DAJ CYNK

TELKO.in: [Aktualizacja] KIKE dokonało zmian w zarządzie

28.11.2013

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 3

2

Organizacja małych operatorów telekomunikacyjnych zdecydowała o zmianach w zarządzie izby. Tym samym zakończyła i podsumowała kilkumiesięczny kryzys w organizacji.

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej - organizacja małych operatorów telekomunikacyjnych - podczas wczorajszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków zdecydowała o zmianach w zarządzie izby. Tym samym zakończyła i podsumowała kilkumiesięczny kryzys w organizacji.

Walne zdecydowało, że prezesem zarządu pozostanie Kamil Kurek (K3). W składzie zarządu pozostał również Konrad Baranowski (Koba). Do zarządu wszedł jeden z założycieli izby - Piotr Marciniak (TPnets), dotychczasowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz szef grupy roboczej ds. kontaktów z administracją - główny reprezentant izby w kontaktach zewnętrznych. Ponadto do zarządu wybrani zostali także Marek Budner (Feromedia) oraz Łukasz Biedroński (KSK.net). Po wyborze Piotra Marciniaka do zarządu na stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej zastąpił do Józef Chwast (PikoNet).

Warto zauważyć, że walne KIKE najpierw przegłosowało odwołanie dotychczasowych władz izby, w efekcie którego z całego składu dotychczasowego zarządu pozostał jedynie Konrad Baranowski, a ze składu Komisji Rewizyjnej Józef Chwast. Pozostali przedstawiciele władz zostali odwołani, chociaż niektórzy z nich wrócili do organów izby w wyniku kolejnego głosowania (Kurek, Marciniak).

- Nowy Zarząd deklaruje kontynuację działań lobbingowych oraz rozwoju projektów na rzecz branży ISP. Izba nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej lecz pozostać w dalszym ciągu platformą wspierającą działania operatorów na wszystkich możliwych płaszczyznach - pisze KIKE w oficjalnym komunikacie po walnym zgromadzeniu.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie miało m.in. rozładować spory i napięcia, jakie w tym roku narosły w izbie. Z jednej strony chodziło o dalsze kierunki działań izby w zmienionej rzeczywistości rynkowej, a z drugiej strony o konflikt w zarządzie, którego efektem było wykluczenie latem z tego organu innego założyciela izby - Arkadiusza Bindera. Ten próbował podjąć na walnym zgromadzeniu sprawę swego usunięcia, ale nie znalazł większego zainteresowania członków izby (walne nie przyjęło informacji na ten temat). Izba - mimo potencjalnej możliwości - nie podjęła decyzji o rezygnacji z kluczowych dzisiaj dla izby projektów: wspólnych zakupów usług teletransmisyjnych (Tanie Łącze) i treści telewizyjnych (ContentKIKE), projektu wzajemnego udostępniania sygnału TV ze stacji czołowych (rozproszone stacje czołowe), czy wymiany ruchu IP (KIX). Izba nadal będzie prowadzić część działań (głównie organizować konfrerencje) przez dedykowaną spółkę KIKE Events. Decyzje walnego - w zasadzie podtrzymujące status quo - oznaczają przynajmniej częściowe rozładowanie napięcia w organizacji. Na wiosnę przyszłego roku odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie członków, które może podjąć decyzje np. o zmianach w statucie izby lub wysokości składki członkowskiej (dziś: 200 zł miesięcznie od firmy).

KIKE grupuje dzisiaj ok. 250 w większości niewielkich operatorów. Łącznie obsługują oni kilkaset tysięcy abonentów w różnych częściach kraju. Ich sieci liczą od kilkuset do kilku tysięcy gniazdek.

<-telko>

Źródło tekstu: KIKE

Komentarze
Zaloguj się