DAJ CYNK

Telefony komórkowe są szkodliwe dla zdrowia

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6903

Departament Zdrowia Publicznego w Kalifornii "powinien' zaktualizować wytyczne dotyczące promieniowania telefonów. Czy jest ono szkodliwe dla zdrowia?Departament Zdrowia Publicznego w Kalifornii zaktualizował wytyczne dotyczące promieniowania telefonów. Czy jest ono szkodliwe dla zdrowia?

Aktualizacja wytycznych Departamentu została wymuszona wyrokiem w sprawie z 2009 roku założonej przez Dr. Joela Moskowitza z Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii. Moskowitz twierdził, że informacje na temat szkodliwego wpływu telefonu komórkowego na zdrowie człowieka były specjalnie zatajone.

Moskowitz sprawę wygrał i wytyczne Departamentu faktycznie zostały zmienione. Możemy w nich znaleźć informacje o tym, że podczas snu telefon musimy trzymać z dala od głowy, nie bliżej niż na odległość ręki, rozmawiać powinniśmy tylko za pomocą słuchawek, a najlepiej w ogóle nie rozmawiać - lepiej pisać wiadomości. Podczas pobierania dużych plików telefon w ogóle nie powinien znajdować się w pobliżu naszego ciała, a na co dzień nie powinniśmy nosić go w kieszeni lub przy pasku. Telefon trzeba trzymać w torebce lub plecaku. W wytycznych pojawiły się też informacje o tym, że telefony powodują raka, zmniejszają liczbę plemników, wywołują bóle głowy i problemy z pamięcią, ale nie ma to żadnych twardych dowodów.

Pomimo zmian w zapisach rzecznik prasowy Departamentu poinformowała, że dokument w żadnym wypadku nie stwierdza, że telefony są wysoce szkodliwe dla zdrowia. Zmiana wytycznych wynikała wyłącznie z wyroku sądu, a nie przełomu w badaniach. Dodała też, że cała sprawa została założona przez człowieka znanego z teorii spiskowych, w dodatku w stanie Kalifornia, gdzie większość produktów posiada na opakowaniach ostrzeżenie, że niektóre z jego składników w określonych przypadkach mogą powodować powstawanie komórek rakowych.

Oczywiście wielogodzinne rozmawianie z telefonem przy uchu zapewne nie jest najzdrowsze, ale z drugiej strony nie musimy od razu kopać ziemianki, albo przynajmniej biec do sklepu po plecak żeby mieć gdzie nosić telefon.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu