DAJ CYNK

Telewizja w Netii jeszcze nie teraz

05.08.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2701

Ważne 0

0

Na telewizję z Netii trzeba będzie jeszcze poczekać, za to od 2. sierpnia każdy nowy klient dostaje możliwość darmowego, miesięcznego testu bezprzewodowego Internetu.

Na telewizję z Netii trzeba będzie jeszcze poczekać, za to od 2. sierpnia każdy nowy klient dostaje możliwość darmowego, miesięcznego testu bezprzewodowego Internetu.

Start usług telewizyjnych Netii zapowiadany był od dłuższego czasu, ostatnim terminem był czerwiec. Prezes telekomu Mirosław Godlewski nie chciał podać nowego terminu startu usługi, poza tym, że Netia planuje ją uruchomić w średnim okresie, bo woli to zrobić dobrze, a nie szybko. Są szanse, że będzie to jeszcze ten rok, ale nie była to twarda deklaracja z jego strony.

Doniesienia prasowe mówiły m.in. o tym, że operator zmienił partnera (z platformy "n" na Cyfrę+), o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Prezes nie chciał ujawnić z kim dokładnie rozmawia, poza tym, że jest to kilka podmiotów.

Netia nie podaje jeszcze liczby kart SIM, jaką sprzedała swoim klientom od początku oferty, czyli od roku. Jak powiedział Godlewski, są to na razie tysiące, a nie dziesiątki tysięcy. Dane te będą podawane już niedługo, bo operator liczy na wyraźnie większą dynamikę wzrostu po wprowadzeniu od 2. sierpnia promocji. W jej ramach klient, zaraz po podpisaniu umowy na dostęp do przewodowego Internetu (a jeszcze przed jego faktycznym uruchomieniem), otrzymuje modem z kartą SIM i może bezpłatnie testować usługę przez 30 dni. Przypomnijmy, że modemy Netii działają w sieci P4.

Netia ma już uwolnionych 400 węzłów LLU. Do końca roku ma być ich 500, wtedy też zakończy się główny etap inwestycji w uwolnienie pętli lokalnej, a większy nacisk zostanie położony na migrację klientów z BSA i WLR oraz na dosprzedaż usług. Netia obsługuje w tej chwili 81 tys. klientów poprzez LLU, z czego 23 tys. to ci zmigrowani z WLR i BSA. Przy 500 uwolnionych węzłach operator szacuje, że 40-50% użytkowników BSA i WLR da się zmigrować do LLU.

Prezes Godlewski chwalił się także programem Klientomania, w ramach którego podjęto 80 inicjatyw mających na celu poprawę satysfakcji klientów. Cały program jest "samofinansujący się", bo korzyści w pełni pokrywają jego koszty.

W ten sposób budujemy przewagę konkurencyjną inną niż tylko cenową.

Szerzej o wynikach finansowych Netii w II kwartale pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~elwira
0

2010-11-03 09:07:48

@kos Nie płacz człowieczku, tu się nikt nie podnieca transferami, tylko po co taki internet jeżeli nie możesz swobodnie stron przeglądać.

Odpowiedz

9. ~kos
0

2010-08-06 10:11:10

Luuuuuuuudzie, was tutaj jest kilkadziesiąt osób, tych samych, którzy piszą w komentarzach. A z Play Online korzystają też normalni użytkownicy, którzy nie mierzą prędkości, nie podniecają się, że mają transfer trochę niższy, bo są zadowoleni z tego co mają. Czasami mam wrażenie, że ludzie na telepolis kiszą się we własnym sosie i nie biorą pod uwagę zwykłego-przeciętnego użytkownika.

Odpowiedz

8. antago
0

2010-08-05 16:02:14

@rcicho Mam czesto okazje porownac PO z BC i jest dokladnie tak, jak napisales. Nie tylko nie osiaga sie maksa, ale czesto jest jedynie EDGE i to w duzych miastach. Tego ostatniego nie jestem w stanie zrozumiec..

Odpowiedz

7. antago
0

2010-08-05 15:59:40

@zzz #5 A Ty znasz jakies tajemne relacje? :o Nie zalozono mi zadnego Internetu, bo mowimy o Internecie mobilnym. Jesli sciagalem duze pliki (kilkaset MB) i mialem staly transfer na poziomie owego 1 mega (a to latwo mozna podejrzec), to nie widze powodow do narzekania. Prawde mowiac sam bylem zaskoczony, bo w kazdej ofercie podaje sie jedynie gorna granice i nie gwarantuje osiagniecia okreslonego transferu. Jesli chodzi o mankamenty, to sa one znane. Nie wszystkie strony WWW sie otwieraja, a niektore z problemami lub tylko czesciowo. Typowym przykladem byla strona Naszej Klasy.

Odpowiedz

6. rcicho
0

2010-08-05 15:44:01

Ad 5. Zapewniam cie że również w W3 internet bardzo często spada poniżej 1mb/s. Przejchałem ostatnio pół Polski, wielokrotnie sprawdzałem i wiem jak to wyglada.

Odpowiedz

5. ~zzz
1

2010-08-05 15:02:12

do 3 - kochany problem w tym, że nawet mając _pełen_ zasięg często u części ludzi transfery nie zbliżają się do 1 Mbps... Dzisiaj założyli Ci internet, czy udajesz że nie znasz tych wszystkich relacji? JEżeli działa Ci w sposób zadowalający, to brawo. Mi nie działało - w dzień do 0,4M Mbps przy _pełnym) zasięgu, w nocy okazyjnie 1, przeważnie 0,8 Mbps...

Odpowiedz

3. antago
-1

2010-08-05 14:58:57

@zzz Ja na ponad 1,5 roku doswiadczen z Play Online jakos nie mam "zasluzenie" fatalnej opinii o tej usludze. Jest raczej pozytywna. Korzystam w wielu miejscach w Polsce i nie miewam problemow. Oczywiscie biore pod uwage ograniczony zasieg, ale z tym sie liczylem podpisujac umowe i to byl moj wybor. Tam, gdzie potrzebowalem miec dostep do Internetu Play akurat go oferowal. Od tego czasu postawiono wiele nowych BTS-ow i sytuacja sie poprawila.. Jesli ktos patrzy jedynie na nizsza cene, a nie bierze pod uwage slabego zasiegu w miejscu, w ktorym ma zamiar korzystac, to pozniej czesto narzeka.

Odpowiedz

2. Rafix
0

2010-08-05 14:57:50

Myślę, że mobilny nie szedł tez z powodu ceny. Dla biznesowych było chyba 24zł za 1GB. Śmiech na sali :)

Odpowiedz

1. ~zzz
1

2010-08-05 14:49:18

Nic dziwnego że się im net mobilny nie sprzedaje - raz że korzystają z infrastruktury Play, która nie dość, że ma mały zasięg to jeszcze (załużenie) ma fatalną opinię. nie patrzyłem dokłądnie, ale czy oferta Netii nie jest droższa od oferty Play Online (gdzie są chyba 4 miesiące za złotówkę)? Przecież to bez sensu sprzedawać coś drożej będąc pośrednikiem, podczas gdy u źródła mogę kupić taniej... Tylko sobie kłopotów na infolinii przysporzą bo klienci będą się burzyć że im ''nie działa''.

Odpowiedz