DAJ CYNK

Telstra wyłącza 2G

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12804

Telstra, australijski operator komórkowy, wyłącza sieć 2G.

Telstra, australijski operator komórkowy, wyłącza sieć 2G.

W oczekiwaniu na sieć 5G, która ma być gotowa do komercyjnego użytku w 2020 roku, operatorzy na całym świecie zaczynają pozbywać się sieci 2G. Jednym z nich jest australijski Telstra, który sieć 2G wyłączy 1 grudnia tego roku.

Klienci operatora, którzy nadal korzystają z 2G i pracujących w niej urządzeń, mogą otrzymać SMS-a informującego o wyłączeniu sieci oraz propozycję darmowej wymiany karty SIM oraz telefonu. W tym celu, przy współpracy z ZTE, został stworzony telefon Telstra Cruise (na zdjęciu). Prosty model z 2-calowym ekranem, aparatem VGA i gniazdem na karty pamięci oraz oczywiście łącznością 3G. Ruszyła też kampania informacyjna informująca o konieczności wymiany urządzenia, karty SIM lub odpowiedniego skonfigurowania trybu pracy sieci obecnego telefonu.

Wyłączenie sieci 2G, to nie tylko zmiany dla zwykłych użytkowników telefonów. Wiele numerów alarmowych, systemów zabezpieczeń oraz urządzeń korzystających z łączności M2M (Machine2Machine) również korzysta z łączności GSM. Wszystkie tego typu urządzenia oraz usługi będą musiały zostać odpowiednio zmodernizowane.

Na kwiecień 2017 roku wyłączenie sieci 2G w Australii planuje Optus, z kolei miejscowy Vodafone nie podał jeszcze żadnego konkretnego terminu.

Źródło tekstu: Ausdroid; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu