DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars - najlepszy flagowiec do zdjęć

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12994

Zakończyliśmy Fotopojedynek topowych smartfonów. Przyznane zostały dwie statuetki, jedna od Redakcji, druga od Czytelników TELEPOLIS.PL.

Zakończyliśmy Fotopojedynek topowych smartfonów. Przyznane zostały dwie statuetki, jedna od Redakcji, druga od Czytelników TELEPOLIS.PL.

Głosy podliczone. Znamy listę zwycięzców naszego fotopojedynku, w którym zmierzyły się smartfony: Apple iPhone SE, HTC 10, Huawei P9, LG G5, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S7 i Sony Xperia Z5 Compact.

Gwiazdka Redakcji TELEPOLIS.PL przyznana została w oparciu o szerokie kryteria, obejmujące nie tylko jakość zdjęć, ale także dodatkowo ergonomię, szybkość i powtarzalność pracy urządzenia oraz innowacyjność, będącą furtką do wyjątkowych zdjęć... których nie dadzą rady zrobić telefonem znajomi ;-). W końcu gdyby chodziło wyłącznie o jakość zdjęć, wszyscy nosilibyśmy na szyjach kilkukilogramowe, pełnoklatkowe lustrzanki. Tym sposobem gwiazdkę od redakcji serwisu otrzymuje Huawei P9, który minimalnie tylko wyprzedził oferującego równie niespotykane możliwości smartfona LG G5.

Druga gwiazdkę wskazali Czytelnicy TELEPOLIS.PL, którzy w drodze ślepego głosowania wybrali najlepszy fotograficzny smartfon na rynku - został nim Microsoft Lumia 950 XL. Urządzenie to otrzymuje nagrodę TELEPOLIS Star Czytelników. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Samsung Galaxy S7.

Szczegółowe wyniki głosowania wraz z rozszyfrowanymi oznaczeniami poszczególnych modeli znajdziecie w artykule Fotopojedynek - głosy Czytelników. Natomiast szczegółowy opis procedury testowej i opisy poszczególnych serii zdjęć znaleźć można w tekście Fotopojedynek - siedmiu wspaniałych.

W artykule Fotopojedynek - ocena redakcji znajdziecie dwukrotnie większą niż w pierwszej części liczbę testowych serii (wraz z dodatkowymi przybliżeniami i oryginalnymi plikami zdjęć i filmów), wskazaliśmy najlepiej radzące sobie w różnych sytuacjach telefony, oceniliśmy ich ergonomię i skuteczność, a także opisaliśmy interesujące funkcje dodatkowe. W tekście nie zabrakło tabel porównujących parametry urządzeń (główny aparat, kamerka do selfies czy tryby wideo), a oprócz trybów automatycznych sprawdzamy ile da się wycisnąć z aparatów na długich czasach ekspozycji. Na końcu tekstu dowiecie się również dlaczego nie przyznaliśmy drugiej gwiazdki Lumii 950 XL, tylko właśnie Huaweiowi P9.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu