Nad "A4" czy jak go tam inaczej nazwac pracowal o ile kojarzy wspolnie nie tylko Samsung i Apple (tak) ale i pare innych pomniejszych firm. Bez nerwacji.

Odpowiedz

0

2010-07-28 17:07:38

wave i galaxy ma 1ghz. mało tego to jest ten sam proc co w ip4 bo jak widac apple zrobic samo nie potrafi. inna sprawa że jak ktos napisze zle appsa to nawet i 2 giga procek nie pomoże. p.s. A4 to zmodyfikowany proc samsunga ale głównie jeśli chodzi o pobór mocy.

Odpowiedz

29. ~PLANET
0

2010-07-28 16:15:28

Niewazne jakie sa bebechy, tylko jak wykorzystane. Wsparcie programistyczne, ot co...

Odpowiedz

28. BKX18
0

2010-07-28 15:35:04

Czyli mam rozumieć, że zarówno Wave, Galaxy S jak i Iphone 4 nie mają procesorów 1 ghz tak jak HD2? ;> Tu mnie zaskoczyliście, bo nawet naklejka reklamowa na nowym Wave wyraźnie "trąbi" o tak dużym procku... ;)

Odpowiedz

27. ~rob
0

2010-07-28 14:53:54

a4 ma 1ghz w ipad w 4ce jest downclock do 800mhz co widac po testach gdzie porownano 3gs vs ip4 vs ipad. A jesli chodzi o galaxy s i wave to samsung dal tam troche inny procek niz a4, glowna roznica to mocniejszy uklad graficzny power vr gx540

Odpowiedz

0

2010-07-28 14:33:52

@25 podobno jest downclock do 800 z 1GHz które jest w galaxy s i wave.

Odpowiedz

25. BKX18
0

2010-07-28 14:27:30

24: a od kiedy 800 mhz? Z tego co powszechnie wiadomo jest 1 Ghz, no chyba ze teraz ja jestem niedoinformowany...

Odpowiedz

24. ~rob
0

2010-07-28 14:09:26

Duzo szybszy? ta sama architektura cortex,jedyne czym sie rozni to wieksza ilosc cachce l2 i no i taktowanie 600mhz vs 800mhz, wedlug mnie to nie duzo. po testach tez widac ze roznica prockow to kolo 20%.

Odpowiedz

23. vonski
0

2010-07-28 14:01:44

#21: ale 4 ma dużo szybszy procek, więc niekoniecznie...

Odpowiedz

0

2010-07-28 13:44:42

@21 pewnie tak. @20 ciekawe, nie wiedziałem, dzięki za sprostowanie! chociaż stare amoledy to też htc desire?

Odpowiedz

21. ~rob
0

2010-07-28 13:41:23

brak testu 3d,w nim pewnie 3gs bylby szybszy. 4 i 3gs maja ten sam power vr gx535 a 4ka ma 4x wiecej punktow na ekranie.

Odpowiedz

20. ~Adramel
0

2010-07-28 13:35:18

Krisu6230i: W pentile są robione tylko SAMOLEDy. "Stare" AMOLEDy np z Omni II mają pełną rozdzielczość, 1 piksel to 3 subpiskele.

Odpowiedz